Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
291 142 zł
Umowa zawarta
29 kwietnia 2026
Okres realizacji
do 31 lipca 2026
Oferty w postępowaniu
3 ofertyceny: 291 142 zł – 354 812 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena80%Okres gwarancji i rękojmi dla przedmiotu zamówienia (GR)20%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Przebudowa drogi gminnej nr 190529C Kruszynek – Ludwinowo dł. 442m od km 0+720 do km 1+162 w m. Kruszynek w ramach zad. „Przebudowa dróg gminnych na terenie Gminy Włocławek”

Zamawiający Gmina Włocławek (Włocławek, Kujawsko-Pomorskie) rozstrzygnął postępowanie „Przebudowa drogi gminnej nr 190529C Kruszynek – Ludwinowo dł. 442m od km 0+720 do km…”, wybierając ofertę wykonawcy Włocławskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Sp. z o. o. Wartość umowy: 291 142 zł. Złożono 3 oferty.

Zamawiający: Gmina WłocławekWłocławek, Kujawsko-Pomorskieopublikowano 29 kwietnia 2026
Wartość umowy
291 142 zł
Liczba ofert
3 oferty
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

5 wpisów

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    DecyzjaNie odnotowano odrzuceń ani unieważnień.

  • 2

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Włocławskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Sp. z o. o. (Nowa Wieś), średnia firma.

  • 3

    UmowaWartość umowy: 291 141,62 zł (umowę zawarto 29 kwietnia 2026 r.).

  • 4

    OfertyW postępowaniu złożono 3 oferty; ceny wahały się od 291 141,62 zł do 354 812,13 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 5

    TerminOkres realizacji umowy: do 31 lipca 2026 r..

  • 6

    KryteriaKryterium oceny ofert był najniższa cena.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Włocławek

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 910866904

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Królewiecka 7

1.5.2.)Miejscowość

Włocławek

1.5.3.)Kod pocztowy

87-800

1.5.4.)Województwo

kujawsko-pomorskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL619 - Włocławski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

urzad@g.wloclawek.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://bip.gmina.wloclawek.pl/

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-4d20da4e-32d0-4f1b-8c41-4d3d390caf60

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - związek jednostek samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Przebudowa drogi gminnej nr 190529C Kruszynek – Ludwinowo dł. 442m od km 0+720 do km 1+162 w m. Kruszynek w ramach zad. „Przebudowa dróg gminnych na terenie Gminy Włocławek”

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-4d20da4e-32d0-4f1b-8c41-4d3d390caf60

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00221570

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-04-29

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00070229/03/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań
1.1.4 Przebudowa dróg gminnych na terenie Gminy Włocławek

Przebudowa drogi gminnej nr 190529C Kruszynek – Ludwinowo dł. 370m od km 0+720 do km 0+860 i od km 0+932 do km 1+162 w m. Kruszynek

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00152014

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

RBIiR.271.2.03.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest przebudowa drogi gminnej nr 190529C Kruszynek – Ludwinowo od km 0+720 do km 1+162 w m. Kruszynek.

Zakres prac obejmuje:
1) roboty przygotowawcze – przycięcie istniejącej nawierzchni bitumicznej, rozbiórki istniejących zjazdów z kostki i betonowych, rozbiórka starych przepustów wraz z wywozem gruzu na PSZOK;
2) roboty ziemne związane z korytowaniem pod poszerzenia jezdni 63,0m2 i zjazdów z kostki i zjazdów bitumicznych , formowanie nasypów ziemnych pod potrzeby poboczy oraz wywóz urobku w ilości 26,9m3;
3) ułożenie dwóch przepustów z rur PP o średnicy 40cm (na ławie żwirowej grub. 15cm) dł. 8+12m ze ściankami czołowymi prefabrykowanymi ze skrzydłami szt. 4;
4) roboty związane z utwardzeniem jezdni - ustawienie krawężników 15*22cm na ławie z oporem dł. 91,0 m przy krawędzi jezdni na zjazdach, wyrównanie nawierzchni w-wą profilową bitumiczną w ilości 50kg/m2
-25,7 t, ułożenie warstwy wiążącej grub. 3cm z bet. asf. AC11W50/70 o pow.2182,0m2 i w-wy ścieralnej grub. 3 cm z bet. asfaltowego AS8S50/70 o pow. 2002,3m2;
5) zjazdy z kostki betonowej: ustawienie krawężnika 15*22cm na ławie z oporem o F=0,06m2 dł. 85,0mb i obrzeży 8*30cm na ławie z oporem o F=0,04m2 dł.75m, ułożenie w-wy odcinającej z piasku grub. 10cm, podbudowy betonowej grub. 15cm z bet C8/10, ułożenie kostki grafitowej grub. 8cm na pow. 105,1m2 oraz przełożenie istniejących zjazdów z kostki grub. 8-10cm na podsypce cem. piaskowej grub. śr. 10cm
w ilości 132,9m2 w tym 15%-19,9m2 z nowej kostki dostosowanej wzorem do istniejącej;
6) zjazdy bitumiczne na pola – szer. 5,0m: podbudowa dwuwarstwowa z tłucznia o grub. 6+16cm, ułożenie warstwy wiążącej grub. 3cm z bet. asf. AC11W50/70 i w-wy ścieralnej grub. 3cm z bet. asfaltowego AS8S50/70 o pow. 112,8m2;
7) wzmocnienie poboczy z tłucznia o szer. 0,5m grub. 15cm na pow. 467,0m2;
8) roboty wykończeniowe – przestawienie 3 szt. istniejących znaków, ustawienie obustronnych barier U12 po 6m (6kpl., plantowanie – obrobienie na czysto 442,0m2;
9) inwentaryzacja powykonawcza

Zadanie realizowane na podstawie zgłoszenia zamiaru budowy lub wykonywania innych robót budowlanych.
Uwaga:
W trakcie robót należy zwrócić szczególną uwagę na media umieszczone w pasie drogowym.
Zamawiający informuje, że szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, w tym technologie i zakres robót zawiera Dokumentacja projektowa (wraz z załącznikami) - Zmodyfikowany Załącznik nr 8 do SWZ oraz Projektowane postanowienia umowne – Zmodyfikowany Załącznik nr 7 do SWZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

3

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

3

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

291141,62 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

354812,13 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

291141,62 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Średni przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Włocławskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Sp. z o. o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

8882461309

7.3.4)Miejscowość

Nowa Wieś

7.3.6.)Województwo

kujawsko-pomorskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-04-29

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

291141,62 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2026-07-31

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45233120-6Roboty w zakresie budowy dróg
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
792 122 zł
Próbka: 187 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
331 228 zł1 605 997 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 274 770 zł
Źródło próbki
CPV 45233120· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
331 228 zł
Mediana
792 122 zł
Górny kwartyl
1 605 997 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Włocławek prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Włocławek.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 291 142 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45233120-6 (Roboty w zakresie budowy dróg). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Włocławskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Sp. z o. o. (Nowa Wieś). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 3 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.