ZakończoneBZPOgłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie

Modernizacja stanowiska badawczego wraz z robotami towarzyszącymi w ramach projektu POSTEN

Zamawiający Główny Instytut Górnictwa - Państwowy Instytut Badawczy (Katowice, Śląskie) prowadził postępowanie „Modernizacja stanowiska badawczego wraz z robotami towarzyszącymi w ramach projektu POSTEN”. Termin składania ofert minął 14 maja 2026, 10:00. Wadium nie jest wymagane.

Otwórz na BZP
Planowany budżet (wartość szacunkowa)
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 343 000 zł
Wadium
Niewymagane (wg ogłoszenia)
Termin składania ofert
14 maja 2026, 10:00
Zakończone
Konkurencyjność
~5,2 ofert
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Kryteria oceny ofert
Cena80%Okres udzielonej gwarancji i rękojmi na przedmiot umowy20%

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. OgłoszenieBieżące

    24 kwietnia 2026

    Termin ofert: 14 maja 2026 10:00
  2. Wynik postępowania

    24 sierpnia 2026

    1 oferta
    Otwórz ogłoszenie →

Kluczowe informacje

+ SWZPodsumowanie
  • 1

    ZakresModernizacja stanowiska badawczego obejmująca roboty budowlane (CPV 45000000-7), przygotowanie terenu (CPV 45111200-0) i roboty drogowe (CPV 45233140-2) w ramach projektu POSTEN.

  • 2

    ZakresZakres prac obejmuje m.in. roboty pomiarowe (0,036 ha), roboty ziemne koparkami (197,45 m3), plantowanie terenu (359 m2), wykonanie podbudów z kruszyw (359 m2) oraz ułożenie nawierzchni z płyt betonowych (306 m2).

    Źródło: Przedmiar robót
  • 3

    TerminOferty częściowe niedozwolone; preferencja dla MŚP; termin realizacji do 12 miesięcy od podpisania umowy; ryzyko opóźnień związanych z uzgodnieniami środowiskowymi.

  • 4

    RyzykoZamawiający dopuszcza stosowanie rozwiązań równoważnych do wskazanych w dokumentacji, pod warunkiem zapewnienia nie gorszych parametrów technicznych i jakościowych.

    Źródło: SWZ
  • 5

    ZakresWymagane jest m.in. opracowanie i uzgodnienie dokumentacji z Urzędem Górniczym, dostawa i montaż dwóch słupów aluminiowych z lampami LED wraz z fundamentami, oraz usługa HDS (12 m-g).

    Źródło: Przedmiar robót
  • 6

    ZakresZamawiający wymaga również wykonania prac związanych z poszerzeniem pasa drogowego, w tym roboty ziemne, usuwanie korzeni (10 szt.) oraz oczyszczenie terenu (100 m2).

    Źródło: Przedmiar robót

Na podstawie ogłoszenia i dokumentacji SWZ · Zawsze weryfikuj z oryginałem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Główny Instytut Górnictwa - Państwowy Instytut Badawczy

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 000023461

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Plac Gwarków 1

1.5.2.)Miejscowość

Katowice

1.5.3.)Kod pocztowy

40-166

1.5.4.)Województwo

śląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL22A - Katowicki

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

mwallenburg@gig.eu phachula@gig.eu

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.gig.eu

1.6.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)

1.7.)Przedmiot działalności zamawiającego
Inna działalność

Instytut Badawczy

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Modernizacja stanowiska badawczego wraz z robotami towarzyszącymi w ramach projektu POSTEN

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-f61be38c-df57-478c-9ad4-85a655347df7

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00215158

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-04-24

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Nie

2.11.)O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy

Nie

2.14.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.15.)Nazwa projektu lub programu

POSTEN: Scalable, innovative floating photovoltaic power plant using energy buffer storage and easily relocatable single-wire power transmission. Grant Agreement no. Project 101193769 — POSTEN, współfinansowanego z Funduszu Badawczego Węgla i Stali (RFCS)

2.16.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 3

Udostępnianie dokumentów zamówienia i komunikacja

PunktPoleWartość
3.1.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-f61be38c-df57-478c-9ad4-85a655347df7

3.2.)Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia

Nie

3.4.)Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej

Tak

3.5.)Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/tenders/ocds-148610-f61be38c-df57-478c-9ad4-85a655347df7

