ZakończoneBZPOgłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie

Remont i modernizacja budynku Stacji Terenowej Centrum Edukacji Ekologicznej w Jeziorach wraz z zagospodarowaniem i aranżacją terenu - w systemie „zaprojektuj i wybuduj”

Zamawiający Wielkopolski Park Narodowy (Mosina, Wielkopolskie) prowadził postępowanie „Remont i modernizacja budynku Stacji Terenowej Centrum Edukacji Ekologicznej w Jeziorach…”. Termin składania ofert minął 21 maja 2026, 09:00. Wadium: 45 000 zł.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Wielkopolski Park NarodowyMosina, Wielkopolskie (powiat Poznański →)opublikowano 30 kwietnia 2026
Planowany budżet (wartość szacunkowa)
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 550 500 zł
Wadium
45 000 zł
Termin składania ofert
21 maja 2026, 09:00
Zakończone
Konkurencyjność
~4,4 oferty
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Kryteria oceny ofertDecyduje wyłącznie cena

Przebieg postępowania

3 wpisy

Kluczowe informacje

Podsumowanie
  • 1

    ZakresRemont i modernizacja budynku Stacji Terenowej Centrum Edukacji Ekologicznej w Jeziorach (pow. poznański, woj. wielkopolskie) wraz z zagospodarowaniem terenu, aranżacją wnętrz i instalacjami (elektrycznymi, wod-kan, wentylacja, grzewcza) w systemie 'zaprojektuj i wybuduj'.

  • 2

    WarunkiWymagane doświadczenie w realizacji kompleksowych inwestycji budowlanych (min. 3 lata referencji) oraz posiadanie zespołu projektowego z uprawnieniami budowlanymi. Projekt musi uwzględniać standardy energooszczędności i dostępności dla osób z niepełnosprawnościami.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Wielkopolski Park Narodowy

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 301997776

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Jeziory

1.5.2.)Miejscowość

Mosina

1.5.3.)Kod pocztowy

62-050

1.5.4.)Województwo

wielkopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL418 - Poznański

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

sekretariat@wielkopolskipn.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://wpn.gov.pl/

1.6.)Rodzaj zamawiającego
Zamawiający publiczny - inny zamawiający

państwowa osoba prawna

1.7.)Przedmiot działalności zamawiającego

Środowisko

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Remont i modernizacja budynku Stacji Terenowej Centrum Edukacji Ekologicznej w Jeziorach wraz z zagospodarowaniem i aranżacją terenu - w systemie „zaprojektuj i wybuduj”

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-1052d446-26b0-4dce-aa75-c99e58f1f436

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00224100

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-04-30

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00107092/01/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.1 Remont i modernizacja budynku Stacji Terenowej Centrum Edukacji Ekologicznej w Jeziorach wraz z zagospodarowaniem i aranżacją terenu w systemie „zaprojektuj i wybuduj"

2.11.)O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy

Nie

2.14.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.15.)Nazwa projektu lub programu

Projekt „Remont i modernizacja budynku Stacji Terenowej Centrum Edukacji Ekologicznej w Jeziorach wraz z zagospodarowaniem i aranżacją terenu” w ramach działania FENX.01.05. Ochrona przyrody i rozwój zielonej infrastruktury priorytetu FENX.01 Wsparcie sektorów energetyka i środowisko z Funduszu Spójności programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko 2021-2027.

2.16.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 3

Udostępnianie dokumentów zamówienia i komunikacja

PunktPoleWartość
3.1.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-1052d446-26b0-4dce-aa75-c99e58f1f436

3.2.)Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia

Nie

3.4.)Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej

Tak

3.5.)Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej

1. W postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami odbywa się przy użyciu środków komunikacji elektronicznej poprzez platformę e-zamówienia.
2. Zamawiający wyznacza następującą osobę do kontaktu z wykonawcami:
a) Marta Mytko tel. (+48) 61 8982 339, email: m.mytko@wielkopolskipn.pl oraz Katarzyna Bąk tel. (+48) 61 8982 331, email: k.bak@wielkopolskipn.pl, w dni robocze pomiędzy godz. 8 a 14 – w zakresie procedury,
b) Maciej Czarnecki tel. (+48) 61 8982 303, 516 157 370, email:m.czarnecki@wielkopolskipn.pl, w dni robocze pomiędzy godz. 8 a 14 – w zakresie przedmiotu zamówienia.
3. Adres strony internetowej prowadzonego postępowania: https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/tenders/ocds-148610-1052d446-26b0-4dce-aa75-c99e58f1f436
4. Identyfikator (ID) postępowania na Platformie e-Zamówienia: ocds-148610-1052d446-26b0-4dce-aa75-c99e58f1f436

