Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
3) PRIMA-KOP Grzegorz Wawrzeń· Niegardówmała firma
Wartość umowy
2 670 338 zł
Umowa zawarta
20 kwietnia 2026
Okres realizacji
do 30 września 2026
Oferty w postępowaniu
5 ofertceny: 2 670 338 zł – 3 991 556 zł
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Okres gwarancji40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Przebudowa drogi powiatowej 1251K w km od 1+062,55 do km 1+850,82 w miejscowości Gniazdowice, Powiat Proszowicki finansowana z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg

Zamawiający Zarząd Dróg Powiatowych w Proszowicach (Jakubowice, Małopolskie) rozstrzygnął postępowanie „Przebudowa drogi powiatowej 1251K w km od 1+062,55 do km 1+850,82 w miejscowości…”, wybierając ofertę wykonawcy 3) PRIMA-KOP Grzegorz Wawrzeń. Wartość umowy: 2 670 338 zł. Złożono 5 ofert.

Zamawiający: Zarząd Dróg Powiatowych w ProszowicachJakubowice, Małopolskieopublikowano 22 kwietnia 2026
Wartość umowy
2 670 338 zł
Liczba ofert
5 ofert
Konkurencyjność
~4,9 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    12 marca 2026

    Termin ofert: 27 marca 2026 11:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    22 kwietnia 2026

    5 ofert1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    DecyzjaNie stwierdzono odrzucenia żadnej oferty ani unieważnienia postępowania.

  • 2

    WykonawcaWybrano ofertę firmy 3) PRIMA-KOP Grzegorz Wawrzeń (Niegardów), mała firma.

  • 3

    UmowaWartość umowy: 2 670 337,87 zł (umowę zawarto 20 kwietnia 2026 r.).

  • 4

    OfertyW postępowaniu złożono 5 ofert; ceny wahały się od 2 670 337,87 zł do 3 991 556,00 zł.

  • 5

    KryteriaZamawiający oceniał oferty na podstawie kryterium ceny (60%) oraz okresu gwarancji (40%).

  • 6

    TerminOkres realizacji umowy: do 30 września 2026 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

ZARZĄD DRÓG POWIATOWYCH W PROSZOWICACH

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 351570642

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

75

1.5.2.)Miejscowość

Jakubowice

1.5.3.)Kod pocztowy

32-100

1.5.4.)Województwo

małopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL214 - Krakowski

1.5.7.)Numer telefonu

+48 12 386-20-13

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zdp@zdp.proszowice.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://samorzad.gov.pl/web/powiat-proszowicki/zarzad-drog-powiatowych-zdp

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-3b400739-d419-4380-bf5b-6329ab691be0

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Budownictwo i obiekty komunalne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Przebudowa drogi powiatowej 1251K w km od 1+062,55 do km 1+850,82 w miejscowości Gniazdowice, Powiat Proszowicki finansowana z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-3b400739-d419-4380-bf5b-6329ab691be0

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00211406

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-04-22

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00146178/01/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.1 Przebudowa drogi powiatowej 1251K w km od 1+062,55 do km 1+850,82 w miejscowości Gniazdowice, Powiat Proszowicki

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00152088

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZDP.271.7.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest przebudowa drogi powiatowej 1251K w km od 1+062,55 do km 1+850,82 w miejscowości Gniazdowice, Powiat Proszowicki finansowana z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w Załączniku A – OPZ zawierającym dokumentację, przedmiar robót oraz STWiORB.
Roboty będą wykonywane na czynnej drodze klasy Z.

4.5.3.)Główny kod CPV

45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45113000-2 - Roboty na placu budowy

45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne

45231000-5 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznych

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

5

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

3

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

2670337,87 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

3991556,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

2670337,87 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

3) PRIMA-KOP Grzegorz Wawrzeń

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

351289218

7.3.4)Miejscowość

Niegardów

7.3.5)Kod pocztowy

32-104

7.3.6.)Województwo

małopolskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-04-20

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

2670337,87 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2026-09-30

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45233000-9Roboty w zakresie konstruowania, fu…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
835 394 zł
Próbka: 64 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
380 714 zł1 860 538 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 479 824 zł
Źródło próbki
CPV 45233000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
380 714 zł
Mediana
835 394 zł
Górny kwartyl
1 860 538 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Zarząd Dróg Powiatowych w Proszowicach prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Jakubowice.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 2 670 338 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45233000-9 (Roboty w zakresie konstruowania. CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: 3) PRIMA-KOP Grzegorz Wawrzeń (Niegardów). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 5 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.