Zmiana umowy · To aktualizacja istniejącego postępowania, nie nowe ogłoszenie
AktywneBZPOgłoszenie o zmianie umowy
Zmiana umowy

REMONT ELEWACJI BUDYNKU STAROSTWA POWIATOWEGO W BĘDZINIE PRZY UL. JANA SĄCZEWSKIEGO 6 WRAZ Z REMONTEM SCHODÓW I MONTAŻEM PODNOŚNIKA PIONOWEGO DLA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

Zamawiający Powiat Będziński (Będzin, Śląskie) opublikował zmianę umowy w postępowaniu „REMONT ELEWACJI BUDYNKU STAROSTWA POWIATOWEGO W BĘDZINIE PRZY UL. JANA SĄCZEWSKIEGO 6…”. Dokładny zakres zmian (przed i po) znajdziesz w treści ogłoszenia poniżej.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Powiat BędzińskiBędzin, Śląskie (powiat Będziński →)opublikowano 30 kwietnia 2026
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 550 599 zł
Konkurencyjność
~5,2 ofert
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

5 wpisów
Przejdź do nawigacji sekcji

Zmiana umowy

Pełna treść zmiany dotyczącej istniejącego postępowania lub zawartej umowy.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

POWIAT BĘDZIŃSKI

1.3)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 276254940

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

ul. Jana Sączewskiego 6

1.4.2.)Miejscowość

Będzin

1.4.3.)Kod pocztowy

42-500

1.4.4.)Województwo

śląskie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL22B - Sosnowiecki

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

bzp@powiat.bedzin.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.bip.powiat.bedzin.pl

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy zmiany

Umowy

2.2.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-5d93cb93-8e00-4264-b57a-a01891cc2197

2.3.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00224028

2.4.)Wersja ogłoszenia

01

2.5.)Data ogłoszenia

2026-04-30

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa/umowa ramowa

PunktPoleWartość
3.1.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

3.1.1.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00435556

3.2.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

3.4.)Tryb udzielenia zamówienia/zawarcia umowy ramowej wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

3.5.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

3.6.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

REMONT ELEWACJI BUDYNKU STAROSTWA POWIATOWEGO W BĘDZINIE
PRZY UL. JANA SĄCZEWSKIEGO 6 WRAZ Z REMONTEM SCHODÓW
I MONTAŻEM PODNOŚNIKA PIONOWEGO DLA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

3.7.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.1 Przedmiot zamówienia obejmuje między innymi

1. Remont elewacji. 2. Remont murków i schodów elewacji frontowej 3. Remont schodów elewacji zachodniej 4.Montaż podnośnika pionowego dla osób niepełnosprawnych z zasilaniem elektrycznym. 5. Wymiana stolarki drzwiowej - drzwi aluminiowe dwuskrzydłowe zewnętrzne „ciepłe” – wejście główne - 3 sztuki - drzwi aluminiowe jednoskrzydłowe zewnętrzne boczne „ciepłe” - 1 sztuka - drzwi aluminiowe dwuskrzydłowe wewnętrzne „zimne” – wejście główne - 3 sztuki. Zamawiający dokonuje zmiany w przedmiarze robót w poz. 7: jest: 1 sztuka drzwi aluminiowe dwuskrzydłowe zewnętrzne „ciepłe”, winno być: 1 sztuka drzwi aluminiowe jednoskrzydłowe zewnętrzne „ciepłe”. W związku z powyższym należy skorygować pozycję nr 26 w zestawieniu materiałów w przedmiarze robót. Zamawiający dokonuje zmiany w przedmiarze robót poprzez wykreślenie pozycji nr 9. Istotne cechy i parametry drzwi mają być zgodne z zapisami określonymi na str. 2 w przedmiarze robót. Budynek Starostwa Powiatowego w Będzinie usytuowany przy ul. Jana Sączewskiego 6 jest objęty indywidualną ochroną konserwatorską wynikłą z zapisu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego miasta Będzina dla dzielnicy Śródmieście (co przekłada się na art. 7 ust. 4 ustawy o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami) oraz ujęty w Gminnej Ewidencji Zabytków. Projekt kolorystyczny remontu elewacji został przygotowany zgodnie z obostrzeniami konserwatorskimi zawartymi w zapisach miejscowego planu oraz uzgodniony (na podstawie art. 39 ust. 3 Ustawy Prawo budowlane) ze śląskim Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków. Wykonawca jest zobowiązany do przestrzegania zawartej w projekcie kolorystyki oraz konsultowania wszelkich zmian z właściwym konserwatorem zabytków. 1.2.Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera dokumentacja projektowa, Specyfikacja Warunków Zamówienia, umowa.

3.8.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie/umowie ramowej

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy/umowy ramowej

2025-11-12

4.2.)Okres realizacji zamówienia/umowy ramowej

5 miesiące

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę/umowę ramową
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

SC COMFORT Sara Kowalczyk

4.3.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

382448300

4.3.4.)Miejscowość

Częstochowa

4.3.6.)Województwo

śląskie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy/umowy ramowej

855000,00 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania w BZP

2025/BZP 00538215/01

Sekcja 5

Zmiana umowy/umowy ramowej

PunktPoleWartość
5.1.)Data zmiany umowy/umowy ramowej)

2026-04-10

5.2.)Podstawa prawna zmiany umowy/umowy ramowej

art. 455 ust. 1 pkt 3 ustawy

5.3.)Przyczyny dokonania zmian umowy/umowy ramowej

Dokonano zmiany ze względu na konieczność wykonania robót dodatkowych polegających na wymianie istniejących rynien na nowe, których stan techniczny nie pozwalał na ich pomalowanie.

5.4.)Krótki opis zmiany umowy/umowy ramowej

Konieczność wykonania robót dodatkowych wykazanych w protokole konieczności i kosztorysie z dnia 22.03.2026r. wpłynęła na zmianę zakresu umowy, terminu jej wykonania oraz na zwiększenie wynagrodzenia i warunków płatności.

5.5.)Wartość zmiany umowy
5.5.1.)Wartość zmiany

897165,43

5.5.2.)Kod waluty

PLN

5.5.3.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Nie

5.6.)Wcześniejsze zmiany umowy/umowy ramowej, obligujące do zamieszczenia ogłoszenia o zmianie umowy

Nie

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 599 zł
Próbka: 1592 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 256 zł1 828 171 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 594 915 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 256 zł
Mediana
550 599 zł
Górny kwartyl
1 828 171 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Powiat Będziński prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Będzin.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.
Ta strona prezentuje zmianę (sprostowanie lub modyfikację) istniejącego postępowania. Zakres zmian — np. nowy termin, zmiana SWZ, korekta warunków — opisano w treści ogłoszenia. Właściwe postępowanie oraz oryginalne ogłoszenie są dostępne pod linkiem źródłowym.