Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
2 876 747 zł
Umowa zawarta
24 kwietnia 2026
Okres realizacji
6 miesiące
Oferty w postępowaniu
4 ofertyceny: 2 876 747 zł – 3 587 797 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Okres gwarancji40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Budowa drogi gminnej w miejscowości Kowalewo gmina Szubin (od km 0+000 do km 0+360) z przeznaczeniem na uzbrojenie terenów inwestycyjnych objętych M.P.Z.P.

Zamawiający Gmina Szubin (Szubin, Kujawsko-Pomorskie) rozstrzygnął postępowanie „Budowa drogi gminnej w miejscowości Kowalewo gmina Szubin (od km 0+000 do km 0+360) z…”, wybierając ofertę wykonawcy Polbud Polak Sp. z o. o. Wartość umowy: 2 876 747 zł. Złożono 4 oferty.

Zamawiający: Gmina SzubinSzubin, Kujawsko-Pomorskie (powiat Nakielski →)opublikowano 28 kwietnia 2026
Wartość umowy
2 876 747 zł
Liczba ofert
4 oferty
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    17 marca 2026

    Termin ofert: 2 kwietnia 2026 10:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    28 kwietnia 2026

    4 oferty1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Polbud Polak Sp. z o. o. (Padniewko), średnia firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 2 876 747,37 zł (umowę zawarto 24 kwietnia 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 4 oferty; ceny wahały się od 2 876 747,37 zł do 3 587 797,00 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 6 miesiące.

  • 5

    Zamawiającym jest GMINA SZUBIN. Zamówienie dotyczyło budowy drogi gminnej wraz z uzbrojeniem terenów inwestycyjnych.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA SZUBIN

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 092350910

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Kcyńska 12

1.5.2.)Miejscowość

Szubin

1.5.3.)Kod pocztowy

89-200

1.5.4.)Województwo

kujawsko-pomorskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL617 - Inowrocławski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

um@szubin.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.bip.szubin.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1271654

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Budowa drogi gminnej w miejscowości Kowalewo gmina Szubin (od km 0+000 do km 0+360) z przeznaczeniem na uzbrojenie terenów inwestycyjnych objętych M.P.Z.P.

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-a938aee6-2411-42f2-823e-253d11fa87ec

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00219613

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-04-28

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00053598/02/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.1 Budowa drogi gminnej w miejscowości Kowalewo gmina Szubin (od km 0+000 do km 0+360) z przeznaczeniem na uzbrojenie terenów inwestycyjnych objętych M.P.Z.P.

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00158389

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZP.271.9.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest budowa drogi gminnej w miejscowości Kowalewo gmina Szubin (od km 0+000 do km 0+360) z przeznaczeniem na uzbrojenie terenów inwestycyjnych objętych M.P.Z.P.

4.5.3.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

45231400-9 - Roboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznych

45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

4

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

4

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

2876747,37 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

3587797,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

2876747,37 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Średni przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Polbud Polak Sp. z o. o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

5571701744

7.3.4)Miejscowość

Padniewko

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-04-24

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

2876747,37 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

6 miesiące

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 599 zł
Próbka: 1592 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 256 zł1 828 171 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 594 915 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 256 zł
Mediana
550 599 zł
Górny kwartyl
1 828 171 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Szubin prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Szubin.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 2 876 747 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Polbud Polak Sp. z o. o. (Padniewko). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 4 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.