Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
1 750 455 zł
Umowa zawarta
31 sierpnia 2026
Okres realizacji
do 31 grudnia 2028
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Świadczenie usług w zakresie gminnych przewozów pasażerskich o charakterze użyteczności publicznej w transporcie drogowym na liniach komunikacyjnych obejmujących obszar Gminy Włocławek

Zamawiający Gmina Włocławek (Włocławek, Kujawsko-Pomorskie) rozstrzygnął postępowanie „Świadczenie usług w zakresie gminnych przewozów pasażerskich o charakterze użyteczności…”, wybierając ofertę wykonawcy Kujawsko-Pomorski Transport Samochodowy Spółka Akcyjna. Wartość umowy: 1 750 455 zł.

Zamawiający: Gmina WłocławekWłocławek, Kujawsko-Pomorskieopublikowano 31 sierpnia 2026
Wartość umowy
1 750 455 zł
Liczba ofert
Brak danych
Konkurencyjność
~2,4 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Zamiar zawarcia umowy

    13 sierpnia 2026

    1 wykonawca
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    31 sierpnia 2026

    1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Kujawsko-Pomorski Transport Samochodowy Spółka Akcyjna (Włocławek), średnia firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 1 750 455,00 zł (umowę zawarto 31 sierpnia 2026 r.).

  • 3

    TerminOkres realizacji umowy: do 31 grudnia 2028 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Włocławek

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 910866904

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Królewiecka 7

1.5.2.)Miejscowość

Włocławek

1.5.3.)Kod pocztowy

87-800

1.5.4.)Województwo

kujawsko-pomorskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL619 - Włocławski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

urzad@g.wloclawek.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://bip.gmina.wloclawek.pl/

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Świadczenie usług w zakresie gminnych przewozów pasażerskich o charakterze użyteczności publicznej w transporcie drogowym na liniach komunikacyjnych obejmujących obszar Gminy Włocławek

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-fe5f11ae-d00d-4dce-b426-53891bf3063d

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00414604

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-31

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Nie

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Nie

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 214 ust. 1 pkt 13 ustawy

3.1.1.)Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki

Na podst. art. 214 ust. 1 pkt 13 ustawy Pzp, Zamawiający może udzielić zamów. publicznego po negocjacjach tylko z jednym Wykonawcą. Zamawiający planuje udzielić zamówienia na świadczenie usług w zakresie gminnych przewozów pasażerskich o charakterze użytecz. publ. w transporcie drogowym na liniach komunikac. obejmujących obszar Gminy Włocławek - KPTS S.A. z siedzibą we Włocławku. Gmina Włocławek wraz z innymi jst będzie sprawować nad spółką KPTS S.A. kontrolę, która odpowiada kontroli sprawowanej nad własnymi jednostkami. Wszystkie jst posiadać będą łącznie 100% akcji w kapitale zakładowym Spółki. Spełniony będzie zatem wymóg wspólnej kontroli nad Wyk. oraz brak bezpośr. udziału kapitału prywatnego. Spełnienie warunku dot. procenta działalności kontrolowanej osoby prawnej dotyczącej wyk. zadań
powierzonych jej przez zamawiających ustalono na podst. wiarygodnej prognozy handlowej. W przyp. niniejszego zamówienia spełnione są łącznie wszystkie warunki wskazane w art. 214 ust. 1 pkt 13.

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

RBIiR.271.2.09.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Świadczenie usług w zakresie w zakresie gminnych przewozów pasażerskich o charakterze użyteczności publicznej w transporcie drogowym na liniach komunikacyjnych obejmujących obszar Gminy Włocławek.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarto w Opisie przedmiotu zamówienia - Załącznik nr 1 do Zaproszenia

4.5.3.)Główny kod CPV

60112000-6 - Usługi w zakresie publicznego transportu drogowego

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Średni przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Kujawsko-Pomorski Transport Samochodowy Spółka Akcyjna

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

8883115816

7.3.4)Miejscowość

Włocławek

7.3.5)Kod pocztowy

87-800

7.3.6.)Województwo

kujawsko-pomorskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 7

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-31

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

1750455,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2028-12-31

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

60112000-6Usługi w zakresie publicznego trans…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
382 869 zł
Próbka: 40 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
199 301 zł656 309 zł
Rozstęp międzykwartylowy
457 009 zł
Źródło próbki
CPV 60112000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
199 301 zł
Mediana
382 869 zł
Górny kwartyl
656 309 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Włocławek prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Włocławek.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 1 750 455 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 60112000-6 (Usługi w zakresie publicznego transportu drogowego). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Kujawsko-Pomorski Transport Samochodowy Spółka Akcyjna (Włocławek). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.