3.6.)Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej

1. W postępowaniu komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcą odbywa się przy użyciu poczty elektronicznej phachula@gig.eu lub Platformy e-Zamówienia, dostępnej pod adresem https://ezamowienia.gov.pl. Wszystkie wysłane i odebrane przez Wykonawcę wiadomości widoczne będą po zalogowaniu w podglądzie postępowania w zakładce „Komunikacja”. Korzystanie z Platformy e-Zamówienia jest bezpłatne.
2. Postępowanie można wyszukać ze strony głównej Platformy e-Zamówienia poprzez kafelek „Przeglądaj postępowania / konkursy”.
3. Wykonawca zamierzający wziąć udział w postępowaniu musi posiadać aktywne konto podmiotu „Wykonawca” na Platformie e-Zamówienia. Wykonawca posiadający aktywne konto na Platformie e-Zamówienia będzie miał dostęp do formularzy służących do komunikacji z Zamawiającym oraz do formularzy umożliwiających złożenie lub wycofanie oferty. Przeglądanie i pobieranie publicznej
treści dokumentacji postępowania nie wymaga posiadania konta na Platformie e-Zamówienia ani logowania.
UWAGA – Wykonawca powinien dokładnie zapoznać się z instrukcją zakładania konta użytkownika, dostępną na Platformie e-Zamówienia, kafelek „Centrum Pomocy”.
4. Wymagania techniczne i organizacyjne wysyłania i odbierania dokumentów / oświadczeń / informacji zostały opisane w regulaminach korzystania z Platformy e-Zamówienia, dostępnych pod adresem ttps://ezamowienia.gov.pl w zakładce „CentrumPomocy”.
5. Maksymalny rozmiar plików przesyłanych za pośrednictwem Platformy e-Zamówienia wynosi 150 Mb. Minimalne wymagania techniczne dotyczące sprzętu używanego w celu korzystania z Platformy e-Zamówienia oraz wymagania dotyczące specyfikacji połączenia określa Regulamin Platformy e-Zamówienia.
6. Za datę przekazania oferty przyjmuje się datę jej przekazania na Platformę e-Zamówienia, a za datę przekazania dokumentów elektronicznych, cyfrowych odwzorowań dokumentów oraz innych informacji przyjmuje się datę ich przekazania na Platformę e-Zamówienia, a w przypadku przekazywania tych dokumentów oraz informacji za pomocą poczty elektronicznej – datę potwierdzenia dostarczenia wiadomości zawierającej dokument / informację z serwera pocztowego Zamawiającego.
7. We wszelkiej korespondencji związanej z niniejszym postępowaniem Zamawiający i Wykonawcy powinni posługiwać się numerem postępowania nadanym przez Zamawiającego, tj. FZ.26.29.2026.PIHA
8. Sposób sporządzenia dokumentów elektronicznych, oświadczeń lub elektronicznych kopii dokumentów lub oświadczeń musi być zgody z wymaganiami określonymi w Rozporządzeniu Prezesa Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 2020r. (Dz.U. z 2020r., poz.2452).
9. Zamawiający nie przewiduje sposobu komunikowania się z Wykonawcami w inny sposób niż przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, wskazanych w SWZ.

3.8.)Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne

Nie

3.12.)Oferta - katalog elektroniczny

Nie dotyczy

3.14.)Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu

polski

3.15.)RODO (obowiązek informacyjny)

