Opracowanie wielobranżowej dokumentacji projektowo-kosztorysowej na wykonanie przebudowy budynku krytej strzelnicy wraz z budową instalacji wentylacyjnej
Zamawiający Akademia Policji w Szczytnie (Szczytno, Warmińsko-Mazurskie) opublikował zmianę ogłoszenia w postępowaniu „Opracowanie wielobranżowej dokumentacji projektowo-kosztorysowej na wykonanie przebudowy…”. Dokładny zakres zmian (przed i po) znajdziesz w treści ogłoszenia poniżej.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=276451, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~3,6 ofertyumiarkowanaUmiarkowana liczba firm w takich przetargach.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
5 wpisówZmiana ogłoszenia
Pełna treść zmiany dotyczącej istniejącego postępowania lub zawartej umowy.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | AKADEMIA POLICJI W SZCZYTNIE |
| 1.2.) | Oddział zamawiającego | Sekcja Zamówień Publicznych |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 510338744 |
| 1.4.) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | ul. marsz. Józefa Piłsudskiego 111 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Szczytno |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 12-100 |
| 1.4.4.) | Województwo | warmińsko-mazurskie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL622 - Olsztyński |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | zzp@apol.edu.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | www.zamowienia.akademiapolicji.edu.pl |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - uczelnia publiczna |
| 1.6.) | Przedmiot działalności zamawiającego | Edukacja |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Numer ogłoszenia | 2026/BZP 00223331 |
| 2.2.) | Data ogłoszenia | 2026-04-30 |
Zmiana ogłoszenia
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Nazwa zmienianego ogłoszenia | Ogłoszenie o zamówieniu |
| 3.2.) | Numer zmienianego ogłoszenia w BZP | 2026/BZP 00221432 |
| 3.3.) | Identyfikator ostatniej wersji zmienianego ogłoszenia | 01 |
| 3.4.) | Identyfikator sekcji zmienianego ogłoszenia | SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 2.3. | Nazwa zamówienia albo umowy ramowej Przed zmianą | Opracowanie wielobranżowej dokumentacji projektowo-kosztorysowej na wykonanie przebudowy budynku krytej strzelnicy wraz z budową instalacji wentylacyjnej Po zmianie: Opracowanie wielobranżowej dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla realizacji robót budowlanych do zadania pn. "Przebudowa budynku krytej strzelnicy wraz z budową instalacji wentylacyjnej" |
| 3.4.) | Identyfikator sekcji zmienianego ogłoszenia | SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 4.2.2. | Krótki opis przedmiotu zamówienia Przed zmianą | opracowanie wielobranżowej dokumentacji projektowo-kosztorysowej niezbędnej dla realizacji robót budowlanych polegających na wykonaniu przebudowy budynku krytej strzelnicy wraz z budową instalacji wentylacyjnej zlokalizowanym, na terenie Akademii Policji w Szczytnie przy ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 111. 2. Przedmiot zamówienia realizowany będzie z podziałem na następujące etapy. Szczegółowe informacje w SWZ. Po zmianie: opracowanie wielobranżowej dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla realizacji robót budowlanych do zadania pn. "Przebudowa budynku krytej strzelnicy wraz z budową instalacji wentylacyjnej" Przedmiot zamówienia realizowany będzie z podziałem na następujące etapy. Szczegółowe informacje w SWZ. |
