ZakończoneBZPOgłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie

Kompleksowe świadczenie usług pralniczych

Zamawiający Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Brzesku (Brzesko, Małopolskie) prowadził postępowanie „Kompleksowe świadczenie usług pralniczych”. Termin składania ofert minął 10 czerwca 2026, 10:00. Wadium nie jest wymagane.

Otwórz na BZP
Planowany budżet (wartość szacunkowa)
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 597 600 zł
Wadium
Niewymagane (wg ogłoszenia)
Termin składania ofert
10 czerwca 2026, 10:00
Zakończone
Konkurencyjność
~2,6 oferty
umiarkowana
Umiarkowana liczba firm w takich przetargach.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Kryteria oceny ofert
Cena60%Termin wykonania dla grupy 220%Posiadanie aktualnego certyfikatu ISO 9001:201520%

Przebieg postępowania

8 wpisów

Kluczowe informacje

+ SWZPodsumowanie
  • 1

    ZakresUsługi pralnicze obejmujące pranie, odbieranie i prasowanie tekstyliów medycznych oraz szpitalnych (CPV 98310000-9, 98311000-6, 98315000-4) z uwzględnieniem pakietów dla oddziałów szpitalnych.

  • 2

    ZakresWykonawca musi zapewnić zgodność usług z polskimi przepisami prawa, w tym dotyczącymi BHP, produktów biobójczych, substancji chemicznych, zapobiegania zakażeniom oraz przepisami specyficznymi dla pralni. Wymagane jest zatrudnienie osób na umowę o pracę do kluczowych czynności związanych z realizacją zamówienia.

    Źródło: SWZ
  • 3

    ZakresWykonawca jest odpowiedzialny za organizację transportu, załadunku i rozładunku, w tym zapewnienie dezynfekcji środków transportu i wózków/kontenerów, oraz za wymianę uszkodzonej lub zniszczonej bielizny w ciągu 14 dni.

    Źródło: Załączniki do SWZ
  • 4

    ZakresKluczowe wymagania wobec wykonawcy to posiadanie pralni z pozytywną opinią Sanepidu, wdrożonym systemem ISO 9001:2015 oraz barierą higieniczną eliminującą kontakt czystej i brudnej bielizny.

    Źródło: Załączniki do SWZ
  • 5

    ZakresWykonawca musi zapewnić codzienne odbiory i dostawy bielizny własnym transportem, stosując technologie prania zgodne z wymogami sanitarno-epidemiologicznymi dla różnych oddziałów szpitalnych.

    Źródło: Załączniki do SWZ
  • 6

    ZakresPrasowanie odzieży ochronnej personelu powinno odbywać się w temperaturze zapobiegającej błyszczeniu tkanin, a pościel (poszwy, poszewki) musi być maglowana wyłącznie na prawej stronie.

    Źródło: Załączniki do SWZ

Na podstawie ogłoszenia i dokumentacji SWZ · Zawsze weryfikuj z oryginałem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

SAMODZIELNY PUBLICZNY ZESPÓŁ OPIEKI ZDROWOTNEJ W BRZESKU

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 000304355

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Tadeusza Kościuszki 68

1.5.2.)Miejscowość

Brzesko

1.5.3.)Kod pocztowy

32-800

1.5.4.)Województwo

małopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL217 - Tarnowski

1.5.7.)Numer telefonu

14 66 21 437

1.5.8.)Numer faksu

14 66 21 155

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

przetargi@spzoz-brzesko.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://www.spzoz-brzesko.pl/

1.6.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

1.7.)Przedmiot działalności zamawiającego

Zdrowie

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Kompleksowe świadczenie usług pralniczych

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-30c5f0dd-8ae1-4e3e-8341-14cabb382929

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00222452

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-04-29

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00030300/09/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.8 Usługi pralnicze

2.11.)O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy

Nie

2.14.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.16.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 3

Udostępnianie dokumentów zamówienia i komunikacja

PunktPoleWartość
3.1.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-30c5f0dd-8ae1-4e3e-8341-14cabb382929