1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Główny Instytut Górnictwa Państwowy Instytut Badawczy z siedzibą przy Pl. Gwarków 1 w Katowicach, 40-166, tel.: 32 259 20 00, fax: 32 259 65 33.
2. Inspektor Ochrony Danych dostępny jest pod adresem: gdpr@gig.eu.
3. Dane osobowe są przetwarzane w celu przeprowadzenia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego na podstawie art. 6 ust.1 lit. c RODO - w celu przeprowadzenia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego – podstawą prawną ich przetwarzania jest ciążący na Administratorze obowiązek prawny stosowania sformalizowanych procedur udzielania zamówień publicznych.
4. W razie zawarcia wskutek przeprowadzonej przez Administratora procedury o udzielenie zamówienia publicznego umowy dane osobowe przetwarzane są w celu zawarcia i realizacji tej umowy na podstawie:
a) art. 6 ust. 1 lit. b) RODO – przetwarzanie jest niezbędne do zawarcia i realizacji umowy lub czynności poprzedzających jej realizację;
b) art. 6 ust. 1 lit. c) RODO – przetwarzanie jest niezbędne do wykonania obowiązków ciążących na Administratorze, wynikających z przepisów prawa, w tym przepisów prawa zamówień publicznych i prawa podatkowego;
c) art. 6 ust. 1 lit. f) RODO – przetwarzanie jest niezbędne dla realizacji prawnie uzasadnionych interesów Administratora, w tym dochodzenia lub odpierania ewentualnych roszczeń.
5. Przysługuje Pani/Panu prawo do:
a) dostępu do treści danych osobowych oraz ich sprostowania, przy czym skorzystanie z prawa do sprostowania lub uzupełnienia nie może skutkować zmianą wyniku postępowania o udzielenie zamówienia publicznego ani zmianą postanowień umowy w zakresie niezgodnym z ustawą Prawo zamówień publicznych oraz nie może naruszać integralności protokołu oraz jego załączników;
b) ograniczenia przetwarzania danych osobowych z zastrzeżeniem przypadków, o których mowa w art.18 ust. 2 RODO, przy czym prawo do ograniczenia przetwarzania nie ma zastosowania w odniesieniu do przechowywania, w celu zapewnienia korzystania ze środków ochrony prawnej lub w celu ochrony praw innej osoby fizycznej lub prawnej lub z uwagi na ważne względy interesu
Europejskiej lub państwa członkowskiego, a także nie ogranicza przetwarzania danych osobowych do czasu zakończenia postępowania o udzielenie zamówienia;
c) wniesienia sprzeciwu, zażądania zaprzestania przetwarzania i przenoszenia danych – w zakresie określonym w przepisach RODO;
d) wniesienia skargi do organu nadzorczego jakim jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych gdy uzna Pani/Pan, że przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy RODO.
6. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, lecz niezbędne do realizacji celów, w jakich dane są przetwarzane. W przypadku niepodania danych osobowych udział w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego oraz zawarcie i realizacja umowy nie będzie możliwe. Niezbędność podania przez Panią/Pana danych osobowych w związku z udziałem w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego jest wymogiem ustawowym, określonym w przepisach ustawy Prawo zamówień publicznych, związanym z udziałem w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego.
7. Udostępnione przez Panią/Pana dane osobowe mogą być udostępnione innym podmiotom w celu wykonania na zlecenie Administratora czynności związanych z realizacją celów przetwarzania. Odbiorcami danych mogą być również instytucje upoważnione z mocy prawa, w tym podmioty, którym udostępniona zostanie dokumentacja postępowania w oparciu o art.18 oraz art.74 ustawy Prawo zamówień publicznych.
8. Udostępnione przez Panią/Pana dane nie będą podlegały udostępnieniu do państwa trzeciego lub do organizacji międzynarodowej.
9. Udostępnione przez Panią/Pana dane osobowe nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany oraz w formie profilowania.

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.1.1.)Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe

Nie

4.1.2.)Numer referencyjny

FZ.26.29.2026.PIHA

4.1.3.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.1.4.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.1.8.)Możliwe jest składanie ofert częściowych

Nie

4.1.13.)Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia

Nie

4.2.Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienie jest: Modernizacja stanowiska badawczego wraz z robotami towarzyszącymi w ramach projektu POSTEN, zakres robót obejmuje następujące prace:

UTWARDZONE STANOWISKO Z PŁYT BETONOWYCH:
1. Wykonanie pomiarów
2. Wykonanie korytowania pod nowe warstwy podbudowy wraz z wywozem urobku z wykopu
3. Wyrównanie dna wykopu z jego zagęszczeniem
4. Wykonanie podbudowy z kruszywa dolomitowego frakcji 0-63 mm gr. 30 cm zagęszczonego mechaniczni e – zagęszczarka 500 kg
5. Wykonanie podbudowy z kruszywa dolomitowego gr. 15 cm frakcji 0-32 lub drobniejszej zagęszczonej mechaniczni zagęszczarką 500 kg
6. Ułożenie nowych płyt drogowych gr. 15 cm na przygotowanym podłożu za pomocą HDSa

POSZERZENIE PASA DROGOWEGO:
7. Wykarczowanie terenu wraz z wywozem materiału z karczowania
8. Korytowanie pod warstwy podbudowy wraz z wywozem urobku
9. Wyrównanie dna wykopu z jego zagęszczeniem
10. Wykonanie podbudowy z kruszywa dolomitowego frakcji 0-63 mm gr. 20 cm zagęszczonego mechaniczni e – zagęszczarka 500 kg
11. Wykonanie podbudowy z kruszywa dolomitowego gr. 10 cm frakcji 0-32 lub drobniejszej zagęszczonej mechaniczni zagęszczarką 500 kg

WYWÓZ ZIEMI SPRYZMOWANEJ NA TERENIE GIGu:
12. Mechaniczny załadunek spryzmowanej ziemi wraz z wywozem

