Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
3 920 278 zł
Umowa zawarta
23 kwietnia 2026
Okres realizacji
6 miesiące
Oferty w postępowaniu
5 ofertceny: 3 920 278 zł – 4 536 840 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Okres gwarancji40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

„Rozbudowa drogi gminnej nr 002813F Smoliny-Staw na terenie Gminy Lubiszyn”

Zamawiający Gmina Lubiszyn (Lubiszyn, Lubuskie) rozstrzygnął postępowanie „Rozbudowa drogi gminnej nr 002813F Smoliny-Staw na terenie Gminy Lubiszyn”, wybierając ofertę wykonawcy MALDROBUD Sp. z o.o. Spółka komandytowa. Wartość umowy: 3 920 278 zł. Złożono 5 ofert.

Zamawiający: Gmina LubiszynLubiszyn, Lubuskieopublikowano 23 kwietnia 2026
Wartość umowy
3 920 278 zł
Liczba ofert
5 ofert
Konkurencyjność
~4,2 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    23 marca 2026

    Termin ofert: 8 kwietnia 2026 12:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    23 kwietnia 2026

    5 ofert1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    DecyzjaZamawiający nie odrzucił żadnej oferty ani nie unieważnił postępowania.

  • 2

    WykonawcaWybrano ofertę firmy MALDROBUD Sp. z o.o. Spółka komandytowa (Myślibórz), średnia firma.

  • 3

    UmowaWartość umowy: 3 920 277,81 zł (umowę zawarto 23 kwietnia 2026 r.).

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 6 miesiące.

  • 5

    Wykonawcą zamówienia zostało Przedsiębiorstwo Budowlano-Drogowe "ROWERYNTÓW" Sp. z o.o. z siedzibą w Nowym Dworze Gdańskim.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA LUBISZYN

1.3.)Oddział zamawiającego

Gmina Lubiszyn

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 210966817

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Plac Jedności Robotniczej 1

1.5.2.)Miejscowość

Lubiszyn

1.5.3.)Kod pocztowy

66-433

1.5.4.)Województwo

lubuskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL431 - Gorzowski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

przetargi@lubiszyn.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.lubiszyn.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://lubiszyn.logintrade.net/rejestracja/ustawowe.html

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

„Rozbudowa drogi gminnej nr 002813F Smoliny-Staw na terenie Gminy Lubiszyn”

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-a998e4d6-fe94-445c-b8f2-1a8a0a0d9add

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00213486

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-04-23

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00010158/01/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.1 Budowa drogi gminnej Smoliny -Podlesie

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00166051

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

RIT.271.3.01.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

4316352,08 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane polegające na rozbudowie drogi gminnej nr 002813F Smoliny-Staw na terenie Gminy Lubiszyn
Opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotowy zakres zadania obejmuje roboty budowlane związane z rozbudową drogi gminnej numer 002813F na terenie Gminy Lubiszyn.
Obszar inwestycji zlokalizowany jest pomiędzy miejscowościami Podlesie i Staw na terenie Gminy Lubiszyn. Początek rozbudowy znajduje się na skrzyżowaniu z drogą powiatową 1420F natomiast koniec krzyżuje się z drogą gminną w miejscowości Staw. Teren przynależy do prowincji Niziny Środkowoeuropejskiej, makroregionu Pradoliny Toruńsko-Eberswaldzkiej.
Stan istniejący
W obecnym stanie drogę gminną będącą przedmiotem rozbudowy należy podzielić na dwa odcinki:

- Odcinek I - w km 0+000 - 1+662 gdzie istniejąca geometria jest nieregularna o szerokości od 3 do 4,5 metrów i nawierzchni z mieszanek kruszyw kamiennych i betonowych. Brak jest regularnego odwodnienia. Zjazdy do prywatnych posesji jak również terenów leśnych wykonane są o nawierzchni gruntowej.