3.2.)Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia

Nie

3.4.)Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej

Tak

3.5.)Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej

11.1. W postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego komunikacja między Zamawiającym a wykonawcami odbywa się przy użyciu Platformy e-Zamówienia, która jest dostępna pod adresem https://ezamowienia.gov.pl
11.2. Korzystanie z Platformy e-Zamówienia jest bezpłatne

3.6.)Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej

11.10. Komunikacja w postępowaniu, z wyłączeniem składania ofert/wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, odbywa się drogą elektroniczną za pośrednictwem formularzy do komunikacji dostępnych w zakładce „Formularze” („Formularze do komunikacji”). Za pośrednictwem „Formularzy do komunikacji” odbywa się w szczególności przekazywanie wezwań i zawiadomień, zadawanie pytań i udzielanie odpowiedzi. Formularze do komunikacji umożliwiają również dołączenie załącznika do przesyłanej wiadomości (przycisk „dodaj załącznik”).
W przypadku załączników, które są zgodnie z ustawą Pzp lub rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów w sprawie wymagań dla dokumentów elektronicznych opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym, podpisem zaufanym3 lub podpisem osobistym4, mogą być opatrzone, zgodnie z wyborem wykonawcy/wykonawcy wspólnie ubiegającego się o udzielenie zamówienia/podmiotu udostępniającego zasoby, podpisem zewnętrznym lub wewnętrznym. W zależności od rodzaju podpisu i jego typu (zewnętrzny, wewnętrzny) dodaje się do przesyłanej wiadomości uprzednio podpisane dokumenty wraz z wygenerowanym plikiem podpisu (typ zewnętrzny) lub dokument z wszytym podpisem (typ wewnętrzny).
11.11. Możliwość korzystania w postępowaniu z „Formularzy do komunikacji” w pełnym zakresie wymaga posiadania konta „Wykonawcy” na Platformie e-Zamówienia oraz zalogowania się na Platformie e-Zamówienia. Do korzystania z „Formularzy do komunikacji” służących do zadawania pytań dotyczących treści dokumentów zamówienia wystarczające jest posiadanie tzw. konta uproszczonego na Platformie e-Zamówienia.
11.12. Wszystkie wysłane i odebrane w postępowaniu przez wykonawcę wiadomości widoczne są po zalogowaniu w podglądzie postępowania w zakładce „Komunikacja”.
11.13. Maksymalny rozmiar plików przesyłanych za pośrednictwem „Formularzy do komunikacji” wynosi 150 MB (wielkość ta dotyczy plików przesyłanych jako załączniki do jednego formularza).
11.14. Minimalne wymagania techniczne dotyczące sprzętu używanego w celu korzystania z usług Platformy e-Zamówienia oraz informacje dotyczące specyfikacji połączenia określa Regulamin Platformy e-Zamówienia.
11.15. W przypadku problemów technicznych i awarii związanych z funkcjonowaniem Platformy e-Zamówienia użytkownicy mogą skorzystać ze wsparcia technicznego dostępnego pod numerem telefonu (32) 77 88 999 lub drogą elektroniczną poprzez formularz udostępniony na stronie internetowej https://ezamowienia.gov.pl w zakładce „Zgłoś problem”.
11.16. W szczególnie uzasadnionych przypadkach uniemożliwiających komunikację wykonawcy i Zamawiającego za pośrednictwem Platformy e-Zamówienia, Zamawiający dopuszcza komunikację za pomocą poczty elektronicznej na adres e-mail: przetargi@spzoz-brzesko.pl (nie dotyczy składania ofert/wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu).

3.8.)Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne

Nie

3.12.)Oferta - katalog elektroniczny

Nie dotyczy

3.14.)Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu

polski

3.15.)RODO (obowiązek informacyjny)