| 3.4.) | Identyfikator sekcji zmienianego ogłoszenia | SEKCJA IX - POZOSTAŁE INFORMACJE |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 9.1. | Informacje dodatkowe Przed zmianą | Ze względu na liczbę znaków w ogłoszeniu nie można było podać pełnej nazwy zamówienia. Poniżej pełna nazwa: Opracowanie wielobranżowej dokumentacji projektowo-kosztorysowej niezbędnej dla realizacji robót budowlanych polegających na wykonaniu przebudowy budynku krytej strzelnicy wraz z budową instalacji wentylacyjnej, zlokalizowanym na terenie Akademii Policji w Szczytnie przy ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 111 Zgodnie z art. 1 pkt 3 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochranie bezpieczeństwa narodowego (Dz.U. z 2025 r., poz. 514), zwana dalej „ustawą”, w celu przeciwdziałania wspieraniu agresji Federacji Rosyjskiej na Ukrainę rozpoczętej w dniu 24 lutego 2022 r., wobec osób i podmiotów wpisanych na listę, o której mowa w art. 2 ustawy, stosuje się sankcje polegające m.in. na wykluczeniu z postępowania o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursu prowadzonego na podstawie ustawy PZP. W związku z powyższym Zamawiający na podstawie art. 7 ust. 1 ustawy sankcyjnej z postępowania o udzielenie zamówienia publicznego wykluczy: 1) Wykonawcę oraz uczestnika konkursu wymienionego w wykazach określonych w rozporządzeniu 765/2006 i rozporządzeniu 269/2014 albo wpisanego na listę na podstawie decyzji w sprawie wpisu na listę rozstrzygającej o zastosowaniu środka, o którym mowa w art. 1 pkt 3 ustawy; 2) Wykonawcę oraz uczestnika konkursu, którego beneficjentem rzeczywistym w rozumieniu ustawy z dnia 1 marca 2018 r. o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu (Dz. U. z 2023 r. poz. 1124 z późn.zm.) jest osoba wymieniona w wykazach określonych w rozporządzeniu 765/2006 i rozporządzeniu 269/2014 albo wpisana na listę lub będąca takim beneficjentem rzeczywistym od dnia 24 lutego 2022 r., o ile została wpisana na listę na podstawie decyzji w sprawie wpisu na listę rozstrzygającej o zastosowaniu środka, o którym mowa w art. 1 pkt 3 ustawy; 3) Wykonawcę oraz uczestnika konkursu, którego jednostką dominującą w rozumieniu art. 3 ust. 1 pkt 37 ustawy z dnia 29 września 1994 r. o rachunkowości (Dz. U. z 2023 r. poz. 120, 295 i 1598 oraz z 2024 r. poz. 619,1685 i 1863), jest podmiot wymieniony w wykazach określonych w rozporządzeniu 765/2006 i rozporządzeniu 269/2014 albo wpisany na listę lub będący taką jednostką dominującą od dnia 24 lutego 2022 r., o ile został wpisany na listę na podstawie decyzji w sprawie wpisu na listę rozstrzygającej o zastosowaniu środka, o którym mowa w art. 1 pkt 3 ustawy. Wymagany termin realizacji zamówienia: 1) Etap I – opracowanie kompletnej dokumentacji projektowo-kosztorysowej t.j. złożenie w Akademii Policji w Szczytnie dokumentacji projektowej wraz z ostateczną decyzją o pozwoleniu na budowę w terminie do 180 dni kalendarzowych licząc od dnia podpisania umowy. 2) Etap II – wymagane zgodnie z harmonogramem przygotowania i przeprowadzenia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego w celu wyłonienia wykonawcy zaprojektowanych robót budowlanych, przy czym realizacja robót budowlanych może być wykonywana w kilku etapach przez kilku różnych Wykonawców. Jest to uzależnione od możliwości finansowych Zamawiającego. 