Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
587 473 zł
Umowa zawarta
1 kwietnia 2026
Okres realizacji
30 dni
Oferty w postępowaniu
1 oferta
Kryteria wyboru
Cena60%Gwarancja na Macierz40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Cyberbezpieczny Samorząd

Zamawiający Miasto i Gmina Piotrków Kujawski (Piotrków Kujawski, Kujawsko-Pomorskie) rozstrzygnął postępowanie „Cyberbezpieczny Samorząd”, wybierając ofertę wykonawcy TAS Tomasz Orlikowski. Wartość umowy: 587 473 zł. Złożono 1 ofertę.

Wartość umowy
587 473 zł
Liczba ofert
1 oferta
Konkurencyjność
~3,7 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    24 lutego 2026

    Termin ofert: 4 marca 2026 09:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    23 kwietnia 2026

    1 oferta1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy TAS Tomasz Orlikowski (Kutno), mikrofirma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 587 472,60 zł (umowę zawarto 1 kwietnia 2026 r.).

  • 3

    TerminOkres realizacji umowy: 30 dni.

  • 4

    WykonawcaPostępowanie "Cyberbezpieczny Samorząd" wygrała firma EXTREMALNA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Miasto i Gmina Piotrków Kujawski

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 910866666

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Kościelna 1

1.5.2.)Miejscowość

Piotrków Kujawski

1.5.3.)Kod pocztowy

88-230

1.5.4.)Województwo

kujawsko-pomorskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL619 - Włocławski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

piotrkowkujawski@samorzady.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.bip.piotrkowkujawski.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://piotrkowkujawski.ezamawiajacy.pl/pn/piotrkowkujawski/demand/268531/notice/public/details

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Cyberbezpieczny Samorząd

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-f5a86411-543f-4a51-bb8a-3e050ad76a4b

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00213105

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-04-23

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00042605/04/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.2.3 Cyberbezpieczny Samorząd

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.12.)Nazwa projektu lub programu

Projekt realizowany ze środków Unii Europejskiej w ramach programu "Cyberbezpieczny samorząd" realizowanego w ramach Funduszy Europejskich na Rozwój Cyfrowy 2021-2027, numer projektu FERC.02.02-CS.01-001/23