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016, str. 1), dalej „RODO”, informuję, że:
 administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Brzesku, ul. Kościuszki 68, 32-800 Brzesko.
 inspektorem ochrony danych osobowych w SP ZOZ w Brzesku jest Pani Monika Mikołajek – Burek, e-mail: m.burek@spzoz-brzesko.pl, tel. (14) 66 21 270.
 Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust. 1 lit. c) RODO w celu związanym z postępowaniem o udzielenie zamówienia publicznego prowadzonego w trybie podstawowym bez negocjacji zgodnie z art. 275 pkt 1 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2024 r., poz. 1320), zwaną dalej ustawą Pzp, wartość zamówienia nie przekracza kwot, określonych w art. 3 ustawy PZP,
 Odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą osoby lub podmioty, którym udostępniona zostanie dokumentacja postępowania w oparciu o art. 74 ustawy Pzp;
 Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane, zgodnie z art. 78 ust. 1 ustawy Pzp, przez okres 4 lat od dnia zakończenia postępowania o udzielenie zamówienia, a jeżeli czas trwania umowy przekracza 4 lata, okres przechowywania obejmuje cały czas trwania umowy;
 obowiązek podania przez Panią/Pana danych osobowych bezpośrednio Pani/Pana dotyczących jest wymogiem ustawowym określonym w przepisach ustawy Pzp, związanym z udziałem w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego; konsekwencje niepodania określonych danych wynikają z ustawy Pzp;
 w odniesieniu do Pani/Pana danych osobowych decyzje nie będą podejmowane w sposób zautomatyzowany, stosowanie do art. 22 RODO;
 posiada Pani/Pan:
− na podstawie art. 15 RODO prawo dostępu do danych osobowych Pani/Pana dotyczących;
− na podstawie art. 16 RODO prawo do sprostowania Pani/Pana danych osobowych1;
− na podstawie art. 18 RODO prawo żądania od administratora ograniczenia przetwarzania danych osobowych z zastrzeżeniem przypadków, o których mowa w art. 18 ust. 2 RODO2;
− prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uzna Pani/Pan, że przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy RODO;
 nie przysługuje Pani/Panu:
− w związku z art. 17 ust. 3 lit. b, d lub e RODO prawo do usunięcia danych osobowych;
− prawo do przenoszenia danych osobowych, o którym mowa w art. 20 RODO;
− na podstawie art. 21 RODO prawo sprzeciwu, wobec przetwarzania danych osobowych, gdyż podstawą prawną przetwarzania Pani/Pana danych osobowych jest art. 6 ust. 1 lit. c RODO.

3.16.)RODO (ograniczenia stosowania)

1)Wyjaśnienie: skorzystanie z prawa do sprostowania nie może skutkować zmianą wyniku postępowania o udzielenie zamówienia publicznego ani zmianą postanowień umowy w zakresie niezgodnym z ustawą Pzp oraz nie może naruszać integralności protokołu oraz jego załączników.
2) Wyjaśnienie: prawo do ograniczenia przetwarzania nie ma zastosowania w odniesieniu do przechowywania, w celu zapewnienia korzystania ze środków ochrony prawnej lub w celu ochrony praw innej osoby fizycznej lub prawnej, lub z uwagi na ważne względy interesu publicznego Unii Europejskiej lub państwa członkowskiego.

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.1.1.)Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe

Nie

4.1.2.)Numer referencyjny

DZP-271-27/26

4.1.3.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.1.4.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.1.8.)Możliwe jest składanie ofert częściowych

Nie

4.1.13.)Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia

Nie

4.2.Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

3.1. Przedmiotem zamówienia jest Kompleksowe świadczenie usług pralniczych dla Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Brzesku.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 1 niniejszej SWZ „Opis przedmiotu zamówienia – formularz oferty szczegółowy” oraz wzór umowy stanowiący załącznik nr 4 do SWZ.

4.2.6.)Główny kod CPV

98310000-9 - Usługi prania i czyszczenia na sucho

4.2.7.)Dodatkowy kod CPV

98311000-6 - Usługi odbierania prania

98315000-4 - Usługi prasowania

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Tak

4.2.9)Rodzaj i maksymalna wartość opcji oraz okoliczności skorzystania z opcji

10) dopuszcza się możliwość wydłużenia terminu obowiązywania umowy, o którym nowa w § 7 w przypadku niewykorzystania przez Zamawiającego zakontraktowanych ilości usług w pierwotnie określonym terminie, o czas niezbędny do wykorzystania zakontraktowanych ilości (wyczerpania wartości umowy) jednakże całkowity okres trwania umowy nie może przekroczyć 18 miesięcy od dnia jej zawarcia.

