Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
1 658 013 zł
Umowa zawarta
28 kwietnia 2026
Okres realizacji
do 28 sierpnia 2026
Oferty w postępowaniu
7 ofertceny: 1 658 013 zł – 1 781 253 złodrzucone: 3
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Termin gwarancji jakości40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Remont drogi powiatowej nr 1456G na odcinku Świetlino-Chmieleniec o długości ok. 530 m

Zamawiający Zarząd Dróg Powiatowych w Wejherowie (Wejherowo, Pomorskie) rozstrzygnął postępowanie „Remont drogi powiatowej nr 1456G na odcinku Świetlino-Chmieleniec o długości ok. 530 m”, wybierając ofertę wykonawcy COLAS Polska Sp. z.o.o. Wartość umowy: 1 658 013 zł. Złożono 7 ofert.

Wartość umowy
1 658 013 zł
Liczba ofert
7 ofert
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

4 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy COLAS Polska Sp. z.o.o. (Palędzie).

  • 2

    UmowaWartość umowy: 1 658 013,27 zł (umowę zawarto 28 kwietnia 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 7 ofert; ceny wahały się od 1 658 013,27 zł do 1 781 252,72 zł. Odrzucono 3 oferty.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: do 28 sierpnia 2026 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Zarząd Dróg Powiatowych w Wejherowie

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 191686680

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Pucka 11

1.5.2.)Miejscowość

Wejherowo

1.5.3.)Kod pocztowy

84-200

1.5.4.)Województwo

pomorskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL634 - Gdański

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

przetargi@zarzaddrogowy.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.zarzaddrogowy.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/pn/zarzaddrogowy

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego
Inna działalność


drogownictwo

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Remont drogi powiatowej nr 1456G na odcinku Świetlino-Chmieleniec o długości ok. 530 m

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-dfe64ca8-b229-4af6-8d7e-8613ae79e881

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00218637

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-04-28

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00029334/02/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.9 Remont drogi powiatowej nr 1456G na odcinku Świetlino-Chmieleniec

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00130341

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZD-SZPIA.271.1.4.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiotem inwestycji jest remont drogi powiatowej nr 1456G na odcinku Świetlino-Chmieleniec o długości ok. 530 m. 2. Zakres zadania obejmuje

a) obsługę geodezyjną, b) niezbędne roboty rozbiórkowe, w tym istniejącej konstrukcji nawierzchni z mieszanki kruszywa łamanego i naturalnego, c) zabezpieczenie przed uszkodzeniem roślinności istniejącej nieprzeznaczonej do usunięcia, d) zagęszczenie podłoża pod konstrukcje jezdni, e) wykonanie nowej konstrukcji jezdni z betonu asfaltowego o szerokości 6,0m z przystosowaniem do przenoszenia obciążeń 115 kN/oś, f) korektę łuków poziomych i pionowych, g) korektę niwelety, h) wykonanie zjazdów, i) wykonanie muld przydrożnych, j) wykonanie poboczy z kruszywa łamanego stabilizowanego metodą ze skały litej magmowej o szerokości 1,0 m i 1,8 m w miejscu występowania barier ochronnych, k) usunięcie kolizji z istniejącym zagospodarowaniem terenu, w tym: wycinka drzew i przebudowa kanalizacji kablowej, l) rozbiórkę i budowę przepustu o długości 10,0 m pod drogą, m) umocnienie powierzchni niezabudowanych humusem oraz obsianie mieszanką traw, n) wykonanie oznakowania poziomego i pionowego, o) roboty porządkowe, p) usunięcie krzewów i odrostów występujących w granicach całego pasa drogowego, q) budowę kanału technologicznego. Wykonawca powinien uwzględnić pracę prowadzone pod ruchem. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi Załącznik nr 7 do SWZ oraz dokumentacja projektowa Załącznik nr 8 do SWZ. UWAGA: Załączony do postępowania przedmiar stanowi materiał pomocniczy, który ma ułatwić Wykonawcy wycenę robót budowlanych. W przypadku rozbieżności między przedmiarem, a projektem należy kierować się dokumentacją projektową.

4.5.3.)Główny kod CPV

45230000-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

7

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

6

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

3

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

1658013,27 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

1781252,72 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

1658013,27 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

COLAS Polska Sp. z.o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

NIP: 786139-58-83

7.3.3)Ulica

Nowa 49

7.3.4)Miejscowość

Palędzie

7.3.5)Kod pocztowy

62-070

7.3.6.)Województwo

wielkopolskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Tak

7.4.1.)Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani

Wszystkie zakresy prac za wyjątkiem wykonania nawierzchni bitumicznych - 60 %.

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-04-28

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

1658013,27 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2026-08-28

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45230000-8Roboty budowlane w zakresie budowy…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Brak danych benchmarkowych dla tej kategorii CPV.

W ostatnim roku nie znaleźliśmy wystarczającej liczby podobnych postępowań z podaną wartością szacunkową, żeby policzyć statystyki. Zobacz wszystkie przetargi w tej kategorii →

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Zarząd Dróg Powiatowych w Wejherowie prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Wejherowo.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 1 658 013 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45230000-8 (Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów. CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: COLAS Polska Sp. z.o.o. (Palędzie). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 7 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.