Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
K+D Budownictwo Sp. z o.o.· Kędzierzyn-Koźle
Wartość umowy
249 843 zł
Umowa zawarta
27 marca 2026
Okres realizacji
do 29 grudnia 2026
Oferty w postępowaniu
1 oferta
Kryteria wyboru
Cena60%Przedłużony okres gwarancji [miesiące]40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Interwencyjne remonty uszkodzonych nawierzchni chodników, zatok autobusowych, studzienek i wpustów na terenie Powiatu Kędzierzyńsko-Kozielskiego w roku 2026 r.

Zamawiający Powiatowe Centrum Usług Wspólnych (Kędzierzyn-Koźle, Opolskie) rozstrzygnął postępowanie „Interwencyjne remonty uszkodzonych nawierzchni chodników, zatok autobusowych, studzienek…”, wybierając ofertę wykonawcy K+D Budownictwo Sp. z o.o. Wartość umowy: 249 843 zł. Złożono 1 ofertę.

Wartość umowy
249 843 zł
Liczba ofert
1 oferta
Konkurencyjność
~5,3 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    13 lutego 2026

    Termin ofert: 2 marca 2026 09:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    23 kwietnia 2026

    1 oferta1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    DecyzjaNie odnotowano odrzucenia ani unieważnienia postępowania.

  • 2

    WykonawcaWybrano ofertę firmy K+D Budownictwo Sp. z o.o. (Kędzierzyn-Koźle).

  • 3

    UmowaWartość umowy: 249 842,50 zł (umowę zawarto 27 marca 2026 r.).

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: do 29 grudnia 2026 r..

  • 5

    Wykonawcą zamówienia wybranym w przetargu jest POWIATOWE CENTRUM USŁUG WSPÓLNYCH.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzi podmiot, któremu powierzono przeprowadzenie postępowania

1.2.)Nazwa zamawiającego

POWIATOWE CENTRUM USŁUG WSPÓLNYCH

1.3.)Oddział zamawiającego

PCUW KK

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 366209564

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Konstantego Damrota 30

1.5.2.)Miejscowość

Kędzierzyn-Koźle

1.5.3.)Kod pocztowy

47-220

1.5.4.)Województwo

opolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL524 - Opolski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

sekretariat@cuwkk.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

bip.cuwkk.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://e-propublico.pl/Ogloszenia/Details/de65ba03-3eb9-4f87-92e8-d708cf1768d0

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Interwencyjne remonty uszkodzonych nawierzchni chodników, zatok autobusowych, studzienek i wpustów na terenie Powiatu Kędzierzyńsko-Kozielskiego w roku 2026 r.

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-8538017e-9e82-4a3b-ab42-40a1cfaa688e

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00213649

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-04-23

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00043050/06/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.6 Wykonywanie robót budowlanych polegających na interwencyjnym remoncie uszkodzonych nawierzchni chodników, zatok autobusowych, studzienek i wpustów na terenie Powiatu Kędzierzyńsko-Kozielskie .........

