Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
451 903 zł
Umowa zawarta
9 kwietnia 2026
Okres realizacji
90 dni
Oferty w postępowaniu
1 oferta
Kryteria wyboru
Cena60%Gwarancja w zakresie wdrożonego systemu informatycznego40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Dostawa i wdrożenie oprogramowania służącego realizacji projektu „Oprogramowanie kompleksowe dla Miejsko-Gminnego Zespołu Zakładów Opieki Podstawowej w Ścinawie”

Zamawiający Miejsko-Gminny Zespół Zakładów Opieki Podstawowej w Ścinawie (Ścinawa, Dolnośląskie) rozstrzygnął postępowanie „Dostawa i wdrożenie oprogramowania służącego realizacji projektu Oprogramowanie…”, wybierając ofertę wykonawcy Activemed sp z o.o. Wartość umowy: 451 903 zł. Złożono 1 ofertę.

Wartość umowy
451 903 zł
Liczba ofert
1 oferta
Konkurencyjność
~1,6 oferty
ograniczona
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Activemed sp z o.o. (Wrocław), mikrofirma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 451 903,26 zł (umowę zawarto 9 kwietnia 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 1 ofertę.

  • 4

    KryteriaZamawiający oceniał oferty na podstawie kryterium ceny (60%) oraz gwarancji (40%).

  • 5

    TerminOkres realizacji umowy: 90 dni.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Miejsko-Gminny Zespół Zakładów Opieki Podstawowej w Ścinawie

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 390631675

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Władysława Jagiełły 2

1.5.2.)Miejscowość

Ścinawa

1.5.3.)Kod pocztowy

59-330

1.5.4.)Województwo

dolnośląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL516 - Legnicko-głogowski

1.5.7.)Numer telefonu

76 817 48 50

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

sekretariat@przychodnia-scinawa.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

przychodnia-scinawa.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-0bc52001-32b2-4760-a6f0-2b4bc7583fa5

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Zdrowie

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Dostawa i wdrożenie oprogramowania służącego realizacji projektu „Oprogramowanie kompleksowe dla Miejsko-Gminnego Zespołu Zakładów Opieki Podstawowej w Ścinawie”

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-0bc52001-32b2-4760-a6f0-2b4bc7583fa5

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00209470

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-04-21

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00618032/02/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.1 Dostawa i wdrożenie oprogramowania służącego realizacji projektu „Oprogramowanie kompleksowe dla Miejsko-Gminnego Zespołu Zakładów Opieki Podstawowej w Ścinawie”

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.12.)Nazwa projektu lub programu

W ramach Projektu grantowego nr FENX.06.01-IP.03-0001/23 pod nazwą „Wsparcie podstawowej opieki zdrowotnej (POZ)”, realizowanego w ramach programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko 2021-2027, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00133373

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

381.1.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

IV. Opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa i wdrożenie oprogramowania służącego realizacji projektu pn. „Oprogramowanie kompleksowe dla Miejsko-Gminnego Zespołu Zakładów Opieki Podstawowej w Ścinawie”.
2. W zakres przedmiotu zamówienia wchodzi:
1) Dostawa i wdrożenie Systemu Ambulatoryjnego do obsługi Przychodni wraz z bezterminowymi licencjami płatnymi jednorazowo na użytkowanie systemu spełniającego wymagania funkcjonalne i poza funkcjonalne określone w Specyfikacji Warunków Zamówienia.
2) Dostawa silnika bazy danych, w oparciu o który ma działać wyżej wymienione oprogramowanie aplikacyjne wraz z niezbędną liczbą licencji do pracy wyżej wymienionego oprogramowania na serwerze dostarczanym w ramach zamówienia.
3) Instalacja, wdrożenie, konfiguracja i uruchomienie w/w Oprogramowania aplikacyjnego na dostarczanym sprzęcie komputerowym.
4) Szkolenia personelu Zamawiającego z obsługi Oprogramowania aplikacyjnego oraz dodatkowo administratorów z zakresu oprogramowania bazodanowego, systemów operacyjnych serwerów.
5) Przeniesienie danych z obecnie użytkowanego przez Zamawiającego oprogramowania.
6) Dostawa sprzętu komputerowego oraz oprogramowania systemowego zgodnie z wymaganiami określonymi w SWZ.
7) Dostawa i montaż systemu kolejkowego wraz z integracją z systemem medycznym.
2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 8 do SWZ (OPZ).

4.5.3.)Główny kod CPV

72000000-5 - Usługi informatyczne: konsultacyjne, opracowywania oprogramowania, internetowe i wsparcia

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

48900000-7 - Różne pakiety oprogramowania i systemy komputerowe

72211000-7 - Usługi programowania oprogramowania systemowego i dla użytkownika

72253200-5 - Usługi w zakresie wsparcia systemu

80511000-9 - Usługi szkolenia personelu

72263000-6 - Usługi wdrażania oprogramowania

48822000-6 - Serwery komputerowe

30236000-2 - Różny sprzęt komputerowy

72268000-1 - Usługi dostawy oprogramowania

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

451903,26 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

451903,26 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

451903,26 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Activemed sp z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

NIP: 8952018626

7.3.3)Ulica

ul Brzeska 5-15/u1

7.3.4)Miejscowość

Wrocław

7.3.5)Kod pocztowy

50-430

7.3.6.)Województwo

dolnośląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Tak

7.4.1.)Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani

DCMED sp. z o.o., - nadzór nad procesem migracji danych.

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-04-09

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

451903,26 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

90 dni

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

72000000-5Usługi informatyczne: konsultacyjne…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
1 295 354 zł
Próbka: 67 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
395 918 zł3 098 041 zł
Rozstęp międzykwartylowy
2 702 123 zł
Źródło próbki
CPV 72000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
395 918 zł
Mediana
1 295 354 zł
Górny kwartyl
3 098 041 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Miejsko-Gminny Zespół Zakładów Opieki Podstawowej w Ścinawie prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Ścinawa.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 451 903 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 72000000-5 (Usługi informatyczne: konsultacyjne. CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Activemed sp z o.o. (Wrocław). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 1 ofertę. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.