Przebudowa drogi gminnej nr 190529C Kruszynek – Ludwinowo dł. 370m od km 0+720 do km 0+860 i od km 0+932 do km 1+162 w m. Kruszynek w ramach zad. „Przebudowa dróg gminnych na terenie Gminy Włocławek”
Zamawiający Gmina Włocławek (Włocławek, Kujawsko-Pomorskie) opublikował zmianę ogłoszenia w postępowaniu „Przebudowa drogi gminnej nr 190529C Kruszynek – Ludwinowo dł. 370m od km 0+720 do km…”. Dokładny zakres zmian (przed i po) znajdziesz w treści ogłoszenia poniżej.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 792 122 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=4119, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~4,6 ofertwysokaW takich przetargach zwykle startuje sporo firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
5 wpisów- Ogłoszenie
12 marca 2026
Termin ofert: 8 kwietnia 2026 09:00Otwórz ogłoszenie → - Zmiana ogłoszeniaBieżące
23 marca 2026
- Zmiana ogłoszenia
26 marca 2026
Otwórz ogłoszenie → - Wynik: wybrano wykonawcę
29 kwietnia 2026
3 oferty1 wykonawcaOtwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowy
19 sierpnia 2026
1 wykonawcaOtwórz ogłoszenie →
Analiza wprowadzonych zmian
- 1
Przedmiotem zamówienia jest przebudowa drogi gminnej nr 190529C Kruszynek, Ludwinowo, o łącznej długości 442m w miejscowości Kruszynek.
- 2
Prace obejmują roboty przygotowawcze, roboty ziemne, ułożenie przepustów oraz utwardzenie jezdni.
- 3
ZmianaOgłoszenie dotyczy zmiany wcześniejszego ogłoszenia (nr 2026/BZP 00152014), w którym zmodyfikowano długość przebudowywanej drogi.
- 4
Zleceniodawcą jest Gmina Włocławek, a dokumentacja przetargowa dostępna jest na stronie internetowej zamawiającego.
Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem
Zmiana ogłoszenia
Pełna treść zmiany dotyczącej istniejącego postępowania lub zawartej umowy.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | Gmina Włocławek |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 910866904 |
| 1.4.) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | ul. Królewiecka 7 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Włocławek |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 87-800 |
| 1.4.4.) | Województwo | kujawsko-pomorskie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL619 - Włocławski |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | urzad@g.wloclawek.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | https://bip.gmina.wloclawek.pl/ |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - związek jednostek samorządu terytorialnego |
| 1.6.) | Przedmiot działalności zamawiającego | Ogólne usługi publiczne |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Numer ogłoszenia | 2026/BZP 00166098 |
| 2.2.) | Data ogłoszenia | 2026-03-23 |
Zmiana ogłoszenia
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Nazwa zmienianego ogłoszenia | Ogłoszenie o zamówieniu |
| 3.2.) | Numer zmienianego ogłoszenia w BZP | 2026/BZP 00152014 |
| 3.3.) | Identyfikator ostatniej wersji zmienianego ogłoszenia | 01 |
| 3.4.) | Identyfikator sekcji zmienianego ogłoszenia | SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 2.3. | Nazwa zamówienia albo umowy ramowej Przed zmianą | Przebudowa drogi gminnej nr 190529C Kruszynek – Ludwinowo dł. 370m od km 0+720 do km 0+860 i od km 0+932 do km 1+162 w m. Kruszynek w ramach zad. „Przebudowa dróg gminnych na terenie Gminy Włocławek” Po zmianie: Przebudowa drogi gminnej nr 190529C Kruszynek – Ludwinowo dł. 442m od km 0+720 do km 1+162 w m. Kruszynek w ramach zad. „Przebudowa dróg gminnych na terenie Gminy Włocławek” |