3.6.)Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej

1. Wykonawca zamierzający wziąć udział w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego musi posiadać konto podmiotu „Wykonawca” na Platformie e- Zamówienia. Szczegółowe informacje na temat zakładania kont podmiotów oraz zasady i warunki korzystania z Platformy e- Zamówienia określa Regulamin Platformy e-Zamówienia, dostępny na stronie internetowej https://ezamowienia.gov.pl oraz informacje zamieszczone w zakładce „Centrum Pomocy”.
2. Przeglądanie i pobieranie publicznej treści dokumentacji postępowania nie wymaga posiadania konta na Platformie e-Zamówienia ani logowania.
3. Sposób sporządzenia dokumentów elektronicznych lub dokumentów elektronicznych będących kopią elektroniczną treści zapisanej w postaci papierowej (cyfrowe odwzorowania) musi być zgodny z wymaganiami określonymi w rozporządzeniu Prezesa Rady Ministrów w sprawie wymagań dla dokumentów elektronicznych.
4. Dokumenty elektroniczne, o których mowa w § 2 ust. 1 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów w sprawie wymagań dla dokumentów elektronicznych, sporządza się w postaci elektronicznej, w formatach danych określonych w przepisach rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie Krajowych Ram Interoperacyjności, z uwzględnieniem rodzaju przekazywanych danych i
przekazuje się jako załączniki. W przypadku formatów, o których mowa w art. 66 ust. 1 ustawy Pzp, ww. regulacje nie będą miały bezpośredniego zastosowania.
5. Informacje, oświadczenia lub dokumenty, inne niż wymienione w § 2 ust. 1 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów w sprawie wymagań dla dokumentów elektronicznych, przekazywane w postępowaniu sporządza się w postaci elektronicznej:
a. w formatach danych określonych w przepisach rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie Krajowych Ram Interoperacyjności (i przekazuje się jako załącznik), lub
b. jako tekst wpisany bezpośrednio do wiadomości przekazywanej przy użyciu środków komunikacji elektronicznej (np. w treści wiadomości e-mail lub w treści „Formularza do komunikacji”).
6. Jeżeli dokumenty elektroniczne, przekazywane przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, zawierają informacje stanowiące
tajemnicę przedsiębiorstwa w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 16 kwietnia 1993 r. o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji wykonawca, w celu utrzymania w poufności tych informacji, przekazuje je w wydzielonym i odpowiednio oznaczonym pliku, wraz z jednoczesnym zaznaczeniem w nazwie pliku „Dokument stanowiący tajemnicę przedsiębiorstwa”.
7. Komunikacja w postępowaniu, z wyłączeniem składania ofert/wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, odbywa się drogą elektroniczną poprzez formularze do komunikacji dostępnych w zakładce „Formularze” na platformie e-zamówienia („Formularze do komunikacji”). Za pośrednictwem „Formularzy do komunikacji” odbywa się w szczególności przekazywanie wezwań i zawiadomień, zadawanie pytań i udzielanie odpowiedzi. Formularze do komunikacji umożliwiają również dołączenie załącznika do przesyłanej wiadomości (przycisk „dodaj załącznik”). W przypadku załączników, które są zgodnie z ustawą Pzp lub rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów w sprawie wymagań dla dokumentów elektronicznych opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym, podpisem zaufanym lub podpisem osobistym, mogą być opatrzone, zgodnie z wyborem wykonawcy/wykonawcy wspólnie
ubiegającego się o udzielenie zamówienia/podmiotu udostępniającego zasoby, podpisem zewnętrznym lub wewnętrznym. W zależności od rodzaju podpisu i jego typu (zewnętrzny, wewnętrzny) dodaje się do przesyłanej wiadomości uprzednio podpisane dokumenty wraz z wygenerowanym plikiem podpisu (typ zewnętrzny) lub dokument z wszytym podpisem (typ wewnętrzny).
Szczegółowe informacje dotyczące wymagań technicznych i organizacyjnych dot. korespondencji elektronicznej zawarte zostały w Rozdziale XII SWZ.