BUDOWA STANOWISKA BADAWCZEGO:
13. Czyszczenie dna zbiornika wraz z wywozem materiału z czyszczenia
14. Usunięcie luźnych elementów istniejących ścian „basenu”
15. Uzupełnienie ubytków ścian betonem
16. Naprawa odspojonej otuliny prętów zbrojeniowych
17. Zatopienie siatki z włókna szklanego w warstwie kleju na ścianach zbiornika wraz z osadzeniem narożników
18. Malowanie ścian zbiornika na zagruntowanej powierzchni farbą silikonową
19. Wykonanie izolacji ścian zbiornika membraną EPDM
20. Wykonanie pomiarów
21. Wykonanie korytowania pod nowe warstwy podbudowy wraz z wywozem urobku z wykopu
22. Wyrównanie dna wykopu z jego zagęszczeniem
23. Wykonanie podbudowy z kruszywa dolomitowego frakcji 0-63 mm gr. 30 cm zagęszczonego mechaniczni e – zagęszczarka 500 kg
24. Wykonanie podbudowy z kruszywa dolomitowego gr. 10 cm frakcji 0-32 lub drobniejszej zagęszczonej mechaniczni zagęszczarką 500 kg

4.2.6.)Główny kod CPV

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

4.2.7.)Dodatkowy kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

45233140-2 - Roboty drogowe

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

1 miesiące

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.1.)Sposób oceny ofert

Przy wyborze oferty najkorzystniejszej, Zamawiający będzie się kierował następującymi kryteriami:
a) cena ofertowa (IPc) - 80 %
b) okres udzielonej gwarancji i rękojmi na przedmiot umowy (IPg) - 20 %

4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Punktowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

80

4.3.4.)Rodzaj kryterium

inne.

4.3.5.)Nazwa kryterium

okres udzielonej gwarancji i rękojmi na przedmiot umowy

4.3.6.)Waga

20,00

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

Sekcja 5

Kwalifikacja wykonawców

PunktPoleWartość
5.1.)Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia

Nie

5.3.)Warunki udziału w postępowaniu

Tak

5.4.)Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu

Zdolność techniczna lub zawodowa
Wykonawca musi wykazać, iż w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wykonał należycie, zgodnie z przepisami prawa budowlanego i prawidłowo ukończył co najmniej:
- 1 robotę polegającą na wykonaniu prac drogowych lub polegających na zagospodarowaniu terenu (związanych z przygotowania terenu pod budowę lub roboty ziemne) o wartości minimum 200 000 zł netto.
Uwaga : Jako roboty spełniające powyższy warunek Zamawiający uważa ogół prac związanych z budową, przebudową, remontem, modernizacją dróg, chodników, ścieżek rowerowych, parkingów placów postojowych i manewrowych. Obejmują one roboty ziemne, konstrukcyjne, bitumiczne.

5.5.)Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy

Tak

5.7.)Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu

wykaz robót budowlanych – zgodnie z załącznikiem nr 3 do SWZ - wykonanych nie wcześniej niż w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wraz z podaniem ich rodzaju, wartości, daty, miejsca wykonania i podmiotów, na rzecz których roboty te zostały wykonane, z załączeniem dowodów określających czy te roboty budowlane zostały wykonane należycie, w szczególności informacji o tym czy roboty zostały wykonane zgodnie z przepisami prawa budowlanego i prawidłowo ukończone;

Sekcja 6

Warunki zamówienia

PunktPoleWartość
6.1.)Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe

Nie

6.3.)Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną

Nie

6.4.)Zamawiający wymaga wadium

Nie

6.5.)Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy

Nie

6.6.)Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia

1. Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia. W takim przypadku Wykonawcy ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu albo do reprezentowania i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. Pełnomocnictwo winno być załączone do oferty.
2. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu z postępowania (załącznik nr 2 do SWZ), skład każdy z Wykonawców.
3. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia, składają w formularzu ofertowym (załącznik nr 1 do SWZ) oświadczenie, z którego wynika, które dostawy wykonają poszczególni wykonawcy.
4. Oświadczenia i dokumenty potwierdzające brak podstaw do wykluczenia z postępowania składa każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie.
5. Wykonawca może powierzyć wykonanie części zamówienia podwykonawcy podwykonawcom).
6. Zamawiający nie zastrzega obowiązku osobistego wykonania przez Wykonawcę kluczowych części zamówienia.
7. Zamawiający wymaga, aby w przypadku powierzenia części zamówienia podwykonawcom, Wykonawca wskazał w ofercie (załącznik nr 1 do SWZ) części zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom oraz podał (o ile są mu wiadome na tym etapie) nazwy (firmy) tych podwykonawców.
8. Powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcy nie zwalnia wykonawcy z odpowiedzialności za należyte wykonanie zamówienia.

