Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
154 377 zł
Umowa zawarta
23 kwietnia 2026
Okres realizacji
5 miesiące
Oferty w postępowaniu
2 ofertyceny: 154 377 zł – 162 798 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Czas na przystąpienie do rozpoczęcia uzgodnionego z zamawiającym zakresu robót20%Przedłużenie minimalnego okresu rękojmi i gwarancji jakości20%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Remont cząstkowy nawierzchni bitumicznych na terenie miasta Szczecinek

Zamawiający Miasto Szczecinek (Szczecinek, Zachodniopomorskie) rozstrzygnął częściowo postępowanie „Remont cząstkowy nawierzchni bitumicznych na terenie miasta Szczecinek”: w części wybrano wykonawców, część zakończono bez wyboru lub unieważniono. Wartość umowy: 154 377 zł. Złożono 2 oferty.

Zamawiający: Miasto SzczecinekSzczecinek, Zachodniopomorskie (powiat Szczecinecki →)opublikowano 27 kwietnia 2026
Wartość umowy
154 377 zł
Liczba ofert
2 oferty
Konkurencyjność
~3,8 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy PANKAS Sp. z o.o. (Gwda Wielka), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 154 377,30 zł (umowę zawarto 23 kwietnia 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 2 oferty; ceny wahały się od 154 377,30 zł do 162 797,88 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 5 miesiące.

  • 5

    Postępowanie zostało rozstrzygnięte zgodnie z art. 275 pkt 2 ustawy.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

MIASTO SZCZECINEK

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 330920890

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

pl. Wolności 13

1.5.2.)Miejscowość

Szczecinek

1.5.3.)Kod pocztowy

78-400

1.5.4.)Województwo

zachodniopomorskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL427 - Szczecinecko-pyrzycki

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowienia@um.szczecinek.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.szczecinek.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-d63561c5-c399-4be0-9487-8be76df2f1bc

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Remont cząstkowy nawierzchni bitumicznych na terenie miasta Szczecinek

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-d63561c5-c399-4be0-9487-8be76df2f1bc

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00217972

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-04-27

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00015690/05/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.2 Remont cząstkowy nawierzchni bitumicznych na terenie miasta Szczecinek

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00159327

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZP.271.12.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

. Część I zamówienia obejmuje - Remont cząstkowy nawierzchni bitumicznych masą z recyklera na terenie miasta Szczecinek wykonany masą bitumiczną „na gorąco” z recyklera w ilości ok. 250 m2 o minimalnej gr. 4 cm i polegający na:
- obcięciu krawędzi uszkodzenia na głębokość najgłębszego uszkodzenia umożliwiającą wyrównanie jego dna, nadając uszkodzeniu kształt prostej figury geometrycznej o pionowych ściankach,
- usunięciu (wykucie lub wyfrezowanie) uszkodzonych fragmentów nawierzchni,
- usunięciu wody, doprowadzając uszkodzone miejsce do stanu powietrzno-suchego,
- dokładnym oczyszczeniu dna i krawędzi uszkodzonego miejsca z luźnych ziaren grysu, żwiru, piasku i pyłu,
- spryskaniu dna i boków naprawianego miejsca szybkorozpadową kationową emulsją asfaltową w ilości 0,5 l/m2 (boki można obkleić samoprzylepną taśmą kauczukowo-asfaltową),
- rozłożeniu, przetworzonej w recyklerze, mieszanki mineralno-asfaltowej złożonej z odpowiednio przygotowanego materiału odzyskanego z nawierzchni bitumicznej oraz dodatku nowych materiałów: kruszywa, wypełniacza i asfaltu, a w razie potrzeby środka odnawiającego, przy pomocy łopat i listwowych ściągaczek oraz listew profilowych,
- dokładnym zagęszczeniu wbudowanego materiału walcem lub zagęszczarką płytową,
- uprzątnięciu remontowanego miejsca z rumoszu oraz innych nieczystości.
2.1.1. Przedmiot zamówienia wykonany przez Wykonawcę i oddany Zamawiającemu będzie całkowicie zgodny z Umową i będzie odpowiadać potrzebom, dla których jest przewidziany.
2.1.2.Zamawiający zastrzega sobie, w ramach ogólnej ilości wszystkich robót, możliwość przesunięcia ilości robót pomiędzy poszczególnymi rodzajami robót.
2.1.3. Zakres robót zleconych Wykonawcy wyniesie minimum 70% zakresu robót określonych w pkt. 2.1.
2.1.4.Zamówienie robót w ilości nie powodującej osiągnięcia wynagrodzenia za cały przedmiot zamówienia nie uprawnia Wykonawcy do żądania zamówień uzupełniających, dodatkowych lub innych, a także roszczeń o wypłacenie w całości wynagrodzenia za przedmiot zamówienia. Zamawiający zapłaci Wykonawcy wynagrodzenie jedynie za rzeczywiście zlecone i wykonane roboty.
2.1.5. Zabezpieczenie i oznakowanie miejsc prowadzonych robót należy do obowiązków Wykonawcy.
2.1.6. Materiały i urządzenia niezbędne do realizacji prac zapewnia Wykonawca.
2.1.7. Szczegółowy zakres robót określają specyfikacje techniczne wykonania
i odbioru robót – dla części I ,stanowiące załącznik nr 2 do niniejszej SWZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg

