Modernizacja kompleksu sportowego „Moje Boisko – Orlik 2012” w Raniżowie
Zamawiający Gmina Raniżów (Raniżów, Podkarpackie) opublikował zmianę ogłoszenia w postępowaniu „Modernizacja kompleksu sportowego „Moje Boisko – Orlik 2012” w Raniżowie”. Dokładny zakres zmian (przed i po) znajdziesz w treści ogłoszenia poniżej.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=276451, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~3,6 ofertyumiarkowanaUmiarkowana liczba firm w takich przetargach.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
4 wpisyZmiana ogłoszenia
Pełna treść zmiany dotyczącej istniejącego postępowania lub zawartej umowy.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | GMINA RANIŻÓW |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 690581689 |
| 1.4.) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | Rynek 6 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Raniżów |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 36-130 |
| 1.4.4.) | Województwo | podkarpackie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL823 - Rzeszowski |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | m.bober@ranizow.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | www.bip.ranizow.pl |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego |
| 1.6.) | Przedmiot działalności zamawiającego | Ogólne usługi publiczne |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Numer ogłoszenia | 2026/BZP 00229453 |
| 2.2.) | Data ogłoszenia | 2026-05-05 |
Zmiana ogłoszenia
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Nazwa zmienianego ogłoszenia | Ogłoszenie o zamówieniu |
| 3.2.) | Numer zmienianego ogłoszenia w BZP | 2026/BZP 00200935 |
| 3.3.) | Identyfikator ostatniej wersji zmienianego ogłoszenia | 01 |
| 3.4.) | Identyfikator sekcji zmienianego ogłoszenia | SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 5.4. | Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu Przed zmianą | 8.2. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki udziału w postępowaniu dotyczące: 1) zdolności do występowania w obrocie gospodarczym Zamawiający nie określa warunku w powyższym zakresie 2) uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów: Zamawiający nie określa warunku w powyższym zakresie 3) sytuacji ekonomicznej lub finansowej: Zamawiający wymaga, aby Wykonawca przez cały okres obowiązywania umowy był ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności, co najmniej na kwotę 500.000,00 zł (słownie: pięćset tysięcy złotych 00/100). Ubezpieczenie to będzie obejmowało odpowiedzialność cywilną za szkody rzeczowe, osobowe oraz czyste straty finansowe (ang. pure financial loss) wyrządzone z tytułu czynów niedozwolonych oraz z tytułu niewykonania lub nienależytego wykonania zobowiązania 4) zdolności technicznej lub zawodowej: a) dotyczącej Wykonawcy: W zakresie spełnienia warunku wymagane jest: Wykazanie się wykonaniem nie wcześniej niż w okresie ostatnich 5 lat, przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie: • minimum 2 zadań polegających na budowie/ przebudowie/ modernizacji/ remoncie boiska sportowego nawierzchni ze sztucznej trawy o powierzchni min. 1000 m2 (każda z robót) oraz • minimum 2 zadań polegających na budowie/ przebudowie/ modernizacji/ remoncie boiska sportowego o nawierzchni poliuretanowej o powierzchni minimum 400 m2 (każda z robót) z załączeniem dowodów określających czy te roboty budowlane zostały wykonane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego roboty budowlane zostały wykonane, a jeżeli wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest wstanie uzyskać tych dokumentów – inne odpowiednie dokumenty. b) dotyczącej osób skierowanych przez Wykonawcę do realizacji zamówienia: W zakresie spełnienia warunku wymagane jest wskazanie: do realizacji zamówienia osoby posiadające wymagane uprawnienia i kwalifikacje w minimalnym wymaganym przez Zamawiającego zakresie tj: • kierownikiem robót, osobą posiadającą uprawnienia budowlane w specjalności konstrukcyjno-budowlanej, • kierownikiem robót, osobą posiadającą uprawnienia budowlane w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych, Po zmianie: 8.2. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki udziału w postępowaniu dotyczące: 1) zdolności do występowania w obrocie gospodarczym Zamawiający nie określa warunku w powyższym zakresie 2) uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów: Zamawiający nie określa warunku w powyższym zakresie 3) sytuacji ekonomicznej lub finansowej: Zamawiający wymaga, aby Wykonawca przez cały okres obowiązywania umowy był ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności, co najmniej na kwotę 500.000,00 zł (słownie: pięćset tysięcy złotych 00/100). Ubezpieczenie to będzie obejmowało odpowiedzialność cywilną za szkody rzeczowe, osobowe oraz czyste straty finansowe (ang. pure financial loss) wyrządzone z tytułu czynów niedozwolonych oraz z tytułu niewykonania lub nienależytego wykonania zobowiązania 4) zdolności technicznej lub zawodowej: a) dotyczącej Wykonawcy: W zakresie spełnienia warunku wymagane jest: Wykazanie się wykonaniem nie wcześniej niż w okresie ostatnich 5 lat, przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie: • minimum 2 zadań polegających na budowie/ przebudowie/ modernizacji/ remoncie boiska sportowego nawierzchni ze sztucznej trawy o powierzchni min. 1000 m2 (każda z robót) oraz • minimum 2 zadań polegających na budowie/ przebudowie/ modernizacji/ remoncie boiska sportowego o nawierzchni poliuretanowej o powierzchni minimum 400 m2 (każda z robót) z załączeniem dowodów określających czy te roboty budowlane zostały wykonane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego roboty budowlane zostały wykonane, a jeżeli wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest wstanie uzyskać tych dokumentów – inne odpowiednie dokumenty. b) dotyczącej osób skierowanych przez Wykonawcę do realizacji zamówienia: W zakresie spełnienia warunku wymagane jest wskazanie: do realizacji zamówienia osoby posiadające wymagane uprawnienia i kwalifikacje w minimalnym wymaganym przez Zamawiającego zakresie tj: • kierownikiem robót, osobą posiadającą uprawnienia budowlane w specjalności konstrukcyjno-budowlanej, |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 5.10. | Przedmiotowe środki dowodowe podlegające uzupełnieniu Przed zmianą | a) Dla nawierzchni ze sztucznej trawy dokumenty wymienione w zał. nr 1 – Opis techniczny str. 13-15 w zależności od wybranego wariantu b) Dla nawierzchni ze sztucznej trawy dokumenty wymienione w zał. nr 1 – Opis techniczny str. 10 Po zmianie: a) Dla nawierzchni ze sztucznej trawy dokumenty wymienione w zał. nr 1 – Opis techniczny str. 14-15 w zależności od wybranego wariantu b) Dla nawierzchni z poliuretanu dokumenty wymienione w zał. nr 1 – Opis techniczny str. 10 |
| 3.4.) | Identyfikator sekcji zmienianego ogłoszenia | SEKCJA VIII - PROCEDURA |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 8.1. | Termin składania ofert Przed zmianą | 2026-05-07 10:00 Po zmianie: 2026-05-11 10:00 |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 8.3. | Termin otwarcia ofert Przed zmianą | 2026-05-07 10:15 Po zmianie: 2026-05-11 10:15 |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 8.4. | Termin związania ofertą Przed zmianą | 2026-06-05 Po zmianie: 2026-06-09 |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
W ostatnim roku nie znaleźliśmy wystarczającej liczby podobnych postępowań z podaną wartością szacunkową, żeby policzyć statystyki.