Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
328 634 zł
Umowa zawarta
9 lutego 2026
Okres realizacji
1 miesiące
Oferty w postępowaniu
1 oferta
Kryteria wyboru
Cena60%Okres gwarancji40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Przekształcenie obiektu po byłym PKP na potrzeby Miejskiego Zakładu Gospodarki Komunalnej w Małomicach

Zamawiający Gmina Małomice (Małomice, Lubuskie) rozstrzygnął postępowanie „Przekształcenie obiektu po byłym PKP na potrzeby Miejskiego Zakładu Gospodarki Komunalnej…”, wybierając ofertę wykonawcy DROB-BUD Piotr Drobysz. Wartość umowy: 328 634 zł. Złożono 1 ofertę.

Zamawiający: Gmina MałomiceMałomice, Lubuskie (powiat Żagański →)opublikowano 23 kwietnia 2026
Wartość umowy
328 634 zł
Liczba ofert
1 oferta
Konkurencyjność
~4,2 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy DROB-BUD Piotr Drobysz (Małomice), mikrofirma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 328 633,52 zł (umowę zawarto 9 lutego 2026 r.).

  • 3

    TerminOkres realizacji umowy: 1 miesiące.

  • 4

    WykonawcaPrzetarg na przekształcenie obiektu po byłym PKP w Małomicach wygrała firma "PROGRES" Sp. z o.o.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Małomice

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 970770391

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Plac Konstytucji 3 maja

1.5.2.)Miejscowość

Małomice

1.5.3.)Kod pocztowy

67-320

1.5.4.)Województwo

lubuskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL432 - Zielonogórski

1.5.7.)Numer telefonu

+46 683769027

1.5.8.)Numer faksu

+46 683769027

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

urzad@malomice.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://malomice.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-edaae9d4-f8ce-4e52-a1c2-172a809533a9

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Przekształcenie obiektu po byłym PKP na potrzeby Miejskiego Zakładu Gospodarki Komunalnej w Małomicach

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-edaae9d4-f8ce-4e52-a1c2-172a809533a9

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00212646

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-04-23

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00195299/08/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.7 Przekształcenie obiektu po byłym PKP na potrzeby Miejskiego Zakładu Gospodarki Komunalnej w Małomicach

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00504329

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZP.271.10.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiot zamówienia obejmuje: Przedmiotem zamówienia jest wymiana na budynku mieszkalno- usługowym położonym w Małomicach ul. Dworcowa 1, dz. nr ewd. 135/12, obręb 0001 jednostka ewidencyjna 081005_4 Małomice zniszczonego papowego pokrycia dachu, na pokrycie z blachy powlekanej szarej lub grafitowej o gr. 0,50 mm na rąbek stojący. Pokrycie dachu należy układać na deskowaniu z desek 19-25 mm (zadanie uwzględnia wymianę ok. 20% istniejącego deskowania -uszkodzonego), na którym należy ułożyć membranę wstępnego krycia.
Poprzez wykonanie między innym następujących prac:
- rozebranie pokrycia dachowego z papy na deskowaniu na zakład, z odgwoździowaniem połaci – 438,66m2;
- rozebranie rynien , rur spustowych, obróbek blacharskich okapów, kołnierzy i kominów z blachy nie nadającej się do użytku;
- rozebranie ręczne kominów wolnostojących przy użyciu klinów i młotów;
- przemurowanie kominów. Wieloprzewodowe kominy wolno stojące z cegieł o przekroju przewodu – wymurowanie od posadzki poddasza, z wykonaniem otworów wyczystek dla każdego otworu, licowane cegłą klinkierową, z mocowaniem uchwytów dla wejścia na ławy kominiarskie,
- wykonanie okien i włazów;
- wymiana uszkodzonego deskowania dachu z desek o grubości 19-25 mm (jak istniejące) na styk, w miejscach uszkodzeń;
- ułożenie membrany wstępnego krycia układane na deskowaniu - mocowane do desek zszywkami lub tymczasowo łatami;
- wykonanie obróbki blacharskiej okapów z blachy powlekanej;
- wykonanie obróbki blacharskiej koszy z blachy powlekanej;
- wykonanie obróbki blacharskiej kominów z blachy powlekanej;
- pokrycie dachów blachą powlekaną szarą lub grafit grubości 0.50 mm; rozstaw rąbka prostopadłego do około 50-70 cm na pow. 438,66 m2;
- wykonanie rynien dachowych półokrągłych o śr. 15 cm - montaż z gotowych elementów z blachy stalowej powlekanej;
- wykonanie rur spustowych okrągłe o śr. 12,5 cm - montaż z gotowych elementów z blachy stalowej powlekanej;
- wykonanie ławy kominiarskiej;
- wykonania instalacji odgromowej;
- zagospodarowanie odpadów;
zgodnie z załączonym Opisem Technicznym wykonanym przez projektanta panią Ewę Milewską Mrożek oraz załączonym przedmiarem robót.

4.3. Przedmiary robót załączone do SWZ mają wyłącznie charakter pomocniczy i nie mogą stanowić jedynej podstawy do wyceny oferty. Wykonawca zobowiązany jest do dokładnego sprawdzenia i oszacowania ilości wymaganych robót z dokumentacją projektową. Z uwagi na to, że umowa na przedmiotowe roboty będzie zawierała wynagrodzenie ryczałtowe, w przypadku wystąpienia w trakcie prowadzenia robót większej ilości obmiarowej określonych robót ujętych w projekcie w jakiejkolwiek pozycji przedmiarowej nie będzie mogło być to uznane za roboty dodatkowe z żądaniem dodatkowego wynagrodzenia. Ewentualny brak w przedmiarze robót koniecznych do wykonania wynikających z dokumentacji projektowej nie zwalnia Wykonawcy od obowiązku ich wykonania na podstawie projektu w cenie umownej. W związku z powyższym Wykonawca nie może powoływać się na jakiekolwiek braki w przedmiarze i w oparciu o nie żądać zwiększenia wynagrodzenia.
W przypadku dostrzeżenia rozbieżności pomiędzy poszczególnymi elementami dokumentacji projektowej Wykonawca zobowiązany jest do wystąpienia do Zamawiającego o ich wyjaśnienie przed złożeniem oferty, ponieważ w ramach wynagrodzenia podanego w ofercie Wykonawca zobowiązany jest do wykonania wszystkich niezbędnych robót przewidzianych w którymkolwiek z dokumentów stanowiących załącznik do SWZ.
Oferta Wykonawcy powinna obejmować wszystkie niezbędne roboty zapewniające wykonanie przedmiotu zamówienia.

4.5.3.)Główny kod CPV

45261910-6 - Naprawa dachów

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

328633,52 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

328633,52 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

328633,52 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

DROB-BUD Piotr Drobysz

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

9241725442

7.3.3)Ulica

Głowackiego

7.3.4)Miejscowość

Małomice

7.3.5)Kod pocztowy

67-320

7.3.6.)Województwo

lubuskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-02-09

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

328633,52 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

1 miesiące

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45261910-6Naprawa dachów
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
389 109 zł
Próbka: 45 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
243 903 zł760 162 zł
Rozstęp międzykwartylowy
516 259 zł
Źródło próbki
CPV 45261· kategoria CPV (5 cyfr)
Dolny kwartyl
243 903 zł
Mediana
389 109 zł
Górny kwartyl
760 162 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Małomice prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Małomice.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 328 634 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45261910-6 (Naprawa dachów). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: DROB-BUD Piotr Drobysz (Małomice). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 1 ofertę. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.