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Nie

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

CUW.262.8.2026.MS

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiotem zamówienia są

Interwencyjne remonty uszkodzonych nawierzchni chodników, zatok autobusowych, studzienek i wpustów na terenie Powiatu Kędzierzyńsko-Kozielskiego w roku 2026 r. 2. Na przedmiot zamówienia składa się: Wykonywanie robót budowlanych polegających na: „Interwencyjnym remoncie uszkodzonych nawierzchni chodników, zatok autobusowych, studzienek i wpustów na terenie Powiatu Kędzierzyńsko-Kozielskiego w roku 2026 r.” mających na celu zapewnienia bezpiecznego ich użytkowania. 1) Wykonawca w ramach przedmiotu zamówienia będzie zobowiązany do interwencyjnych napraw nawierzchni w zakresie i czasie określonym przez Jednostkę organizacyjną, mających znaczący wpływ na stan bezpieczeństwa ruchu lub wynikających z innych dokumentów np. decyzji, zgłoszeń. 2) Zakres robót stanowiących przedmiot zamówienia określony został w przedmiarze robót znajdującym się w punkcie 5 SWZ . Podane w przedmiarze ilości planowanych do wykonania prac, określonych powyżej są ilościami orientacyjnym i mogą ulec zmianie. Jednostka organizacyjna zastrzega sobie prawo do zmniejszenia lub zwiększenia ilościowego przedmiotu zamówienia, a wynagrodzenie należne będzie za faktyczną ilość wykonanego przedmiotu zamówienia. Minimalny zakres realizowanego świadczenia – 10%. 3) Wykonawca w ramach przedmiotowego zamówienia będzie zobowiązany zgodnie ze wskazaniem w zleceniu do wykonania: • interwencyjnych remontów w maksymalnym terminie do 48 h od otrzymania zgłoszenia przez Jednostkę organizacyjną do momentu ich zakończenia; • remontu w szerszym zakresie (wykonanie remontu chodników o powierzchni większej niż 10 m²) w maksymalnym terminie do 2 tygodni od otrzymania zgłoszenia przez Jednostkę organizacyjną do momentu ich zakończenia. 4) Wykonawca zobowiązany jest do niezwłocznego oznakowania miejsca, będącego przedmiotem każdego zlecenia do czasu zakończenia zlecenia. 5) Wykonawca zobowiązany jest do prowadzenia dokumentacji fotograficznej przedmiotu zlecenia przed i po wykonaniu zlecenia oraz przesłanie jej do Jednostki organizacyjnej z informacją o lokalizacji jakiej dotyczy. Dokumentację fotograficzną Wykonawca jest zobowiązany przesłać na adres e-mail: drogi@powiat.kedzierzyn-kozle.pl. 3. Pełny oraz dokładny zakres i opis przedmiotu zamówienia określony jest przez: a) Przedmiar robót (stanowi tylko materiał pomocniczy do obliczenia ceny); b) STWiORB; opublikowane na stronie prowadzonego postępowania. 4. Zamawiający umożliwia Wykonawcy dokonanie wizji lokalnej. 5. Wymagania ogólne do realizacji przedmiotu zamówienia: 1. Wykonawca jest odpowiedzialny za prowadzenie robót zgodnie z umową oraz za jakość stosowanych materiałów i wykonanych robót. 2. Decyzje Jednostki organizacyjnej dotyczące akceptacji lub odrzucenia materiałów i wykonywanych elementów remontu będą oparte na wymaganiach sformułowanych w niniejszym postępowaniu, umowie, a także w obowiązujących normach i wytycznych. 3. Podczas wykonywania robót na drogach publicznych pojazdy użyte do realizacji przedmiotu zamówienia będą spełniać wymagania dotyczące przepisów ruchu drogowego. 4. Wykonawca jest zobowiązany do użytkowania takiego sprzętu, który nie spowoduje niekorzystnego wpływu na jakość wykonania. 5. Za ewentualne szkody doznane przez osoby trzecie na skutek wykonania, niewykonania lub nienależytego wykonania robót będących przedmiotem umowy, łącznie ze skutkami finansowymi pełną odpowiedzialność ponosi Wykonawca. 6. Zakres i czas wykonania robót będzie każdorazowo określany i zgłaszany Wykonawcy przez Jednostkę organizacyjną w oparciu o ceny jednostkowe oferowane przez Wykonawcę w formularzu cenowym stanowiącym załącznik do niniejszego postępowania. 7. Jednostka organizacyjna będzie wystawiać zlecenia w formie pisemnej. Jako forma pisemna dopuszczalna jest także poczta elektroniczna. 8. Wykonawca winien samodzielnie dotrzeć do miejsca wykonywania robót. Lokalizacja robót określona będzie numerem drogi i kilometrażem zgodnymi z ewidencją dróg Jednostki organizacyjnej. 9. Za bezpieczeństwo podczas wykonywania remontów w pasie drogowym odpowiada Wykonawca. Dodatkowe wymagania dotyczące wykonania przedmiotu zamówienia znajdują się w punkcie 5 SWZ . Obowiązki Wykonawcy dotyczące bezpieczeństwa w czasie wykonywania prac znajdują się w punkcie 5 SWZ . Pełny opis przedmiotu zamówienia zawiera punkt 5 SWZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg

45233141-9 - Roboty w zakresie konserwacji dróg

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

249842,50 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

249842,50 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

249842,50 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

K+D Budownictwo Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON: 160019290

7.3.4)Miejscowość

Kędzierzyn-Koźle

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-03-27

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

249842,50 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2026-12-29

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Sekcja 9

Informacje dodatkowe

Termin realizacji zamówienia:
Zadanie należy zrealizować w okresie: od daty zawarcia umowy do 29.12.2026r.
Wykonawca w ramach przedmiotowego zamówienia będzie zobowiązany zgodnie ze wskazaniem w poszczególnym zleceniu do wykonania:
• interwencyjnych remontów w maksymalnym terminie do 48 h od otrzymania zgłoszenia przez Jednostkę organizacyjną do momentu ich zakończenia;
• remontu w szerszym zakresie (wykonanie remontu chodników o powierzchni większej niż 10 m²) w maksymalnym terminie do 2 tygodni od otrzymania zgłoszenia przez Jednostkę organizacyjną do momentu ich zakończenia.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 250 zł
Próbka: 1592 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 256 zł1 813 668 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 580 412 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 256 zł
Mediana
550 250 zł
Górny kwartyl
1 813 668 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Powiatowe Centrum Usług Wspólnych prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Kędzierzyn-Koźle.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 249 843 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: K+D Budownictwo Sp. z o.o. (Kędzierzyn-Koźle). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 1 ofertę. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.