3.8.)Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne

Nie

3.12.)Oferta - katalog elektroniczny

Nie dotyczy

3.14.)Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu

polski

3.15.)RODO (obowiązek informacyjny)

Informacje dotyczące ochrony danych osobowych zawarte zostały w Rozdziale XXIII SWZ oraz w załączniku nr 3 do SWZ.

3.16.)RODO (ograniczenia stosowania)

Informacje dotyczące ochrony danych osobowych zawarte zostały w Rozdziale XXIII SWZ oraz w załączniku nr 3 do SWZ.

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.1.1.)Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe

Nie

4.1.2.)Numer referencyjny

2/26/5/26

4.1.3.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.1.4.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.1.8.)Możliwe jest składanie ofert częściowych

Nie

4.1.13.)Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia

Nie

4.2.Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest remont i modernizacja Stacji Terenowej Centrum Edukacji Ekologicznej w Jeziorach wraz z zagospodarowaniem i aranżacją terenu w systemie „zaprojektuj i wybuduj”.
2. W ramach zamówienia Wykonawca zobowiązany będzie sporządzić dokumentację geotechniczną oraz opracować pełną dokumentację projektową, która wymagać będzie akceptacji Zamawiającego wraz z uzyskaniem wszelkich niezbędnych uzgodnień, pozwoleń i wykonać na jej podstawie prace budowlane w zakres których wchodzą:
a) przebudowa, rozbudowa, zmiana sposobu użytkowania istniejącego budynku Stacji Terenowej Centrum Edukacji Ekologicznej wraz z dostosowaniem go do potrzeb osób niepełnosprawnych na kondygnacji parteru;
b) budowa nowego obiektu: budynku dydaktycznego w formie przeszklonej wiaty z pomieszczeniem gospodarczym w całości dostosowanego do potrzeb osób niepełnosprawnych;
c) budowa nowego obiektu: budynku toalet zewnętrznych w całości dostosowanego do potrzeb osób niepełnosprawnych;
d) wykonanie zagospodarowania terenu wokół istniejącego budynku wraz z dojściem, dojazdami, miejscem do parkowania dla samochodów osobowych i autobusu wraz z placem manewrowym, amfiteatrem, wymianą ogrodzenia wraz z furtkami i bramami wjazdowymi, skalniakiem petrograficznym i małą architekturą wraz z niezbędnymi instalacjami zewnętrznymi w tym z oświetleniem zewnętrznym, prądotwórczym agregatem zewnętrznym, instalacją przewodu zasilającego fotowoltaikę (będąca poza zakresem zamówienia o mocy ok. 30kW).

4.2.6.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

4.2.7.)Dodatkowy kod CPV

45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu

45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków

45220000-5 - Roboty inżynieryjne i budowlane

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

71200000-0 - Usługi architektoniczne i podobne

71221000-3 - Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych

71300000-1 - Usługi inżynieryjne

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2028-09-30

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Punktowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Wyłącznie kryterium ceny