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

12 miesiące

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Punktowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

60

4.3.4.)Rodzaj kryterium

inne.

4.3.5.)Nazwa kryterium

Termin wykonania dla grupy 2

4.3.6.)Waga

20

4.3.4.)Rodzaj kryterium

inne.

4.3.5.)Nazwa kryterium

Posiadanie aktualnego certyfikatu ISO 9001:2015

4.3.6.)Waga

20

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

Sekcja 5

Kwalifikacja wykonawców

PunktPoleWartość
5.1.)Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia

Tak

5.2.)Fakultatywne podstawy wykluczenia

Art. 109 ust. 1 pkt 4

5.3.)Warunki udziału w postępowaniu

Tak

5.4.)Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu
1)zdolności do występowania w obrocie gospodarczym

Zamawiający nie stawia warunku udziału w postępowaniu w powyższym zakresie, 2) uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile nie wynika to z odrębnych przepisów: Zamawiający nie stawia warunku udziału w postępowaniu w powyższym zakresie, 3) sytuacji ekonomicznej lub finansowej: Zamawiający uzna, iż warunek ten został spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że znajduje się w sytuacji ekonomicznej i finansowej zapewniającej wykonanie zamówienia tj.: posiada ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia w wysokości, co najmniej 300 000,00 zł; 4) zdolności technicznej lub zawodowej: a) Wykonawca spełni warunek jeżeli wykaże, że w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wykonał należycie: co najmniej 2 (dwie) usługi polegające na świadczeniu usług pralniczych na rzecz podmiotu leczniczego, o wartości min. 200 000,00 zł brutto każda; b) dokument wydany przez Państwowego Inspektora Sanitarnego właściwego ze względu na miejsce wykonywania usługi, że pralnia, w której będzie wykonywana usługa posiada barierę higieniczną oraz jest przystosowana do prania bielizny szpitalnej, w tym noworodkowej i zakaźnej; c) dokument, potwierdzający że Wykonawca pozostaje pod stałym nadzorem sanitarno epidemiologicznym (Potwierdzeniem jest ostatni protokół kontroli sanepidu); d) dokument wydany przez Państwowego Inspektora Sanitarnego potwierdzający, że Wykonawca spełnia wymagania dotyczące transportu bielizny szpitalnej z zachowaniem barier sanitarnych.

5.5.)Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy

Tak

5.6.)Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu

odpis lub informację z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp, sporządzonych nie wcześniej niż 3 miesiące przed jej złożeniem, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji;

5.7.)Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu

1) Dokument potwierdzający, że Wykonawca pozostaje pod stałym nadzorem sanitarno-epidemiologicznym. (Potwierdzeniem jest ostatni protokół kontroli sanepidu).
2) Dokument wydany przez Państwowego Inspektora Sanitarnego potwierdzający, że Wykonawca spełnia wymagania dotyczące transportu bielizny szpitalnej z zachowaniem barier sanitarnych;
3) dokument potwierdzający, że wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia ze wskazaniem sumy gwarancyjnej tego ubezpieczenia – w zakresie potwierdzającym spełnianie warunku, o którym mowa w rozdziale I, pkt. 5, ppkt. 3) SWZ;
4) wykaz usług wykonanych nie wcześniej niż w okresie ostatnich 3 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wraz z podaniem ich rodzaju wartości, daty i miejsca wykonania oraz podmiotów, na rzecz których roboty te zostały wykonane, oraz załączeniem dowodów określających, czy te usługi zostały wykonane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego roboty budowlane zostały wykonane, a jeżeli wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów - inne odpowiednie dokumenty – w zakresie potwierdzającym spełnianie warunku, o którym mowa w rozdz. I, pkt. 5, ppkt 4) SWZ - wzór dokumentu stanowi Załącznik nr 8 do SWZ

