Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
246 615 zł
Umowa zawarta
30 kwietnia 2026
Okres realizacji
6 miesiące
Oferty w postępowaniu
8 ofertceny: 246 615 zł – 309 345 złodrzucone: 2wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboruDecydowała wyłącznie cena
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Sukcesywna dostawa kruszywa do wykonania remontu dróg na terenie Gminy Lisewo

Zamawiający Gmina Lisewo (Lisewo, Kujawsko-Pomorskie) rozstrzygnął postępowanie „Sukcesywna dostawa kruszywa do wykonania remontu dróg na terenie Gminy Lisewo”, wybierając ofertę wykonawcy REKO Jacek Kowalkowski. Wartość umowy: 246 615 zł. Złożono 8 ofert.

Zamawiający: Gmina LisewoLisewo, Kujawsko-Pomorskieopublikowano 4 maja 2026
Wartość umowy
246 615 zł
Liczba ofert
8 ofert
Konkurencyjność
~4,0 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    16 marca 2026

    Termin ofert: 31 marca 2026 10:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    04 maja 2026

    8 ofert1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy REKO Jacek Kowalkowski (Nowa Chełmża), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 246 615,00 zł (umowę zawarto 30 kwietnia 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 8 ofert; ceny wahały się od 246 615,00 zł do 309 345,00 zł. Odrzucono 2 oferty.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 6 miesiące.

  • 5

    WykonawcaZamówienie na dostawę kruszywa dla Gminy Lisewo wygrała firma "Drogi i Mosty".

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Lisewo

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 871118514

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Chełmińska 2

1.5.2.)Miejscowość

Lisewo

1.5.3.)Kod pocztowy

86-230

1.5.4.)Województwo

kujawsko-pomorskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL616 - Grudziądzki

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

mackowska@lisewo.com

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.bip.lisewo.com

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-3a517439-372f-4879-aff5-1d8643925ea5

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Sukcesywna dostawa kruszywa do wykonania remontu dróg na terenie Gminy Lisewo

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-3a517439-372f-4879-aff5-1d8643925ea5

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00226823

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-05-04

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00625438/03/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.2.1 Dostawa kruszywa do wykonania remontu dróg na terenie Gminy Lisewo

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00156678

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

RGiI.271.3.2026.MM

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

172880,00 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna dostawa kruszywa do wykonania remontu dróg na terenie Gminy Lisewo tj. zakup wraz z załadunkiem, transportem, rozładunkiem i wbudowaniem:
1) w zakresie podstawowym:
a) kruszywa łamanego wapiennego o frakcji 0-63 mm - 750 ton
b) kruszywa łamanego gnejsowego o frakcji 0-31,5 mm - 750 ton
przy czym minimalna wielkość świadczenia wynosi 1200 ton.
Ilość poszczególnych frakcji kruszywa jest szacunkowa i może ulec zmianie w trakcie realizacji umowy. Ostateczne ilości oraz rodzaj zamawianych frakcji będą każdorazowo określane przez Zamawiającego w zależności od jego bieżących potrzeb, przy zachowaniu minimalnej wielkości świadczenia wskazanej powyżej

2) w zakresie objętym prawem opcji:
a) kruszywo wapienne o frakcji 0-63 mm - 500 ton

do wykonania remontu dróg na terenie Gminy Lisewo zgodnie z harmonogramem dostaw.

Wymagania jakościowe dotyczące zamówienia:
a) Dostarczone kruszywo będzie posiadało:
- certyfikat wydany przez jednostkę oceniającą zgodność w rozumieniu art. 105 Ustawy Pzp
lub
- deklarację właściwości użytkowych zgodną z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 305/2011 z dnia 9 marca 2011 r. ustanawiającym zharmonizowane warunki wprowadzania do obrotu wyrobów budowlanych i uchylające dyrektywę Rady 89/106/EWG Tekst mający znaczenie dla EOG potwierdzające zgodność materiału z normą PN-EN 13242 + A1:2010 lub równoważną, które należy przedstawić dla dostarczanej partii materiału w momencie dostawy.
b) Kruszywo powinno być czyste, bez domieszek materiałów niepożądanych typu: odpady metalowe, azbest, plastikowe, drewniane, gliny, piasek; w przypadku ujawnienia w zawartości kruszywa wspomnianych zanieczyszczeń Zamawiający odmówi przyjęcia dostawy.
c) Wykonawca przyjmuje na siebie pełna odpowiedzialność za właściwe wykonanie dostaw, zapewnienie jakości materiałów oraz metod organizacyjno- technicznych w trakcie realizacji zamówienia.
d) Wykonawca zapewnieni bezpieczeństwo i ochronę zdrowia podczas wykonywania wszystkich czynności w czasie realizacji dostaw oraz będzie utrzymywał miejsce prowadzonych dostaw w stanie bezpiecznym dla osób postronnych.
e) Strony uzgadniają, że dostawy realizowane będą sukcesywnie, w oparciu o pisemny harmonogram dostaw przekazany Wykonawcy w dniu podpisania umowy określający:
a) ilość kruszywa
b) miejsce dostawy, rozładunku kruszywa, rozplanowanie (dostawa na określone drogi i/lub zwałki na terenie Gminy Lisewo),
c) sposób rozładunku kruszywa, tj.: punktowo (we wskazanym miejscu na hałdę) i/lub ciągle (z rozciągnięciem na całej długości wskazanego odcinka poprzez jego wbudowanie),
d) osobę upoważnioną do odbioru kruszywa i podpisania dokumentu WZ.
f) Wykonawca zobowiązuje się zapewnić dostawę, transport, rozładunek kruszywa w miejscach wskazanych przez Zamawiającego na terenie Gminy Lisewo.
g) Dostawy będą realizowane przy użyciu samochodów samowyładowczych.

4.5.3.)Główny kod CPV

14212200-2 - Kruszywo

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

8

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

8

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

2

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

246615,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

309345,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

246615,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

REKO Jacek Kowalkowski

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

8792455676

7.3.3)Ulica

Szczypiorskiego 1C

7.3.4)Miejscowość

Nowa Chełmża

7.3.5)Kod pocztowy

87-140

7.3.6.)Województwo

kujawsko-pomorskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-04-30

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

246615,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

6 miesiące

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

14212200-2Kruszywo
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
243 528 zł
Próbka: 25 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
174 150 zł455 301 zł
Rozstęp międzykwartylowy
281 151 zł
Źródło próbki
CPV 14212200· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
174 150 zł
Mediana
243 528 zł
Górny kwartyl
455 301 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Lisewo prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Lisewo.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 246 615 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 14212200-2 (Kruszywo). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: REKO Jacek Kowalkowski (Nowa Chełmża). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 8 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.