Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
113 831 zł
Umowa zawarta
28 kwietnia 2026
Okres realizacji
6 miesiące
Oferty w postępowaniu
1 oferta
Kryteria wyboruDecydowała wyłącznie cena
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Dostawa artykułów spożywczych dla Ośrodka Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej.

Zamawiający Ośrodek Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej w Lubaniu (Lubań, Dolnośląskie) rozstrzygnął postępowanie „Dostawa artykułów spożywczych dla Ośrodka Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej”, wybierając ofertę wykonawcy "POLARIS" PRZEDSIĘBIORSTWO PRODUKCYJNO-HANDLOWE MAŁGORZATA GRUSZCZYŃSKA. Wartość umowy: 113 831 zł. Złożono 1 ofertę.

Wartość umowy
113 831 zł
Liczba ofert
1 oferta
Konkurencyjność
~2,3 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    31 marca 2026

    Termin ofert: 10 kwietnia 2026 10:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    28 kwietnia 2026

    1 oferta1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy "POLARIS" PRZEDSIĘBIORSTWO PRODUKCYJNO-HANDLOWE MAŁGORZATA GRUSZCZYŃSKA (Kalisz), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 113 830,86 zł (umowę zawarto 28 kwietnia 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 6 miesiące.

  • 5

    Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na "Dostawę artykułów spożywczych dla Ośrodka Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej" zostało rozstrzygnięte.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

OŚRODEK SZKOLEŃ SPECJALISTYCZNYCH STRAŻY GRANICZNEJ W LUBANIU

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 021102313

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Wojska Polskiego 2

1.5.2.)Miejscowość

Lubań

1.5.3.)Kod pocztowy

59-800

1.5.4.)Województwo

dolnośląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL515 - Jeleniogórski

1.5.7.)Numer telefonu

757254173

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowienia.osssg@strazgraniczna.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.oss.strazgraniczna.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://osssg.ezamawiajacy.pl/pn/OSSSG/demand/278010/notice/public/details

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Porządek i bezpieczeństwo publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Dostawa artykułów spożywczych dla Ośrodka Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej.

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-3595d219-3e68-46ec-91ad-5b32d45066fd

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00219024

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-04-28

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00127591/02/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.2.2 Dostawa artykułów spożywczych 1

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00179317

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

5/SZP/26

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Tak

4.3.1)Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT)

133212,58 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiot zamówienia obejmuje dostawę artykułów spożywczych do punktu żywienia Ośrodka Szkoleń Specjalistycznych SG w Lubaniu przy ul. Wojska Polskiego 2, zgodnie z opisem przedmiotu zamówienia i wymaganiami zawartymi w formularzu ofertowym stanowiącym załącznik nr 1 do SWZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

15000000-8 - Żywność, napoje, tytoń i produkty pokrewne

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

15332400-8 - Owoce konserwowane

15842220-0 - Batony czekoladowe

15842300-5 - Wyroby cukiernicze

15870000-7 - Przyprawy i przyprawy korzenne

15331110-1 - Przetworzone warzywa korzeniowe

15331400-1 - Warzywa konserwowane i/lub puszkowane

15831000-2 - Cukier

15872200-3 - Przyprawy korzenne

15894300-4 - Dania gotowe

15332290-3 - Dżemy

15331130-7 - Fasola, groch, papryki, pomidory i pozostałe warzywa

15331464-7 - Puszkowana cała fasola

15871000-4 - Ocet; sosy; mieszanki przypraw; mąka i mączka z gorczycy; gotowa musztarda

15331133-8 - Groch dzielony

15331462-3 - Groch puszkowany

15812000-3 - Wyroby ciastkarskie i ciasta

15863000-5 - Herbata

15821200-1 - Herbatniki słodkie

15872500-6 - Imbir

15332140-7 - Przetworzone jabłka

15841000-5 - Kakao

15331500-2 - Warzywa konserwowane w occie

15613000-8 - Produkty z ziaren zbóż

15613300-1 - Produkty zbożowe

15860000-4 - Kawa, herbata i podobne produkty

15871230-5 - Ketchup

15872000-1 - Zioła i przyprawy korzenne

15331427-6 - Skoncentrowany przecier pomidorowy

15612200-3 - Mąki zbożowe

15332260-4 - Pasty orzechowe do smarowania

15331470-2 - Kukurydza słodka

15872300-4 - Zioła

15871273-8 - Majonez

15851100-9 - Makaron niegotowany

15614000-5 - Ryż przetworzony

15331000-7 - Warzywa przetworzone

15612100-2 - Mąka pszenna

15623000-1 - Skrobie

15831600-8 - Miód

15897200-4 - Produkty puszkowane

15613313-5 - Muesli lub produkty równoważne

15871250-1 - Musztarda

15871100-5 - Ocet i substytuty octu

15331450-6 - Oliwki przetworzone

15800000-6 - Różne produkty spożywcze

15331136-9 - Papryki przetworzone

15331134-5 - Pomidory przetworzone

15821000-9 - Pieczywo tostowe i wyroby piekarskie

15872100-2 - Pieprz

15871270-7 - Mieszanki przypraw

15613311-1 - Płatki kukurydziane

15613380-5 - Płatki owsiane

15611000-4 - Ryż łuskany

15892200-9 - Ekstrakty warzywne

15332412-5 - Przetworzone rodzynki

15890000-3 - Różne produkty spożywcze i produkty suszone

03212211-2 - Soczewica

15321000-4 - Soki owocowe

15320000-7 - Soki owocowe i warzywne

15321600-0 - Sok jabłkowy

15321100-5 - Sok pomarańczowy

15871260-4 - Sosy

15871210-9 - Sos sojowy

15872400-5 - Sól

15820000-2 - Sucharki i herbatniki; wyroby piekarskie i ciastkarskie o przedłużonej trwałości

15331420-7 - Pomidory konserwowane

15831500-7 - Syropy cukrowe

15891410-7 - Mieszanki zup

15892400-1 - Zagęszczacze

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

113830,86 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

113830,86 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

113830,86 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

"POLARIS" PRZEDSIĘBIORSTWO PRODUKCYJNO-HANDLOWE MAŁGORZATA GRUSZCZYŃSKA

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

6181002068

7.3.3)Ulica

Żołnierska 20A

7.3.4)Miejscowość

Kalisz

7.3.5)Kod pocztowy

62-800

7.3.6.)Województwo

wielkopolskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-04-28

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

113830,86 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

6 miesiące

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

15000000-8Żywność, napoje, tytoń i produkty p…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
308 850 zł
Próbka: 89 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
199 917 zł567 513 zł
Rozstęp międzykwartylowy
367 596 zł
Źródło próbki
CPV 15000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
199 917 zł
Mediana
308 850 zł
Górny kwartyl
567 513 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Ośrodek Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej w Lubaniu prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Lubań.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 113 831 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 15000000-8 (Żywność. CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: "POLARIS" PRZEDSIĘBIORSTWO PRODUKCYJNO-HANDLOWE MAŁGORZATA GRUSZCZYŃSKA (Kalisz). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 1 ofertę. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.