| 3.4.) | Identyfikator sekcji zmienianego ogłoszenia | SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 4.2.2. | Krótki opis przedmiotu zamówienia Przed zmianą | Przedmiotem zamówienia jest przebudowa drogi gminnej nr 190529C Kruszynek – Ludwinowo od km 0+720 do km 0+860 i od km 0+932 do km 1+162 w m. Kruszynek. Zakres prac obejmuje: 1) roboty przygotowawcze – przycięcie istniejącej nawierzchni bitumicznej, rozbiórki istniejących zjazdów z kostki i betonowych, rozbiórka starych przepustów wraz z wywozem na PSZOK; 2) roboty ziemne związane z korytowaniem pod poszerzenia jezdni 63,0 m2 i zjazdów z kostki i zjazdów bitumicznych, formowanie nasypów ziemnych pod potrzeby gruntowych poboczy poza poboczami tłuczniowymi 55,3m3; 3) ułożenie dwóch przepustów z rur PP o średnicy 40cm (na ławie żwirowej grub. 15cm) dł. 8+12m ze ściankami czołowymi prefabrykowanymi ze skrzydłami szt. 4; 4) roboty związane z utwardzeniem jezdni - ustawienie krawężników 15*22cm na ławie z oporem dł. 117m pod potrzeby zjazdów, wyrównanie nawierzchni w-wą profilową bitumiczną w ilości 50kg/m2 - 28,6t i jezdni w ilości 75kg/m2 - 49,7t, ułożenie warstwy wiążącej grub. 3cm z bet. asf. AC11W50/70 o pow. 1846,2 m2 i w-wy ścieralnej grub. 3cm z bet. asfaltowego AS8S50/70 o pow. 1806,7m2; 5) zjazdy z kostki betonowej: ustawienie krawężnika 15*22cm na ławie z oporem o F=0,06m2 dł. 85,0mb i obrzeży 8*30cm na ławie z oporem o F=0,04m2 dł.57,3m, ułożenie w-wy odcinającej z piasku grub. 10cm, podbudowy betonowej grub. 15cm z bet C8/10, ułożenie kostki grafitowej grub. 8cm na pow. 151m2 oraz ułożenie zjazdu z trylinki grub. 15cm na podsypce cem. piaskowej w ilości 20m2; 6) zjazdy bitumiczne na pola – szer. 5,0m: podbudowa dwuwarstwowa z tłucznia o grub. 6+16cm, ułoże-nie warstwy wiążącej grub. 3cm z bet. asf. AC11W50/70 i w-wy ścieralnej grub. 3cm z bet. asfaltowego AS8S50/70 o pow.98,0m2; 7) wzmocnienie poboczy z tłucznia o szer. 0,5m grub. 15cm na pow. 465,0m2; 8) Roboty wykończeniowe – przestawienie 4 szt. istniejących znaków, plantowanie – obrobienie na czy-sto 395,0m2; 9) Inwentaryzacja powykonawcza. Zadanie realizowane na podstawie zgłoszenia zamiaru budowy lub wykonywania innych robót budowlanych. Uwaga: W trakcie robót należy zwrócić szczególną uwagę na media umieszczone w pasie drogowym. Zamawiający informuje, że szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, w tym technologie i zakres robót zawiera Dokumentacja projektowa (wraz z załącznikami) - Załącznik nr 8 do SWZ oraz Projektowane postanowienia umowne – Załącznik nr 7 do SWZ. Po zmianie: Przedmiotem zamówienia jest przebudowa drogi gminnej nr 190529C Kruszynek – Ludwinowo od km 0+720 do km 1+162 w m. Kruszynek. Zakres prac obejmuje: 1) roboty przygotowawcze – przycięcie istniejącej nawierzchni bitumicznej, rozbiórki istniejących zjazdów z kostki i betonowych, rozbiórka starych przepustów wraz z wywozem gruzu na PSZOK; 2) roboty ziemne związane z korytowaniem pod poszerzenia jezdni 63,0m2 i zjazdów z kostki i zjazdów bitumicznych , formowanie nasypów ziemnych pod potrzeby poboczy oraz wywóz urobku w ilości 26,9m3; 3) ułożenie dwóch przepustów z rur PP o średnicy 40cm (na ławie żwirowej grub. 15cm) dł. 8+12m ze ściankami czołowymi prefabrykowanymi ze skrzydłami szt. 4; 4) roboty związane z utwardzeniem jezdni - ustawienie krawężników 