Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
271 289 zł
Umowa zawarta
31 marca 2026
Okres realizacji
od 1 kwietnia 2026 do 31 marca 2028
Oferty w postępowaniu
1 oferta
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Serwis urządzeń transportu bliskiego w budynkach: Oddziału ZUS w Białymstoku i Terenowych Jednostkach Organizacyjnych

Zamawiający Zakład Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Białymstoku (Białystok, Podlaskie) rozstrzygnął postępowanie „Serwis urządzeń transportu bliskiego w budynkach: Oddziału ZUS w Białymstoku i Terenowych…”, wybierając ofertę wykonawcy ZMIKUD Sp. z o.o. Wartość umowy: 271 289 zł. Złożono 1 ofertę.

Wartość umowy
271 289 zł
Liczba ofert
1 oferta
Konkurencyjność
~2,3 oferty
ograniczona
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Zamiar zawarcia umowy

    24 marca 2026

    1 wykonawca
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    22 kwietnia 2026

    1 oferta1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    Jedna z ofert została odrzucona z powodu niespełniania warunków udziału w postępowaniu.

  • 2

    WykonawcaWybrano ofertę firmy ZMIKUD Sp. z o.o. (Białystok), mikrofirma.

  • 3

    UmowaWartość umowy: 271 288,80 zł (umowę zawarto 31 marca 2026 r.).

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: od 1 kwietnia 2026 r. do 31 marca 2028 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Zakład Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Białymstoku

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 00001775600048

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Młynowa 29

1.5.2.)Miejscowość

Białystok

1.5.3.)Kod pocztowy

15-404

1.5.4.)Województwo

podlaskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL841 - Białostocki

1.5.7.)Numer telefonu

857486748

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowienia.bialystok@zus.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.zus.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://zus.ezamawiajacy.pl/

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - Zakład Ubezpieczeń Społecznych lub Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego oraz zarządzane przez nie fundusze

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego
Inna działalność


ubezpieczenia społeczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Serwis urządzeń transportu bliskiego w budynkach: Oddziału ZUS w Białymstoku i Terenowych Jednostkach Organizacyjnych

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-3db3132e-e5e2-4294-9ed8-e5878960abc5

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00210671

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-04-22

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00484155/04/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.7 Serwis urządzeń transportu bliskiego dźwigów osobowych w budynkach Oddziału ZUS w Białymstoku i Terenowych Jednostek Organizacyjnych

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00169363

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 2 ustawy

3.1.1.)Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki

Uzasadnienie prawne
Zgodnie z art. 305 pkt 2 Pzp Zamawiający może udzielić zamówienia w trybie zamówienia z wolnej ręki, jeżeli w postępowaniu prowadzonym uprzednio w trybie podstawowym nie złożono żadnej oferty albo wszystkie oferty zostały odrzucone na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 2 lub 5 Pzp , a pierwotne warunki zamówienia nie zostały w istotny sposób zmienione.
Uzasadnienie faktyczne
Poprzednio prowadzone postępowanie w sprawie udzielenia niniejszego zamówienia w trybie podstawowym - nr postępowania 010000.271.006.2026-ZAP zostało unieważnione 04.03.2026 r. na podstawie art. 255 pkt 2 Pzp, ponieważ wszystkie złożone oferty podlegały odrzuceniu.
W postępowaniu złożono jedną ofertę odrzuconą na podstawie w art. 226 ust. 1 pkt 5 Pzp. Pierwotne warunki zamówienia objętego postępowaniem 010000.271.006.2026-ZAP nie zostały zmienione.

3.1.2.)Identyfikator wcześniejszego postępowania

ocds-148610-29df0b35-3ebd-49b8-aa5c-29cec4237c78

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

010000.271.010.2026-ZAP

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Tak

4.3.1)Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT)

362981,38 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiotem zamówienia jest świadczenie przez Wykonawcę serwisu urządzeń transportu bliskiego w budynkach

a. Oddziału ZUS w Białymstoku w bud. A i B - 4 szt. dźwig osobowy, 1 szt. platforma schodowa dla osób niepełnosprawnych, 1 szt. urządzenie dla osób niepełnosprawnych, b. Inspektoratu ZUS w Siemiatyczach - 1 szt. urządzenie dla osób niepełnosprawnych, c. Inspektoratu ZUS w Augustowie- 1 szt. dźwig osobowy, 1 szt. urządzenie dla osób niepełnosprawnych, d. Inspektoratu ZUS Suwałkach - 1 szt. dźwig osobowy, e. Inspektoratu ZUS w Łomży - 1 szt. dźwig osobowy, f. Inspektoratu ZUS w Zambrowie - 2 szt. dźwig osobowy; 2. Zamówienie obejmuje: a. przegląd i konserwację urządzeń transportu bliskiego (UTB), zgodnie z rozporządzeniem Ministra Przedsiębiorczości i Technologii w sprawie warunków technicznych dozoru technicznego w zakresie eksploatacji, napraw i modernizacji urządzeń transportu bliskiego z dnia 30 października 2018 r. (Dz. U. z 2018 r. poz. 2176), zwanego dalej Rozporządzeniem, w zakresie comiesięcznych przeglądów z prowadzeniem bieżących wpisów w książce konserwacji urządzenia oraz przygotowanie urządzenia do okresowego odbioru UDT i udział w badaniach odbiorczych urządzeń określonych w załączniku nr 1; b. okresowe pomiary elektryczne UTB wymienionych w załączniku nr 1; c. przeglądy, regulacje i naprawy bieżące UTB wymienionych w załączniku nr 1; d. serwis (całodobowe pogotowie) do UTB wymienionych w załączniku nr 1 z gwarantowanym czasem dojazdu nie dłuższym niż 2 godziny, e. oceny stanu technicznego urządzeń wymienionych w załączniku nr 1 (resurs dźwigów). 3. Wykonawca zobowiązany jest do: a. skierowania do realizacji zamówienia osób posiadających uprawnienia zapewniających wykonanie przedmiotu zamówienia zgodnie z wymogami prawnymi oraz wymogami producenta (gwaranta) b. prowadzenia prac serwisowych w sposób niepowodujący wyłączenia odpowiedzialności gwaranta. 4. Zamawiający wskazuje informacyjnie, że rzeczywiste koszty napraw urządzeń objętych niniejszym zamówieniem (tj. koszty robocizny wraz z częściami zamiennymi) w okresie od 01.01.2025 r. do 31.12.2025 r. wyniosły - 30.081,51 zł netto. 5. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi Załącznik nr 9 do SWZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

50531400-0 - Usługi w zakresie napraw i konserwacji dźwigów

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

271288,80 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

271288,80 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

271288,80 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

ZMIKUD Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

5423319504

7.3.3)Ulica

ul. Świętego Jerzego 38

7.3.4)Miejscowość

Białystok

7.3.5)Kod pocztowy

15-349

7.3.6.)Województwo

podlaskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-03-31

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

271288,80 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

Od 2026-04-01 do 2028-03-31

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

50531400-0Usługi w zakresie napraw i konserwa…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Brak danych benchmarkowych dla tej kategorii CPV.

W ostatnim roku nie znaleźliśmy wystarczającej liczby podobnych postępowań z podaną wartością szacunkową, żeby policzyć statystyki. Zobacz wszystkie przetargi w tej kategorii →

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Zakład Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Białymstoku prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Białystok.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 271 289 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 50531400-0 (Usługi w zakresie napraw i konserwacji dźwigów). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: ZMIKUD Sp. z o.o. (Białystok). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 1 ofertę. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.