Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
1 729 000 zł
Umowa zawarta
30 kwietnia 2026
Okres realizacji
do 16 kwietnia 2027
Oferty w postępowaniu
3 ofertyceny: 1 729 000 zł – 3 039 144 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Gwarancja na przedmiot zamówienia20%Gwarancja na zieleń20%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Adaptacja terenów zurbanizowanych do zmian klimatu w Nowym Miasteczku w formule „zaprojektuj – wybuduj”

Zamawiający Gmina Nowe Miasteczko (Nowe Miasteczko, Lubuskie) rozstrzygnął postępowanie „Adaptacja terenów zurbanizowanych do zmian klimatu w Nowym Miasteczku w formule…”, wybierając ofertę wykonawcy ART-FACH Magdalena Kowalska. Wartość umowy: 1 729 000 zł. Złożono 3 oferty.

Zamawiający: Gmina Nowe MiasteczkoNowe Miasteczko, Lubuskie (powiat Nowosolski →)opublikowano 5 maja 2026
Wartość umowy
1 729 000 zł
Liczba ofert
3 oferty
Konkurencyjność
~3,6 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy ART-FACH Magdalena Kowalska (Nowe Miasteczko), mikrofirma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 1 729 000,00 zł (umowę zawarto 30 kwietnia 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 3 oferty; ceny wahały się od 1 729 000,00 zł do 3 039 144,25 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: do 16 kwietnia 2027 r..

  • 5

    Specyfika: Projekt współfinansowany z Funduszy Europejskich (Działanie FELB.02.06), realizacja w formule 'zaprojektuj, wybuduj' z naciskiem na zieloną infrastrukturę.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Nowe Miasteczko

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 970770340

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Rynek 2

1.5.2.)Miejscowość

Nowe Miasteczko

1.5.3.)Kod pocztowy

67-124

1.5.4.)Województwo

lubuskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL432 - Zielonogórski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

sekretariat@nowemiasteczko.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.nowemiasteczko.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-543b0108-16ea-478d-8ccb-f077b89442f2

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Adaptacja terenów zurbanizowanych do zmian klimatu w Nowym Miasteczku
w formule „zaprojektuj – wybuduj”

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-543b0108-16ea-478d-8ccb-f077b89442f2

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00228672

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-05-05

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00049406/01/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.6 Adaptacja terenów zurbanizowanych do zmian klimatu w Nowym Miasteczku

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.12.)Nazwa projektu lub programu

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Działania FELB.02.06 „Adaptacja do zmian klimatu”, Typ projektu: Adaptacja terenów zurbanizowanych do zmian klimatu. Projekty polegające m.in. na gospodarowaniu wodami opadowymi, rozwoju zielonej i błękitnej infrastruktury obszarów zurbanizowanych, Fundusze Europejskie dla Lubuskiego 2021-2027.

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00146097

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest kompleksowe wykonanie prac projektowych oraz robót budowlanych dla zadania inwestycyjnego pn. „Adaptacja terenów zurbanizowanych do zmian klimatu w Nowym Miasteczku w formule „zaprojektuj – wybuduj”. Przedmiot zamówienia należy wykonać w dwóch etapach:
ETAP I – wykonanie dokumentacji projektowej,
ETAP II – realizacja zadania inwestycyjnego.

4.5.3.)Główny kod CPV

71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

3

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

3

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

1729000,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

3039144,25 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

1729000,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

ART-FACH Magdalena Kowalska

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

9252041753

7.3.4)Miejscowość

Nowe Miasteczko

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-04-30

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

1729000,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2027-04-16

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

71220000-6Usługi projektowania architektonicz…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
259 000 zł
Próbka: 103 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
159 820 zł459 319 zł
Rozstęp międzykwartylowy
299 499 zł
Źródło próbki
CPV 71220000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
159 820 zł
Mediana
259 000 zł
Górny kwartyl
459 319 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Nowe Miasteczko prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Nowe Miasteczko.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 1 729 000 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 71220000-6 (Usługi projektowania architektonicznego). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: ART-FACH Magdalena Kowalska (Nowe Miasteczko). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 3 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.