15*22cm na ławie z oporem dł. 91,0 m przy krawędzi jezdni na zjazdach, wyrównanie nawierzchni w-wą profilową bitumiczną w ilości 50kg/m2 -25,7 t, ułożenie warstwy wiążącej grub. 3cm z bet. asf. AC11W50/70 o pow.2182,0m2 i w-wy ścieralnej grub. 3 cm z bet. asfaltowego AS8S50/70 o pow. 2002,3m2; 5) zjazdy z kostki betonowej: ustawienie krawężnika 15*22cm na ławie z oporem o F=0,06m2 dł. 85,0mb i obrzeży 8*30cm na ławie z oporem o F=0,04m2 dł.75m, ułożenie w-wy odcinającej z piasku grub. 10cm, podbudowy betonowej grub. 15cm z bet C8/10, ułożenie kostki grafitowej grub. 8cm na pow. 105,1m2 oraz przełożenie istniejących zjazdów z kostki grub. 8-10cm na podsypce cem. piaskowej grub. śr. 10cm w ilości 132,9m2 w tym 15%-19,9m2 z nowej kostki dostosowanej wzorem do istniejącej; 6) zjazdy bitumiczne na pola – szer. 5,0m: podbudowa dwuwarstwowa z tłucznia o grub. 6+16cm, ułożenie warstwy wiążącej grub. 3cm z bet. asf. AC11W50/70 i w-wy ścieralnej grub. 3cm z bet. asfaltowego AS8S50/70 o pow. 112,8m2; 7) wzmocnienie poboczy z tłucznia o szer. 0,5m grub. 15cm na pow. 467,0m2; 8) roboty wykończeniowe – przestawienie 3 szt. istniejących znaków, ustawienie obustronnych barier U12 po 6m (6kpl., plantowanie – obrobienie na czysto 442,0m2; 9) inwentaryzacja powykonawcza Zadanie realizowane na podstawie zgłoszenia zamiaru budowy lub wykonywania innych robót budowlanych. Uwaga: W trakcie robót należy zwrócić szczególną uwagę na media umieszczone w pasie drogowym. Zamawiający informuje, że szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, w tym technologie i zakres robót zawiera Dokumentacja projektowa (wraz z załącznikami) - Zmodyfikowany Załącznik nr 8 do SWZ oraz Projektowane postanowienia umowne – Zmodyfikowany Załącznik nr 7 do SWZ. |
| 3.4.) | Identyfikator sekcji zmienianego ogłoszenia | SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 5.6. | Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu Przed zmianą | Oświadczenie o aktualności - wg z=wzoru określonego w Załączniku nr 5 do SWZ Po zmianie: Oświadczenie o aktualności - wg wzoru określonego w Załączniku nr 5 do SWZ |
| 3.4.) | Identyfikator sekcji zmienianego ogłoszenia | SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 7.4. | Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunków ich wprowadzenia Przed zmianą | Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunków ich wprowadzenia Zamawiający określił w Załączniku nr 7 do SWZ - Projektowane postanowienia umowne (§ 14 WARUNKI ZMIANY UMOWY). Po zmianie: Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunków ich wprowadzenia Zamawiający określił w Zmodyfikowanym Załączniku nr 7 do SWZ - Projektowane postanowienia umowne (§ 14 WARUNKI ZMIANY UMOWY). |
| 3.4.) | Identyfikator sekcji zmienianego ogłoszenia | SEKCJA VIII - PROCEDURA |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 8.1. | Termin składania ofert Przed zmianą | 2026-03-27 09:00 Po zmianie: 2026-04-03 09:00 |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 8.3. | Termin otwarcia ofert Przed zmianą | 2026-03-27 09:15 Po zmianie: 2026-04-03 09:15 |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 8.4. | Termin związania ofertą Przed zmianą | 2026-04-25 Po zmianie: 2026-05-02 |
Informacje dodatkowe
1) Zmodyfikowany Załącznik nr 8 do SWZ - Dokumentacja projektowa wraz z załącznikami;
2) Zmodyfikowane Załączniki od 1 do 7 do SWZ.
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.