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

100

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

Sekcja 5

Kwalifikacja wykonawców

PunktPoleWartość
5.1.)Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia

Tak

5.2.)Fakultatywne podstawy wykluczenia

Art. 109 ust. 1 pkt 4

5.3.)Warunki udziału w postępowaniu

Tak

5.4.)Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu

1. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu (na zasadach określonych w rozdziale VIII SWZ) oraz spełniają niżej określone warunki udziału w postępowaniu:
1) zdolności do występowania w obrocie gospodarczym:
Zamawiający nie stawia warunku w powyższym zakresie.
2) uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów:
Zamawiający nie stawia warunku w powyższym zakresie.
3) sytuacji ekonomicznej lub finansowej:
Zamawiający nie stawia warunku w powyższym zakresie.
4) zdolności technicznej lub zawodowej:
W okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert (a jeśli okres prowadzenia jest krótszy – w tym okresie) wykonał (zakończył; rozpoczęcie mogło nastąpić wcześniej):
a) robotę obejmującą budowę lub przebudowę lub remont, w rozumieniu ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane, budynku użyteczności publicznej na kwotę nie mniejszą niż 800 000,00 zł brutto, w ramach jednej umowy,
b) roboty obejmujące budowę, przebudowę, remont lub montaż budowli i/lub obiektów małej architektury na kwotę nie mniejszą niż 600 000,00 zł brutto, w ramach jednej umowy,
c) projekt budowlany dla, co najmniej jednego obiektu użyteczności publicznej, o wartości robót budowlanych wynoszącej co najmniej 4 000 000,00 zł brutto
d) Warunek udziału w postępowaniu dotyczący zdolności zawodowej zostanie uznany za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że dysponuje lub będzie dysponował osobami, o kwalifikacjach i doświadczeniu wymienionym poniżej:
1) kierownik budowy
Wymagane uprawnienia i kwalifikacje: Posiada uprawienia do kierowania robotami w specjalności konstrukcyjno-budowlanej bez ograniczeń. Doświadczenie zawodowe: posiada uprawnienia kierownika budowy lub kierownika robót od co najmniej 6 lat.
Wymagana minimalna liczba osób: 1.
2) Kierownik robót
Osoba/osoby posiadające uprawnienia budowlane do kierowania robotami w specjalności:
a) instalacyjnej - w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych;
b) instalacyjnej - w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych.
Wymagana minimalna liczba osób: min. 1, jeśli posiadać będzie wymagane uprawnienia
3) Projektant branży architektonicznej, Wymagane uprawnienia i kwalifikacje:
- posiada uprawienia budowalne do projektowania w specjalności architektonicznej bez ograniczeń,
Doświadczenie zawodowe:
- posiada uprawnienia od co najmniej 8 lat,
- autor lub współautor co najmniej jednej dokumentacji projektowej dotyczącej remontu, przebudowy lub budowy budynku użyteczności publicznej,
Wymagana minimalna liczba osób:1
4) Projektant branży konstrukcyjno-budowlanej
Wymagane uprawnienia i kwalifikacje:
- posiada uprawienia budowlane do projektowania w specjalności konstrukcyjno-budowlanej bez ograniczeń
Doświadczenie zawodowe:
- posiada uprawnienia od co najmniej 8 lat
- udział w opracowaniu co najmniej jednej dokumentacji projektowej obejmującej ingerencję w elementy konstrukcyjne budynku
Wymagana minimalna liczba osób:1
5) Projektant branży elektrycznej
Wymagane uprawnienia i kwalifikacje:
- posiada uprawienia do projektowania w specjalności konstrukcyjno-budowlanej bez ograniczeń
Doświadczenie zawodowe:
- posiada uprawnienia od co najmniej 8 lat
- udział w opracowaniu co najmniej jednej dokumentacji projektowej obejmującej instalacje elektryczne w budynku użyteczności publicznej
Wymagana minimalna liczba osób:1
6) Projektant branży sanitarnej
Wymagane uprawnienia i kwalifikacje:
- posiada uprawienia do projektowania w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych
Doświadczenie zawodowe:
- posiada uprawnienia od co najmniej 8 lat
- udział w opracowaniu co najmniej jednej dokumentacji projektowej obejmującej instalacje sanitarne w budynku użyteczności publicznej
Wymagana minimalna liczba osób:1

5.5.)Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy

Tak

5.6.)Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu

1) oświadczenia wykonawcy, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp., o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów, z innym wykonawcą, który złożył odrębną ofertę, ofertę częściową lub wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, albo oświadczenia o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty, oferty częściowej lub wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu niezależnie od innego wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej – załącznik nr 8 do SWZ,
2) odpis lub informację z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp, sporządzone nie wcześniej niż 3 miesiące przed jej złożeniem, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji.

5.7.)Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu

1) wykaz robót budowlanych wykonanych nie wcześniej niż w okresie ostatnich 5 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wraz z podaniem ich rodzaju, wartości, daty i miejsca wykonania oraz podmiotów, na rzecz których roboty te zostały wykonane, oraz załączeniem dowodów określających, czy te roboty budowlane zostały wykonane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego roboty budowlane zostały wykonane, a jeżeli wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów – inne odpowiednie dokumenty – załącznik nr 9 do SWZ;
2) wykaz osób, skierowanych przez wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, uprawnień, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia publicznego, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami – załącznik nr 10 do SWZ

5.11.)Wykaz innych wymaganych oświadczeń lub dokumentów
1.Wykaz dokumentów składających się na ofertę

