Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
855 000 zł
Umowa zawarta
12 listopada 2025
Okres realizacji
5 miesiące
Oferty w postępowaniu
2 ofertyceny: 855 000 zł – 975 000 zł
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena90%Gwarancja10%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

REMONT ELEWACJI BUDYNKU STAROSTWA POWIATOWEGO W BĘDZINIE PRZY UL. JANA SĄCZEWSKIEGO 6 WRAZ Z REMONTEM SCHODÓW I MONTAŻEM PODNOŚNIKA PIONOWEGO DLA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

Zamawiający Powiat Będziński (Będzin, Śląskie) rozstrzygnął postępowanie „REMONT ELEWACJI BUDYNKU STAROSTWA POWIATOWEGO W BĘDZINIE PRZY UL. JANA SĄCZEWSKIEGO 6…”, wybierając ofertę wykonawcy SC COMFORT Sara Kowalczyk. Wartość umowy: 855 000 zł. Złożono 2 oferty.

Zamawiający: Powiat BędzińskiBędzin, Śląskie (powiat Będziński →)opublikowano 18 listopada 2025
Wartość umowy
855 000 zł
Liczba ofert
2 oferty
Konkurencyjność
~5,2 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

5 wpisów

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy SC COMFORT Sara Kowalczyk (Częstochowa).

  • 2

    UmowaWartość umowy: 855 000,00 zł (umowę zawarto 12 listopada 2025 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 2 oferty; ceny wahały się od 855 000,00 zł do 975 000,00 zł.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 5 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

POWIAT BĘDZIŃSKI

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 276254940

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Jana Sączewskiego 6

1.5.2.)Miejscowość

Będzin

1.5.3.)Kod pocztowy

42-500

1.5.4.)Województwo

śląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL22B - Sosnowiecki

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

bzp@powiat.bedzin.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.bip.powiat.bedzin.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://powiat-bedzin.logintrade.net/zapytania_email,209416,addfb848a837f92e7301faf1ddfb3561.html

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

REMONT ELEWACJI BUDYNKU STAROSTWA POWIATOWEGO W BĘDZINIE
PRZY UL. JANA SĄCZEWSKIEGO 6 WRAZ Z REMONTEM SCHODÓW
I MONTAŻEM PODNOŚNIKA PIONOWEGO DLA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-5d93cb93-8e00-4264-b57a-a01891cc2197

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00538215

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-11-18

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00008685/11/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.3 Remont elewacji budynku Starostwa Powiatowego w Będzinie przy ul. Sączewskiego 6 wraz z remontem schodów głównych i bocznych z montażem podnośnika pionowego dla osób niepełnosprawnych oraz ...

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00435556

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

BZP.272.16.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.1 Przedmiot zamówienia obejmuje między innymi

1. Remont elewacji. 2. Remont murków i schodów elewacji frontowej 3. Remont schodów elewacji zachodniej 4.Montaż podnośnika pionowego dla osób niepełnosprawnych z zasilaniem elektrycznym. 5. Wymiana stolarki drzwiowej - drzwi aluminiowe dwuskrzydłowe zewnętrzne „ciepłe” – wejście główne - 3 sztuki - drzwi aluminiowe jednoskrzydłowe zewnętrzne boczne „ciepłe” - 1 sztuka - drzwi aluminiowe dwuskrzydłowe wewnętrzne „zimne” – wejście główne - 3 sztuki. Zamawiający dokonuje zmiany w przedmiarze robót w poz. 7: jest: 1 sztuka drzwi aluminiowe dwuskrzydłowe zewnętrzne „ciepłe”, winno być: 1 sztuka drzwi aluminiowe jednoskrzydłowe zewnętrzne „ciepłe”. W związku z powyższym należy skorygować pozycję nr 26 w zestawieniu materiałów w przedmiarze robót. Zamawiający dokonuje zmiany w przedmiarze robót poprzez wykreślenie pozycji nr 9. Istotne cechy i parametry drzwi mają być zgodne z zapisami określonymi na str. 2 w przedmiarze robót. Budynek Starostwa Powiatowego w Będzinie usytuowany przy ul. Jana Sączewskiego 6 jest objęty indywidualną ochroną konserwatorską wynikłą z zapisu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego miasta Będzina dla dzielnicy Śródmieście (co przekłada się na art. 7 ust. 4 ustawy o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami) oraz ujęty w Gminnej Ewidencji Zabytków. Projekt kolorystyczny remontu elewacji został przygotowany zgodnie z obostrzeniami konserwatorskimi zawartymi w zapisach miejscowego planu oraz uzgodniony (na podstawie art. 39 ust. 3 Ustawy Prawo budowlane) ze śląskim Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków. Wykonawca jest zobowiązany do przestrzegania zawartej w projekcie kolorystyki oraz konsultowania wszelkich zmian z właściwym konserwatorem zabytków. 1.2.Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera dokumentacja projektowa, Specyfikacja Warunków Zamówienia, umowa.

4.5.3.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

855000,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

975000,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

855000,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

SC COMFORT Sara Kowalczyk

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

382448300

7.3.4)Miejscowość

Częstochowa

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-11-12

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

855000,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

5 miesiące

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 599 zł
Próbka: 1592 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 256 zł1 828 171 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 594 915 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 256 zł
Mediana
550 599 zł
Górny kwartyl
1 828 171 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Powiat Będziński prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Będzin.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 855 000 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: SC COMFORT Sara Kowalczyk (Częstochowa). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 2 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.