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00126730

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZP.271.1.2026.TC

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest Zakup sprzętu komputerowego, oprogramowania oraz szkoleń w ramach projektu pt. „Cyberbezpieczny Samorząd” zgodnie z opisem przedmiotem zamówienia stanowiącym załącznik nr 1 do SWZ.
2. Przedmiot zamówienia obejmuje w szczególności zakup i dostawę kompletnego sprzętu komputerowego, sieciowego i innego, wyposażenia oraz oprogramowania dla Miasta i Gminy Piotrków Kujawski, w następującym zakresie i ilości:
1) Serwery – 2 szt.
2) Macierz – 1 szt.
3) Switch 24 portowy (przełącznik sieciowy 24 portowy) – 1 szt.
4) Oprogramowanie do analizy logów – 1 szt.
5) Oprogramowanie do zarządzania infrastrukturą IT – 1 szt.
6) Licencja do UTM – 1 szt.
7) UPS do stacji roboczych (UPS stanowiskowy) – 17 szt.
8.1) UPS do serwerowni typ 1 – 1 szt.
8.2) UPS do serwerowni typ 2 -1 szt.
9) Instalacja i wdrożenie zakupionego sprzętu
10) Oprogramowanie do wykonywania kopii bezpieczeństwa – 1 szt.
11) NAS (serwer NAS) – 1 szt.
12) Switche 48 portowe (przełączniki sieciowe 48 portowe) – 2 szt.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik do Specyfikacji Warunków Zamówienia – Opis Przedmiotu Zamówienia – Załącznik nr 1 do SWZ
Przedmiot zamówienia można opisać przez wskazanie znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego wykonawcę, jeżeli zamawiający nie może opisać przedmiotu zamówienia w wystarczająco precyzyjny i zrozumiały sposób, a wskazaniu takiemu towarzyszą wyrazy "lub równoważny".
Jeżeli udostępniona dokumentacja wskazywałyby w odniesieniu do materiałów lub urządzeń lub rozwiązań znaki towarowe, patenty lub pochodzenie, źródło lub usługi dostarczane przez konkretnego wykonawcę, szczególny proces, który charakteryzuje produkty dostarczane przez konkretnego wykonawcę, to zgodnie z art. 99 ust. 5 PZP Zamawiający dopuszcza każdorazowo zaoferowanie materiałów lub urządzeń lub rozwiązań równoważnych. Materiały lub urządzenia pochodzące od konkretnych producentów określają minimalne parametry jakościowe i cechy użytkowe, jakim muszą odpowiadać materiały lub urządzenia oferowane przez wykonawcę, aby zostały spełnione wymagania stawiane przez zamawiającego. Pod pojęciem „minimalne parametry jakościowe i cechy użytkowe” zamawiający rozumie wymagania dotyczące materiałów lub urządzeń zawarte dokumentacji przetargowej, a w przypadku ich braku w ogólnie dostępnych źródłach, katalogach, stronach internetowych producentów. Posługiwanie się przykładowymi nazwami producenta ma jedynie na celu doprecyzowanie poziomu oczekiwań zamawiającego w stosunku do określonego rozwiązania. Posługiwanie się nazwami producentów/produktów ma wyłącznie charakter przykładowy. Zamawiający, wskazując oznaczenie konkretnego producenta (dostawcy) lub konkretny produkt przy opisie przedmiotu zamówienia, dopuszcza jednocześnie każdorazowo produkty równoważne o parametrach jakościowych i cechach użytkowych co najmniej na poziomie parametrów wskazanego produktu, uznając tym samym każdy produkt o wskazanych lub lepszych parametrach. Zamawiający zastrzega sobie możliwość uzyskania opinii odnośnie równoważności zaproponowanego przez Wykonawcę materiału lub urządzenia lub rozwiązania. W przypadku, gdy oferowane przez wykonawcę materiały lub urządzenia będą inne niż opisane w SWZ, obowiązek udowodnienia, że odpowiadają one wymaganiom, określonym przez Zamawiającego, spoczywa na Wykonawcy.
3. Prawo opcji
Zamawiający zastrzega sobie możliwość skorzystania z prawa opcji określonego w art. 441 Ustawy Prawo zamówień publicznych. Realizacja prawa opcji polegać będzie na zwiększeniu ilości zamówienia podstawowego bądź zwiększenie dostawy/ usługi asortymentu podobnego do zamówienia podstawowego. Chęć skorzystania z prawa opcji będzie wymagać zawarcia aneksu do nn. umowy, odbywać się będzie w oparciu o skierowane do Wykonawcy w formie pisemnej zgłoszenie. W razie nieudzielenia zamówienia opcjonalnego Wykonawcy nie przysługują jakiekolwiek roszczenia z tego tytułu. Zamówienie opcjonalne realizowane będzie na zasadach przewidzianych dla zamówienia podstawowego.
Maksymalna wartość opcji dla niniejszego postępowania wynosi 10% zamówienia podstawowego, pierwotnie określonego w umowie w sprawie zamówienia publicznego.
4. Zamawiający na podstawie art. 20 ust. 3 ustawy Pzp dopuszcza przedłożenie dokumentów przedmiotowych obejmujących stosowane certyfikaty sprzętu komputerowego, dokumentujących spełnianie wymagań zamawiającego, w języku angielskim wraz z ich tłumaczeniem na język polski.
5. Zamawiający dopuszcza składanie ofert równoważnych tylko w zakresie wskazanym w SWZ i jej załącznikach, a kryteria równoważności opisano w załączniku nr 1.
6. W sytuacji, gdy w opisie przedmiotu zamówienia Zamawiający w niniejszej SWZ i jej załącznikach odnosi się do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 i ust. 3 ustawy Pzp Zamawiający wskazuje, iż w takiej sytuacji dopuszcza rozwiązania równoważne.
7. Wynagrodzenie wykonawcy będzie wynagrodzeniem ryczałtowym.
8. Zamawiający nie przewiduje aukcji elektronicznej.
9. Zamawiający nie dopuszcza złożenia ofert częściowych.
8.1. Uzasadnienie braku podziału zamówienia na części:
Postępowanie nie będzie dzielone na części ze względu na zapewnienie wymagań organizacyjnych. Ewentualny podział zamówienia na części i ich realizacja przez różnych wykonawców mogłaby spowodować nadmierne trudności organizacyjne związane z koordynowaniem działań różnych wykonawców. Podział na części stanowi zagrożenie dla prawidłowej realizacji przedmiotu zamówienia. Należy podkreślić, że brak podziału zamówienia na części wynikający z powyższego uzasadnienia optymalizuje koszty realizacji umowy jednocześnie nie ograniczając w żaden sposób konkurencyjności oraz nie ograniczając możliwości złożenia oferty przez małe i średnie podmioty.
10. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych.
11. Zamawiający nie przewiduje zawarcia umowy ramowej.
12. Zamawiający nie dopuszcza możliwości złożenia oferty w postaci katalogów elektronicznych z art. 93 Pzp lub dołączenia katalogów elektronicznych do oferty.
13. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 8 ustawy Pzp do 20% wartości zamówienia podstawowego.
14. Wykonawca może powierzyć wykonanie części zamówienia podwykonawcy (podwykonawcom).
15. Zamawiający żąda wskazania przez Wykonawcę części zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, i podania przez Wykonawcę firm podwykonawców, jeżeli są już znani.
16. Powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom nie zwalnia Wykonawcy
z odpowiedzialności za należyte wykonanie tego zamówienia.
17. Zamawiający nie zastrzega osobistego obowiązku wykonania przez Wykonawcę kluczowych zadań zgodnie z art. 60 i art. 121 ustawy Pzp.
18. Zamawiający z uwagi na charakter wszystkich wykonywanych dostaw i usług w ramach zamówienia, nie wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie umowy o pracę, osób wykonujących dostawy i usługi w ramach Zamówienia.
19. TERMIN WYKONANIA ZAMÓWIENIA
Wymagany termin wykonania Zamówienia – 30 dni od dnia podpisania umowy.

4.5.3.)Główny kod CPV

30233000-1 - Urządzenia do przechowywania i odczytu danych

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

48820000-2 - Serwery

48000000-8 - Pakiety oprogramowania i systemy informatyczne

72260000-5 - Usługi w zakresie oprogramowania

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

587472,60 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

587472,60 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

587472,60 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

TAS Tomasz Orlikowski

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

775 244 17 04

7.3.3)Ulica

ul. Grunwaldzka 12/83

7.3.4)Miejscowość

Kutno

7.3.5)Kod pocztowy

99-300

7.3.6.)Województwo

łódzkie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Tak

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-04-01

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

587472,60 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

30 dni

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

30233000-1Urządzenia do przechowywania i odcz…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
1 192 708 zł
Próbka: 28 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
379 054 zł4 931 753 zł
Rozstęp międzykwartylowy
4 552 699 zł
Źródło próbki
CPV 30233000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
379 054 zł
Mediana
1 192 708 zł
Górny kwartyl
4 931 753 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Miasto i Gmina Piotrków Kujawski prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Piotrków Kujawski.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 587 473 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 30233000-1 (Urządzenia do przechowywania i odczytu danych). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: TAS Tomasz Orlikowski (Kutno). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 1 ofertę. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.