4.5.5.)Wartość części

138229,65 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Część II zamówienia obejmuje - Remont cząstkowy nawierzchni bitumicznych grysami i emulsją asfaltową remonterem ciśnieniowym na terenie miasta Szczecinek” (zwany dalej „przedmiotem Umowy” lub „robotami”) w ilości
ok. 163,00 Mg.
2.2.1. Przedmiot zamówienia wykonany przez Wykonawcę i oddany Zamawiającemu będzie całkowicie zgodny z Umową i będzie odpowiadać potrzebom, dla których jest przewidziany.
2.2.3. Zakres robót zleconych Wykonawcy wyniesie minimum 70% zakresu robót określonych w pkt. 2.2.
2.2.4. Zamówienie robót w ilości nie powodującej osiągnięcia wynagrodzenia za cały przedmiot Umowy nie uprawnia Wykonawcy do żądania zamówień uzupełniających, dodatkowych lub innych, a także roszczeń o wypłacenie w całości wynagrodzenia za przedmiot zamówienia. Zamawiający zapłaci Wykonawcy wynagrodzenie jedynie za rzeczywiście zlecone i wykonane roboty.
2.2.5. Zabezpieczenie i oznakowanie miejsc prowadzonych robót należy do obowiązków Wykonawcy.
2.2.6. Materiały i urządzenia niezbędne do realizacji prac zapewnia Wykonawca.
2.2.7. Szczegółowy zakres robót określają specyfikacje techniczne wykonania
i odbioru robót – dla części II ,stanowiące załącznik nr 3 do niniejszej SWZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg

4.5.5.)Wartość części

130398,37 PLN

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

Część 2

Sekcja 6

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 7

OFERTY (dla części 2)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

2

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

154377,30 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

162797,88 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

154377,30 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 8

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

PANKAS Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

5220101958

7.3.3)Ulica

Marcelin 19

7.3.4)Miejscowość

Gwda Wielka

7.3.5)Kod pocztowy

78-422

7.3.6.)Województwo

zachodniopomorskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 9

UMOWA (dla części 2)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-04-23

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

154377,30 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

5 miesiące

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45233142-6Roboty w zakresie naprawy dróg
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
549 477 zł
Próbka: 84 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
305 535 zł1 739 058 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 433 523 zł
Źródło próbki
CPV 45233142· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
305 535 zł
Mediana
549 477 zł
Górny kwartyl
1 739 058 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Miasto Szczecinek prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Szczecinek.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 154 377 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45233142-6 (Roboty w zakresie naprawy dróg). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: PANKAS Sp. z o.o. (Gwda Wielka). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 2 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.