Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
166 262 zł
Umowa zawarta
21 kwietnia 2026
Okres realizacji
do 30 listopada 2026
Oferty w postępowaniu
3 ofertyceny: 166 262 zł – 189 597 złodrzucone: 1wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboruDecydowała wyłącznie cena
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Koszenie traw i chwastów w pasach dróg gminnych na terenie Gminy Czerwonak w m. Annowo, Bolechowo, Bolechowo-Osiedle, Bolechówko, Miękowo, Owińska, Potasze, Promnice, Szlachęcin, Trzaskowo

Zamawiający Gmina Czerwonak (Czerwonak, Wielkopolskie) rozstrzygnął postępowanie „Koszenie traw i chwastów w pasach dróg gminnych na terenie Gminy Czerwonak w m. Annowo,…”, wybierając ofertę wykonawcy BDT WYSOCKI PAWEŁ. Wartość umowy: 166 262 zł. Złożono 3 oferty.

Zamawiający: Gmina CzerwonakCzerwonak, Wielkopolskie (powiat Poznański →)opublikowano 4 maja 2026
Wartość umowy
166 262 zł
Liczba ofert
3 oferty
Konkurencyjność
~4,4 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

4 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy BDT WYSOCKI PAWEŁ (Murowana Goślina), mikrofirma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 166 261,74 zł (umowę zawarto 21 kwietnia 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 3 oferty; ceny wahały się od 166 261,74 zł do 189 596,72 zł. Odrzucono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: do 30 listopada 2026 r..

  • 5

    KryteriaKryterium oceny ofert był najniższa cena.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA CZERWONAK

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 631258744

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Źródlana 39

1.5.2.)Miejscowość

Czerwonak

1.5.3.)Kod pocztowy

62-004

1.5.4.)Województwo

wielkopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL418 - Poznański

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

bz@czerwonak.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.czerwonak.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://czerwonak.ezamawiajacy.pl/pn/CZERWONAK/demand/274517/notice/public/details

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Koszenie traw i chwastów w pasach dróg gminnych na terenie Gminy Czerwonak w m. Annowo, Bolechowo, Bolechowo-Osiedle, Bolechówko, Miękowo, Owińska, Potasze, Promnice, Szlachęcin, Trzaskowo

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-d17cee44-6eb8-430e-b955-0716631fa787

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00227050

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-05-04

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00019643/05/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań
1.3.7 Koszenie traw i chwastów w pasach dróg gminnych na terenie gm. Czerwonak w miejscowościach

Annowo, Bolechowo, Bolechowo-Osiedle, Bolechówko, Miękowo, Owińska, Potasze, Promnice, Szlachęcin, Trzaskowo

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00159855

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

BZ.271.9.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Tak

4.3.)Łączna wartość poszczególnych części zamówienia

1486044,86 PLN

4.3.1)Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT)

171501,31 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie usługi polegającej na koszeniu traw i chwastów w pasach dróg gminnych będących w zarządzie Gminy Czerwonak w miejscowościach: Annowo, Bolechowo, Bolechowo-Osiedle, Bolechówko, Miękowo, Owińska, Potasze, Promnice, Szlachęcin, Trzaskowo na długości 135 040,4 mb, zgodnie z bieżącymi zleceniami. Zadanie obejmuje: koszenie (z usunięciem skoszonej trawy) na całej szerokości pasa drogowego po obydwu stronach jezdni; szerokość wykaszania – obejmuje całą szerokość pasa drogowego łącznie z rowami przydrożnymi (skarpa, dno rowu, przeciwskarpa), jak również na wyspach, placach, skrzyżowaniach, trawnikach przy chodnikach i parkingach z płyt ażurowych.

4.5.3.)Główny kod CPV

77314100-5 - Usługi w zakresie trawników

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

3

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

3

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

166261,74 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

189596,72 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

166261,74 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

BDT WYSOCKI PAWEŁ

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

7773349062

7.3.3)Ulica

Malinowa 29

7.3.4)Miejscowość

Murowana Goślina

7.3.5)Kod pocztowy

62-095

7.3.6.)Województwo

wielkopolskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-04-21

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

166261,74 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2026-11-30

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Czerwonak prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Czerwonak.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 166 262 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 77314100-5 (Usługi w zakresie trawników). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: BDT WYSOCKI PAWEŁ (Murowana Goślina). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 3 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.