5.8.)Wykaz przedmiotowych środków dowodowych

• aktualna opinia sanitarna dla Pralni Wykonawcy potwierdzająca w swoim zakresie podział Pralni na strefę czystą i brudną z barierą higieniczną, z kontrolowanym dostępem pracowników poprzez śluzę trójstopniową oraz wyposażeniem pralni w system automatycznego dozowania środków piorących, pralnice tunelowe, pralnico-wirówki, komorę do dezynfekcji materacy oraz komorę do dezynfekcji wózków transportowych;
• rzut/ schemat technologiczny pralni Wykonawcy, w której realizowane ma być zamówienia, z zaznaczaniem: dróg przemieszczania asortymentu czystego i brudnego, lokalizacji maszyn pralniczych typu przelotowego, punktów zmiany odzieży i śluz dla personelu. Przedmiotowy środek musi potwierdzać brak krzyżowania się dróg czystych i brudnych.;
• oświadczenia o posiadaniu przez Wykonawcę certyfikatu PN-EN 14065 (RABC) lub równoważnego, w zakresie min. usługi prania z dezynfekcją, dezynfekcji komorowej, kompletowania oraz renowacji odzieży, bielizny własnej i powierzonej wraz z transportem dla jednostek służby zdrowa, branży medycznej z zachowaniem bariery higienicznej, wraz z monitorowaniem w systemie RFID wystawionego na adres miejsca wykonywania usługi;
• oświadczenia o posiadaniu przez Wykonawcę certyfikatu Systemu Zarządzania Środowiskowego 14001:2015 lub równoważnego, w zakresie minimum usługi transportu, mycia dezynfekcji, dezynfekcji komorowej, prania, suszenia, maglowania, prasowania, kompletowania, renowacji i wynajmu odzieży praz bielizny dla jednostek służby zdrowia, branży medycznej wraz z transportem i monitorowaniem w systemie RFiD wystawionego na adres miejsca wykonywania usługi przez jednostkę akredytowaną;

5.9.)Zamawiający przewiduje uzupełnienie przedmiotowych środków dowodowych

Tak

5.10.)Przedmiotowe środki dowodowe podlegające uzupełnieniu po złożeniu oferty

• aktualna opinia sanitarna dla Pralni Wykonawcy potwierdzająca w swoim zakresie podział Pralni na strefę czystą i brudną z barierą higieniczną, z kontrolowanym dostępem pracowników poprzez śluzę trójstopniową oraz wyposażeniem pralni w system automatycznego dozowania środków piorących, pralnice tunelowe, pralnico-wirówki, komorę do dezynfekcji materacy oraz komorę do dezynfekcji wózków transportowych;
• rzut/ schemat technologiczny pralni Wykonawcy, w której realizowane ma być zamówienia, z zaznaczaniem: dróg przemieszczania asortymentu czystego i brudnego, lokalizacji maszyn pralniczych typu przelotowego, punktów zmiany odzieży i śluz dla personelu. Przedmiotowy środek musi potwierdzać brak krzyżowania się dróg czystych i brudnych.;
• oświadczenia o posiadaniu przez Wykonawcę certyfikatu PN-EN 14065 (RABC) lub równoważnego, w zakresie min. usługi prania z dezynfekcją, dezynfekcji komorowej, kompletowania oraz renowacji odzieży, bielizny własnej i powierzonej wraz z transportem dla jednostek służby zdrowa, branży medycznej z zachowaniem bariery higienicznej, wraz z monitorowaniem w systemie RFID wystawionego na adres miejsca wykonywania usługi;
• oświadczenia o posiadaniu przez Wykonawcę certyfikatu Systemu Zarządzania Środowiskowego 14001:2015 lub równoważnego, w zakresie minimum usługi transportu, mycia dezynfekcji, dezynfekcji komorowej, prania, suszenia, maglowania, prasowania, kompletowania, renowacji i wynajmu odzieży praz bielizny dla jednostek służby zdrowia, branży medycznej wraz z transportem i monitorowaniem w systemie RFiD wystawionego na adres miejsca wykonywania usługi przez jednostkę akredytowaną;

