Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
909 440 zł
Umowa zawarta
27 kwietnia 2026
Okres realizacji
4 miesiące
Oferty w postępowaniu
4 ofertyceny: 909 440 zł – 1 065 150 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Długość okresu gwarancji jakości na wykonane roboty budowlane oraz dostarczone i wbudowane40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Zagospodarowanie zbiornika małej retencji Natalin w ramach projektu „Rewitalizacja oraz udostępnianie atrakcji turystycznych przy zbiornikach wodnych CHOF”

Zamawiający Gmina Kamień (Kamień, Lubelskie) rozstrzygnął postępowanie „Zagospodarowanie zbiornika małej retencji Natalin w ramach projektu Rewitalizacja oraz…”, wybierając ofertę wykonawcy Usługowy Zakład Blacharsko-Dekarski Tomasz Dywański. Wartość umowy: 909 440 zł. Złożono 4 oferty.

Zamawiający: Gmina KamieńKamień, Lubelskieopublikowano 29 kwietnia 2026
Wartość umowy
909 440 zł
Liczba ofert
4 oferty
Konkurencyjność
~5,3 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    DecyzjaNie odnotowano odrzucenia żadnych ofert ani unieważnienia postępowania.

  • 2

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Usługowy Zakład Blacharsko-Dekarski Tomasz Dywański (Chełm), mikrofirma.

  • 3

    UmowaWartość umowy: 909 440,41 zł (umowę zawarto 27 kwietnia 2026 r.).

  • 4

    OfertyW postępowaniu złożono 4 oferty; ceny wahały się od 909 440,41 zł do 1 065 149,74 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 5

    TerminOkres realizacji umowy: 4 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA KAMIEŃ

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 110198066

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Diamentowa 15

1.5.2.)Miejscowość

Kamień

1.5.3.)Kod pocztowy

22-113

1.5.4.)Województwo

lubelskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL812 - Chełmsko-zamojski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

sekretariat@kamien.gmina.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://kamien.gmina.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-29cc3065-84f5-48ce-bdc6-376c90635485

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Zagospodarowanie zbiornika małej retencji Natalin w ramach projektu „Rewitalizacja oraz udostępnianie atrakcji turystycznych przy zbiornikach wodnych CHOF”

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-29cc3065-84f5-48ce-bdc6-376c90635485

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00221066

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-04-29

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00630107/02/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.1 Zagospodarowanie zbiornika małej retencji Natalin w ramach zadania "Rewitalizacja oraz udostępnianie atrakcji turystycznych przy zbiornikach wodnych CHOF"

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.12.)Nazwa projektu lub programu

„Rewitalizacja oraz udostępnianie atrakcji turystycznych przy zbiornikach wodnych CHOF” dofinansowany w ramach Działania 11.2 Ochrona dziedzictwa naturalnego, bezpieczeństwo i zrównoważony rozwój turystyki obszarów miejskich i ich obszarów funkcjonalnych w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych (typy projektów 1, 2, 3) programu Fundusze Europejskie dla Lubelskiego 2021-2027

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00175001

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZP.271.7.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

4.1. Przedmiotem zamówienia jest zamówienie publiczne pn. Zagospodarowanie zbiornika małej retencji Natalin w ramach projektu „Rewitalizacja oraz udostępnianie atrakcji turystycznych przy zbiornikach wodnych CHOF” - zgodnie z obowiązującymi przepisami oraz wiedzą techniczną, na podstawie dokumentacji będącej w posiadaniu Zamawiającego i stanowiącej załącznik do SWZ.
4.2. Przedmiotem zamówienia jest realizacja wielobranżowych robót budowlanych obejmujących w szczególności:
• Infrastrukturę komunikacyjną: budowę oraz rozbudowę drogi wewnętrznej wraz z utwardzeniem nawierzchni oraz oznakowaniem pionowym i poziomym oraz zainstalowaniem urządzeń BRD.
• Obiekty kubaturowe i rekreacyjne: budowę wieży obserwacyjno-widokowej oraz boiska do piłki plażowej.
• Ciągi piesze: budowę promenady spacerowej.
• Małą architekturę: montaż elementów wyposażenia terenu (m.in. wyposażenie placów zabaw i parków).
• Instalacje zewnętrzne: budowę oświetlenia terenu oraz systemu monitoringu wizyjnego (system TVU, urządzenia do cyfrowego zapisu obrazu IP).
• Roboty towarzyszące: prace ziemne, betoniarskie oraz wykończeniowe.

4.5.3.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45422000-1 - Roboty ciesielskie

45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni

45233260-9 - Roboty budowlane w zakresie dróg pieszych

45223320-5 - Roboty budowlane w zakresie obiektów typu parkuj i jedź

43325000-7 - Wyposażenie parków i placów zabaw

45112723-9 - Roboty w zakresie kształtowania placów zabaw

37410000-5 - Sprzęt sportowy do uprawiania sportów na wolnym powietrzu

45342000-6 - Wznoszenie ogrodzeń

45233293-9 - Instalowanie mebli ulicznych

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45316100-6 - Instalowanie urządzeń oświetlenia zewnętrznego

32323500-8 - Urządzenia do nadzoru wideo

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

4

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

4

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

909440,41 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

1065149,74 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

909440,41 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Usługowy Zakład Blacharsko-Dekarski Tomasz Dywański

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

5631805069

7.3.3)Ulica

Ceramiczna 53

7.3.4)Miejscowość

Chełm

7.3.5)Kod pocztowy

22-100

7.3.6.)Województwo

lubelskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-04-27

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

909440,41 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

4 miesiące

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 000 zł
Próbka: 1591 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 195 zł1 818 393 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 585 199 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 195 zł
Mediana
550 000 zł
Górny kwartyl
1 818 393 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Kamień prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Kamień.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 909 440 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Usługowy Zakład Blacharsko-Dekarski Tomasz Dywański (Chełm). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 4 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.