1) formularz ofertowy - według wzoru stanowiącego załącznik nr 4 do SWZ, 2) aktualne na dzień składania ofert oświadczenia o niepodleganiu wykluczeniu i spełnianiu warunków udziału w postępowaniu, składane na podstawie art. 125 ust. 1 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych - załącznik nr 5 do SWZ; 3) Dowód wniesienia wadium, jeżeli składane jest ono w formie gwarancji lub poręczenia. 2. Dodatkowo do oferty należy dołączyć (jeśli dotyczy): 1) dokumenty, z których wynika prawo do podpisania oferty lub odpowiednie pełnomocnictwo upoważniające do złożenia oferty, o ile ofertę podpisuje pełnomocnik, 2) pełnomocnictwo dla osoby umocowanej do reprezentowania w postępowaniu wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia - dotyczy ofert składanych przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, 3) zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby (załącznik nr 6 do SWZ) oraz oświadczenie podmiotu udostępniającego zasoby, potwierdzające brak podstaw wykluczenia tego podmiotu oraz odpowiednio spełnianie warunków udziału w postępowaniu, o którym mowa w Rozdziale IX ust. 1 SWZ - załącznik nr 5 do SWZ. 4) Oświadczenie, z którego wynika, które roboty budowlane, dostawy lub usługi wykonają poszczególni Wykonawcy zgodnie z art. 117 ust. 4 ustawy Pzp – załącznik nr 7 do SWZ.

Sekcja 6

Warunki zamówienia

PunktPoleWartość
6.1.)Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe

Nie

6.3.)Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną

Nie

6.4.)Zamawiający wymaga wadium

Tak

6.4.1)Informacje dotyczące wadium
1.Wykonawca przystępujący do postępowania jest zobowiązany, przed upływem terminu składania ofert, wnieść wadium w kwocie

45 000,00 zł (słownie: czterdzieści pięć tysięcy złotych). 2. Wadium musi obejmować pełen okres związania ofertą tj. do dnia 16.06.2026 r. 3. Wadium może być wniesione w jednej lub kilku formach wskazanych w art. 97 ust. 7 ustawy PZP. 4. Wadium wnoszone w pieniądzu należy wpłacić przelewem na rachunek bankowy w Banku Gospodarstwa Krajowego, numer rachunku 03 1130 1088 0001 3126 8390 0001. Wadium musi wpłynąć na wskazany rachunek bankowy Zamawiającego najpóźniej przed upływem terminu składania ofert (decyduje data wpływu na rachunek bankowy Zamawiającego). 5. Wadium wnoszone w poręczeniach lub gwarancjach należy załączyć do oferty w oryginale w postaci dokumentu elektronicznego podpisanego kwalifikowanym podpisem elektronicznym przez wystawcę dokumentu. 6. Z treści gwarancji/poręczenia musi wynikać bezwarunkowe, na każde pisemne żądanie zgłoszone przez Zamawiającego w terminie związania ofertą, zobowiązanie gwaranta/poręczyciela do wypłaty Zamawiającemu pełnej kwoty wadium w okolicznościach określonych w art. 98 ust. 6 ustawy PZP. 7. W przypadku, gdy wykonawca nie wniósł wadium lub wniósł w sposób nieprawidłowy lub nie utrzymywał wadium nieprzerwanie do upływu terminu związania ofertą lub złożył wniosek o zwrot wadium, w przypadku o którym mowa w art. 98 ust. 2 pkt 3 ustawy PZP, Zamawiający odrzuci ofertę na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 14 ustawy PZP. 8. Zamawiający dokona zwrotu wadium na zasadach określonych w art. 98 ust. 1–5 ustawy PZP. 9. Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami na podstawie art. 98 ust. 6 ustawy PZP.