5.11.)Wykaz innych wymaganych oświadczeń lub dokumentów

zgodnie z SWZ

Sekcja 6

Warunki zamówienia

PunktPoleWartość
6.1.)Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe

Nie

6.3.)Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną

Nie

6.4.)Zamawiający wymaga wadium

Nie

6.5.)Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy

Nie

6.6.)Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia

7.1. Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia
7.2. W przypadku wspólnego ubiegania się o udzielenie zamówienia wykonawcy ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego –nie dotyczy spółki cywilnej o ile upoważnienie/ pełnomocnictwo do występowania w imieniu spółki wynika z dołączonej do oferty umowy spółki, bądź wszyscy wspólnicy podpiszą ofertę.
7.3. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia przedłożą wraz z ofertą stosowne pełnomocnictwo.
7.4. Wszelka korespondencja kierowana będzie do podmiotu występującego jako pełnomocnik.
7.5. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o zamówienia ponoszą solidarną odpowiedzialność za wykonanie umowy.
7.6. W przypadku wspólnego ubiegania się o udzielenie zamówienia przez Wykonawców, oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu oraz spełnieniu warunków udziału w postępowaniu o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp składa każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia (Załącznik Nr 3 do SWZ)
7.7. Zgodnie z art. 117 ust.2 ustawy pzp. warunek dotyczący uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o którym mowa w art. 112 ust. 2 pkt 2 ustawy pzp, jest spełniony, jeżeli co najmniej jeden z wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia posiada uprawnienia do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej i zrealizuje usługi, do których realizacji te uprawnienia są wymagane.
7.8. W przypadku, o którym mowa w pkt 7.7 niniejszego rozdziału SWZ wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia dołączają do oferty OŚWIADCZENIE dotyczące art. 117 ust. 4 ustawy pzp z którego wynika, które usługi wykonają poszczególni wykonawcy [według załącznika 7 do SWZ]
7.9. Obowiązek złożenia oświadczenia o którym mowa w art. 117 ust.4 ustawy pzp. dotyczy również wykonawców prowadzących działalność w formie spółki cywilnej tj. wspólników spółki cywilnej.

6.7.)Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane

Nie

Sekcja 7

Projektowane postanowienia umowy

PunktPoleWartość
7.1.)Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek

Nie

7.3.)Zamawiający przewiduje zmiany umowy

Tak

7.4.)Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia

8.1. Istotne postanowienia umowy zawiera „ wzór umowy” stanowiący Załącznik Nr 4 do niniejszej SWZ.
8.2. Na podstawie art. 455 ust. 1 i 2 ustawy Pzp, Zamawiający przewiduje możliwość dokonania zmian umowy bez przeprowadzania nowego postępowania.
8.3. Warunkiem dokonania zmian w umowie jest złożenie wniosku przez stronę inicjującą zmianę zawierającego: opis propozycji zmian, uzasadnienie zmian.

7.5.)Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia

Tak

7.6.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Sekcja 8

Procedura

PunktPoleWartość
8.1.)Termin składania ofert

2026-05-07 10:00

8.2.)Miejsce składania ofert

Oferta złożona przez Wykonawcę powinna zostać złożona za pośrednictwem zakładki „Oferty/wnioski”, widocznej w podglądzie postępowania po zalogowaniu się na konto Wykonawcy na platformie e-zamówienia.

8.3.)Termin otwarcia ofert

2026-05-07 10:30

8.4.)Termin związania ofertą

do 2026-06-05

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

98310000-9Usługi prania i czyszczenia na such…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
597 600 zł
Próbka: 31 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
266 070 zł1 024 228 zł
Rozstęp międzykwartylowy
758 158 zł
Źródło próbki
CPV 98310000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
266 070 zł
Mediana
597 600 zł
Górny kwartyl
1 024 228 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Krajowa Izba Odwoławcza

Wyrok KIO w sprawie tego przetargu

W tym postępowaniu wykonawcy złożyli odwołania do KIO. Zobacz, jak Izba rozstrzygnęła sprawę.

Zobacz wszystkie wyroki KIO →

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upłynął 10.06.2026, 10:00. Nabór ofert w tym postępowaniu jest już zamknięty.
Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Brzesku prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Brzesko.
Nie. Wadium nie jest wymagane w tym postępowaniu.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 98310000-9 (Usługi prania i czyszczenia na sucho). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.