6.7.)Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane

Nie

Sekcja 7

Projektowane postanowienia umowy

PunktPoleWartość
7.1.)Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek

Nie

7.3.)Zamawiający przewiduje zmiany umowy

Tak

7.4.)Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia

Wszystkie przesłanki i zakresy zmiany umowy oraz warunki ich wprowadzenia zawiera załącznik nr 4 do SWZ

7.5.)Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia

Tak

7.6.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Sekcja 8

Procedura

PunktPoleWartość
8.1.)Termin składania ofert

2026-05-14 10:00

8.2.)Miejsce składania ofert

platforma e-zamówienia

8.3.)Termin otwarcia ofert

2026-05-14 11:00

8.4.)Termin związania ofertą

do 2026-06-12

Sekcja 9

Pozostałe informacje

  • 8.
    Udostępnione przez Panią/Pana dane nie będą podlegały udostępnieniu do państwa trzeciego lub do organizacji międzynarodowej.
  • 9.
    Udostępnione przez Panią/Pana dane osobowe nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany oraz w formie profilowania.
    II. Jednocześnie Zamawiający przypomina o ciążącym na Pani/Panu obowiązku informacyjnym wynikającym z art.14 RODO względem osób fizycznych, których dane przekazane zostaną Zamawiającemu w związku z prowadzonym postępowaniem i które Zamawiający pośrednio pozyska od wykonawcy biorącego udział w postępowaniu, chyba że ma zastosowanie co najmniej jedno z wyłączeń, o których mowa w art.14 ust. 5 RODO.
    Z postępowania o udzielenie zamówienia publicznego wyklucza się wykonawcę jeżeli zachodzi którakolwiek z okoliczności wymienionych w art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz.U.2022.835). Powyższe wykluczenie następować będzie na okres trwania ww. okoliczności. W przypadku wykonawcy wykluczonego na podstawie art. 7 ust. 1 wymienionej wyżej ustawy, zamawiający odrzuca ofertę takiego wykonawcy.
    Informacje dodatkowe
  • 1.
    Zamawiający nie wymaga wniesienia wadium oraz zabezpieczenia należytego wykonania umowy w niniejszym postępowaniu.
  • 2.
    Zamawiający nie przewiduje aukcji elektronicznej.
  • 3.
    Zamawiający nie prowadzi postępowania w celu zawarcia umowy ramowej.
  • 4.
    Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych oraz w postaci katalogów elektronicznych.
  • 5.
    Wszystkie koszty związane z uczestnictwem w postępowaniu, w szczególności z przygotowaniem i złożeniem ofert ponosi Wykonawca składający ofertę. Zamawiający nie przewiduje zwrotu kosztów udziału w postępowaniu.
  • 6.
    Wizja lokalna
    Zamawiający zgodnie z artykułem 131 ust. 2 ustawy Prawo zamówień publicznych, ze względu na specyfikę przedmiotu zamówienia (prace prowadzone w różnych miejscach Zakładu Górniczego oraz prace modernizacyjne istniejącego zbiornika wodnego), wymaga złożenia oferty po odbyciu przez Wykonawcę wizji lokalnej. Wizja lokalna odbędzie się na terenie Kopalni Doświadczalnej „Barbara” Mikołów, ul. Podleska 72 w dniu 30.04.2026r., o godzinie 10.00.
    Zbiórka na portierni budynku A, Mikołów, ul. Podleska 72.
    Prosimy o zgłoszenie uczestnictwa w wizji lokalnej na adres e-mail: phachula@gig.eu
    W przypadku braku uczestnictwa w wizji lokalnej (w jednym z wyżej wymienionych terminów) oferta zostanie odrzucona na podstawie art. 226 ust 1 pkt 18) - Zamawiający odrzuca ofertę, jeżeli została złożona bez odbycia wizji lokalnej (…), w przypadku gdy Zamawiający tego wymagał w dokumentach zamówienia

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45111200-0Roboty w zakresie przygotowania ter…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
343 000 zł
Próbka: 29 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
232 582 zł1 042 417 zł
Rozstęp międzykwartylowy
809 835 zł
Źródło próbki
CPV 45111200· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
232 582 zł
Mediana
343 000 zł
Górny kwartyl
1 042 417 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upłynął 14.05.2026, 10:00. Nabór ofert w tym postępowaniu jest już zamknięty.
Główny Instytut Górnictwa - Państwowy Instytut Badawczy prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Katowice.
Nie. Wadium nie jest wymagane w tym postępowaniu.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45111200-0 (Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.