6.5.)Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy

Tak

6.6.)Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia

1. Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia. W takim przypadku wykonawcy ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu albo
do reprezentowania i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. Pełnomocnictwo musi być załączone do oferty.
2. W przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:
1) oświadczenia, o których mowa w Rozdziale IX ust. 1 SWZ, składa z ofertą każdy z wykonawców. Oświadczenia te potwierdzają brak podstaw wykluczenia oraz spełnianie warunków udziału w zakresie, w jakim każdy z wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu,
2) wykonawcy dołączają do oferty oświadczenie, z którego wynika, które roboty budowlane/usługi wykonają poszczególni wykonawcy (załącznik nr 7 do SWZ),
3) Wykonawcy zobowiązani są na wezwanie Zamawiającego złożyć podmiotowe środki dowodowe, o których mowa w Rozdziale IX ust. 3 SWZ, przy czym dokumenty potwierdzające brak podstaw do wykluczenia z postępowania składa każdy z wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie, zaś dokumenty potwierdzające spełnianie warunków udziału w postępowaniu składa odpowiednio wykonawca/wykonawcy który wykazuje spełnianie warunku udziału w postępowaniu.
3. Wszelka korespondencja prowadzona będzie wyłącznie z Pełnomocnikiem.

6.7.)Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane

Nie

Sekcja 7

Projektowane postanowienia umowy

PunktPoleWartość
7.1.)Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek

Nie

7.3.)Zamawiający przewiduje zmiany umowy

Tak

7.4.)Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia

Zgodnie z paragrafem 22 Załącznika nr 11 do SWZ - wzór umowy

7.5.)Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia

Nie

Sekcja 8

Procedura

PunktPoleWartość
8.1.)Termin składania ofert

2026-05-18 09:00

8.2.)Miejsce składania ofert

Otwarcie ofert nastąpi poprzez odszyfrowanie ofert wczytanych na Platformie. W przypadku awarii systemu, powodującej brak możliwości otwarcia ofert w terminie określonym przez Zamawiającego, otwarcie ofert nastąpi niezwłocznie po usunięciu awarii.

8.3.)Termin otwarcia ofert

2026-05-18 10:00

8.4.)Termin związania ofertą

do 2026-06-16

8.5.)Zamawiający przewiduje wybór najkorzystniejszej oferty z możliwością negocjacji

Tak

Sekcja 9

Pozostałe informacje

  1. 1.
    Zamawiający wymaga przeprowadzenia wizji lokalnej w miejscu realizacji zadania przed złożeniem oferty. Przeprowadzenie wizji lokalnej ma charakter obligatoryjny.
  2. 2.
    Zamawiający informuje, że istnieje możliwość odbycia wizji lokalnej od poniedziałku do piątku, w godzinach 08:00 – 14:00 po wcześniejszym dokonaniu zgłoszenia do osoby odpowiedzialnej za przygotowanie wizji lokalnej.
  3. 3.
    Wizja lokalna obejmie miejsce realizacji przedmiotu zamówienia, w celu oszacowania przez Wykonawców, na ich własną odpowiedzialność, kosztów i ryzyka oraz wszelkich danych, jakie mogą się okazać niezbędne do przygotowania oferty.
  4. 4.
    Osobą odpowiedzialną za przeprowadzenie wizji lokalnej jest Rafał Urbanowicz, tel. 61 89 82 307, 515357252, e-mail: r.urbanowicz@wielkopolskipn.pl
  5. 5.
    Podczas wizji lokalnej nie będą przyjmowane żadne zapytania ani udzielane żadne wyjaśnienia dotyczące treści Specyfikacji Warunków Zamówienia. Zapytania takie należy kierować do Zamawiającego zgodnie z przepisami ustawy.
  6. 6.
    Wykonawca ponosi pełną odpowiedzialność za skutki mylnego rozpoznania warunków realizacji zamówienia.
  7. 7.
    Wszelkie koszty związane z przyjazdem na miejsce realizacji zamówienia, z wizją lokalną oraz koszty materiałów potrzebnych do realizacji zamówienia ponosi we własnym zakresie Wykonawca, bez prawa ich zwrotu od Zamawiającego.
  8. 8.
    Na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 18 ustawy Pzp, Zamawiający odrzuci ofertę Wykonawcy, która została złożona bez odbycia wizji lokalnej.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 500 zł
Próbka: 1591 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 195 zł1 803 654 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 570 459 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 195 zł
Mediana
550 500 zł
Górny kwartyl
1 803 654 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upłynął 21.05.2026, 09:00. Nabór ofert w tym postępowaniu jest już zamknięty.
Wielkopolski Park Narodowy prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Mosina.
Tak. Wadium określono na 45 000 zł. Należy je wnieść przed upływem terminu składania ofert w formie dopuszczonej przez zamawiającego (najczęściej przelew na rachunek lub gwarancja bankowa/ubezpieczeniowa).
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.