3) Etap III – pełnienie nadzoru autorskiego rozpocznie się z dniem przekazania placu budowy wykonawcy robót. Zamawiający planuje realizację inwestycji w okresie 2026 – 2027r. Zakończenie realizacji zadania pełnienia nadzoru autorskiego nastąpi po zakończeniu wszystkich robót budowlanych realizowanych na podstawie dokumentacji projektowej objętej przedmiotem niniejszego zamówienia i skutecznym zawiadomieniu organu nadzoru budowlanego o zakończeniu budowy tj. braku sprzeciwu/uzyskaniu pozwolenia na użytkowanie. Po zmianie: Zgodnie z art. 1 pkt 3 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochranie bezpieczeństwa narodowego (Dz.U. z 2025 r., poz. 514), zwana dalej „ustawą”, w celu przeciwdziałania wspieraniu agresji Federacji Rosyjskiej na Ukrainę rozpoczętej w dniu 24 lutego 2022 r., wobec osób i podmiotów wpisanych na listę, o której mowa w art. 2 ustawy, stosuje się sankcje polegające m.in. na wykluczeniu z postępowania o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursu prowadzonego na podstawie ustawy PZP. W związku z powyższym Zamawiający na podstawie art. 7 ust. 1 ustawy sankcyjnej z postępowania o udzielenie zamówienia publicznego wykluczy: 1) Wykonawcę oraz uczestnika konkursu wymienionego w wykazach określonych w rozporządzeniu 765/2006 i rozporządzeniu 269/2014 albo wpisanego na listę na podstawie decyzji w sprawie wpisu na listę rozstrzygającej o zastosowaniu środka, o którym mowa w art. 1 pkt 3 ustawy; 2) Wykonawcę oraz uczestnika konkursu, którego beneficjentem rzeczywistym w rozumieniu ustawy z dnia 1 marca 2018 r. o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu (Dz. U. z 2023 r. poz. 1124 z późn.zm.) jest osoba wymieniona w wykazach określonych w rozporządzeniu 765/2006 i rozporządzeniu 269/2014 albo wpisana na listę lub będąca takim beneficjentem rzeczywistym od dnia 24 lutego 2022 r., o ile została wpisana na listę na podstawie decyzji w sprawie wpisu na listę rozstrzygającej o zastosowaniu środka, o którym mowa w art. 1 pkt 3 ustawy; 3) Wykonawcę oraz uczestnika konkursu, którego jednostką dominującą w rozumieniu art. 3 ust. 1 pkt 37 ustawy z dnia 29 września 1994 r. o rachunkowości (Dz. U. z 2023 r. poz. 120, 295 i 1598 oraz z 2024 r. poz. 619,1685 i 1863), jest podmiot wymieniony w wykazach określonych w rozporządzeniu 765/2006 i rozporządzeniu 269/2014 albo wpisany na listę lub będący taką jednostką dominującą od dnia 24 lutego 2022 r., o ile został wpisany na listę na podstawie decyzji w sprawie wpisu na listę rozstrzygającej o zastosowaniu środka, o którym mowa w art. 1 pkt 3 ustawy. Wymagany termin realizacji zamówienia: 1) Etap I – opracowanie kompletnej dokumentacji projektowo-kosztorysowej t.j. złożenie w Akademii Policji w Szczytnie dokumentacji projektowej wraz z ostateczną decyzją o pozwoleniu na budowę w terminie do 180 dni kalendarzowych licząc od dnia podpisania umowy. 2) Etap II – wymagane zgodnie z harmonogramem przygotowania i przeprowadzenia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego w celu wyłonienia wykonawcy zaprojektowanych robót budowlanych, przy czym realizacja robót budowlanych może być wykonywana w kilku etapach przez kilku różnych Wykonawców. Jest to uzależnione od możliwości finansowych Zamawiającego. 3) Etap III – pełnienie nadzoru autorskiego rozpocznie się z dniem przekazania placu budowy wykonawcy robót. Zamawiający planuje realizację inwestycji w okresie 2026 – 2027r. Zakończenie realizacji zadania pełnienia nadzoru autorskiego nastąpi po zakończeniu wszystkich robót budowlanych realizowanych na podstawie dokumentacji projektowej objętej przedmiotem niniejszego zamówienia i skutecznym zawiadomieniu organu nadzoru budowlanego o zakończeniu budowy tj. braku sprzeciwu/uzyskaniu pozwolenia na użytkowanie. |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
W ostatnim roku nie znaleźliśmy wystarczającej liczby podobnych postępowań z podaną wartością szacunkową, żeby policzyć statystyki.