Postępowanie unieważnione — nie wybrano wykonawcy

Wykonawcy wraz ze złożonymi ofertami nie przedłożyli przedmiotowych środków dowodowych potwierdzających spełnienie wymagań stolarki okiennej w zakresie gwarancji producenta systemu profili na trwałość koloru i odporność na warunki atmosferyczne. Zamawiający przy powyższym wskazuje, że brak złożenia wraz z ofertą przedmiotowych środków dowodowych potwierdzających spełnienie wymagań stolarki okiennej w zakresie gwarancji producenta systemu profili na trwałość koloru i odporność na warunki atmosferyczne nie badał przedmiotowych środków dowodowych w pozostałym zakresie

Podstawa: art. 255 pkt 2 ustawy

Oferty w postępowaniu
2 ofertyodrzucone: 2wszystkie od małych i średnich firm
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Wymiana stolarki okiennej i drzwiowej w ramach projektu pn. Poprawa efektywności energetycznej budynku Urzędu Gminy Orły

Zamawiający Gmina Orły (Orły, Podkarpackie) opublikował wynik postępowania „Wymiana stolarki okiennej i drzwiowej w ramach projektu pn. Poprawa efektywności…”. Złożono 2 oferty.

Zamawiający: Gmina OrłyOrły, Podkarpackieopublikowano 22 kwietnia 2026
Wartość całego ogłoszenia wynikowego
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 195 122 zł
Liczba ofert
2 oferty
Konkurencyjność
~5,1 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

4 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    DecyzjaPostępowanie unieważniono bez wyboru wykonawcy. Powód: Wykonawcy wraz ze złożonymi ofertami nie przedłożyli przedmiotowych środków dowodowych potwierdzających spełnienie wymagań stolarki okiennej w zakresie gwarancji producenta systemu profili na trwałość koloru i odporność na warunki atmosferyczne. Zamawiający… Podstawa: art. 255 pkt 2 ustawy.

  • 2

    OfertyW postępowaniu złożono 2 oferty. Odrzucono 2 oferty.

  • 3

    Rembud Sp. z o.o.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA ORŁY

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 650900358

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Przemyska 3

1.5.2.)Miejscowość

Orły

1.5.3.)Kod pocztowy

37-716

1.5.4.)Województwo

podkarpackie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL822 - Przemyski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

urzad@ugorly.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.gminaorly.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/pn/gminaorly

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Wymiana stolarki okiennej i drzwiowej w ramach projektu pn. Poprawa efektywności energetycznej budynku Urzędu Gminy Orły

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-3c77d04b-8a37-477b-ba42-e7765b4db1d8

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00211751

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-04-22

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00045304/01/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.4 Poprawa efektywności energetycznej budynku Urzędu Gminy Orły

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.12.)Nazwa projektu lub programu

Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego w ramach Priorytetu nr „FEPK.02 Energia i środowisko” 2 programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Podkarpacia 2021-2027

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00157087

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

BGK.IX.272.2.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
12.1.Przedmiotem zamówienia jest wykonanie zadania pn

„Wymiana stolarki okiennej i drzwiowej w ramach projektu pn. Poprawa efektywności energetycznej budynku Urzędu Gminy Orły” nr FEPK.02.01-IZ.00-0071/24 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Priorytetu nr „FEPK.02 Energia i środowisko” 2 programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Podkarpacia 2021-2027”. Przedsięwzięcie obejmuje roboty budowalne wyłącznie dotyczące stolarki okiennej i drzwiowej w budynku Urzędu Gminy Orły. 12.2. Szczegółowy zakres zamówienia został określony w załączniku nr 6 do SWZ. Pozostałe warunki dotyczące realizacji zamówienia określone zostały w projektowanych postanowieniach umowy - załącznik nr 5 do SWZ. 12.3. Wymagania (obowiązki) stawiane Wykonawcy, opisane zostały w projektowanych postanowieniach umowy stanowiących - załącznik nr 5 do SWZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

45421132-8 - Instalowanie okien

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45421131-1 - Instalowanie drzwi

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.)Podstawa prawna unieważnienia postępowania

art. 255 pkt 2 ustawy

5.2.1.)Przyczyna unieważnienia postępowania

Wykonawcy wraz ze złożonymi ofertami nie przedłożyli przedmiotowych środków dowodowych potwierdzających spełnienie wymagań stolarki okiennej w zakresie gwarancji producenta systemu profili na trwałość koloru i odporność na warunki atmosferyczne.
Zamawiający przy powyższym wskazuje, że brak złożenia wraz z ofertą przedmiotowych środków dowodowych potwierdzających spełnienie wymagań stolarki okiennej w zakresie gwarancji producenta systemu profili na trwałość koloru i odporność na warunki atmosferyczne nie badał przedmiotowych środków dowodowych w pozostałym zakresie.

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

2

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

2

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45421132-8Instalowanie okien
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
195 122 zł
Próbka: 20 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
168 727 zł372 267 zł
Rozstęp międzykwartylowy
203 539 zł
Źródło próbki
CPV 45421· kategoria CPV (5 cyfr)
Dolny kwartyl
168 727 zł
Mediana
195 122 zł
Górny kwartyl
372 267 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Orły prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Orły.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45421132-8 (Instalowanie okien). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
W postępowaniu złożono 2 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.