- Odcinek II - w km 1+662 - 2+989 gdzie istniejąca geometria drogi jest bardziej regularna. Szerokość jezdni oscyluje pomiędzy 2,8-3,5 metra a nawierzchnia jezdni wykonana jest z betonu asfaltowego. Stan nawierzchni należy ocenić jako przeciętny wynikający z końcowej fazy trwałości. Regularnie powstają nowe wyboje oraz postępuje degradacja krawędzi jezdni. Odwodnienie odbywa się poprzez powierzchniowy spływ wody w otaczający teren.

Stan projektowany
Zakres rozbudowy dostosowuje projektowaną drogę do wymogów ustawowych przy jednoczesnej poprawie bezpieczeństwa. Projektowane parametry przebudowywanej drogi przedstawiają się następująco:

• Klasa drogi
• Długość
- D (dojazdowa),
- 2,99 m,
• Prędkość projektowa - 30 km/h,
• Przekrój drogowy
• Szerokość jezdni
• Pobocza
• Nawierzchnia jezdni
• Kategoria ruchu

- 1/2 oraz 1/1 z mijanką,
- 2x2,5 m oraz lokalnie 1x3,5m,
- obustronnie 0,75 m,
- bitumiczna,
- KR1,
• dopuszczalny nacisk pojedynczej osi pojazdu -115 kN;

Zakres rzeczowy robót budowalnych związanych z rozbudową drogi obejmuje wykonanie niżej wymienionych robót:
1) Roboty przygotowawcze w zakresie zdjęcia warstwy ziemi urodzajnej, wycinki drzew oraz krzewów,

2) frezowanie istniejącej warstwy bitumicznej w km 1+662,15 - 2+989,02,
3) roboty rozbiórkowe istniejących nawierzchni drogowych z prefabrykowanych elementów drogowych,
4) roboty ziemne w zakresie korytowania pod warstwy konstrukcyjne jezdni, zjazdów chodników i poszerzeń jezdni,
5) rozbiórki istniejącego przepustu rurowego w km 2+612,79,
6) budowę nowego przepustu rurowego wraz z podbudową i umocnieniem wylotów,
7) profilowanie skarp rowu,
8) profilowanie istniejącej i budowa nowej podbudowy pomocniczej jezdni,
9) budowa pozostałych warstw konstrukcyjnych jezdni, zjazdów i chodników,
10) budowa poboczy z destruktu oraz kamienia polnego na betonie,
11) budowa progów zwalniających z najazdami sinusoidalnymi,
12) montaż lamp hybrydowych,
13) roboty wykończeniowe i porządkowe w zakresie pasa drogowego
14) wykonanie nowego oznakowania poziomego i pionowego według odrębne opracowania
15) ustawienie 2 sztuk tablic informacyjnych, wymiary tablic oraz treść zostaną przekazane wykonawcy przez zamawiającego
16) zapewnienie sprawnej i bezpiecznej organizacji ruchu
Zamawiający przekaże Wykonawcy decyzję na wycinkę drzew przed przystąpieniem Wykonawcy do robót uwzględniających wycinkę.


Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, opis wymagań zamawiającego w zakresie realizacji i odbioru określają:
-Dokumentacja Projektowa wraz z pozwoleniem na budowę.- załącznik nr 1 do SWZ,
-projektowane postanowienia umowy – załącznik nr 6 do SWZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45316110-9 - Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

5

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

5

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

3920277,81 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

4536840,49 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

3920277,81 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Średni przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

MALDROBUD Sp. z o.o. Spółka komandytowa

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

320111772

7.3.3)Ulica

Królewiecka

7.3.4)Miejscowość

Myślibórz

7.3.5)Kod pocztowy

74-300

7.3.6.)Województwo

zachodniopomorskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-04-23

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

3920277,81 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

6 miesiące

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 500 zł
Próbka: 1591 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 195 zł1 803 654 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 570 459 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 195 zł
Mediana
550 500 zł
Górny kwartyl
1 803 654 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Lubiszyn prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Lubiszyn.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 3 920 278 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: MALDROBUD Sp. z o.o. Spółka komandytowa (Myślibórz). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 5 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.