Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
821 394 zł
Umowa zawarta
16 kwietnia 2026
Okres realizacji
4 miesiące
Oferty w postępowaniu
1 oferta
Kryteria wyboru
Cena60%OKRES GWARANCJI JAKOŚCI40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Modernizacja ujęcia wód podziemnych w Krośnicy przy ulicy Odrodzenia

Zamawiający Gmina Izbicko (Izbicko, Opolskie) rozstrzygnął postępowanie „Modernizacja ujęcia wód podziemnych w Krośnicy przy ulicy Odrodzenia”, wybierając ofertę wykonawcy Studnie-Opole.pl Karol i Agnieszka Rudolf S.C. Wartość umowy: 821 394 zł. Złożono 1 ofertę.

Zamawiający: Gmina IzbickoIzbicko, Opolskie (powiat Strzelecki →)opublikowano 21 kwietnia 2026
Wartość umowy
821 394 zł
Liczba ofert
1 oferta
Konkurencyjność
~5,3 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Studnie-Opole.pl Karol i Agnieszka Rudolf S.C. (Suchy Bór), mikrofirma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 821 394,00 zł (umowę zawarto 16 kwietnia 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 4 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA IZBICKO

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 531413219

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Powstańców Śląskich 12

1.5.2.)Miejscowość

Izbicko

1.5.3.)Kod pocztowy

47-180

1.5.4.)Województwo

opolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL524 - Opolski

1.5.7.)Numer telefonu

774617221

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

przetargi@izbicko.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.bip.izbicko.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-abfb741b-9091-4b17-bf57-89292bff201c

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Modernizacja ujęcia wód podziemnych w Krośnicy przy ulicy Odrodzenia

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-abfb741b-9091-4b17-bf57-89292bff201c

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00207598

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-04-21

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00003169/01/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.1 Modernizacja ujęcia wód podziemnych w Krośnicy przy ulicy Odrodzenia

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00143479

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZP.271.2.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

590000 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest etap I przedsięwzięcia obejmującego wykonanie dwóch studni zastępczych nr 1z (podstawowa) i nr 2z (awaryjna) na terenie ujęcia wód podziemnych w miejscowości Krośnica (tzw. ujęcie „stare”) na działce nr 524/12 ark. 3 obręb 0043 Krośnica, jednostka ewidencyjna 161101_2 Izbicko, na potrzeby uzupełniającego zaopatrzenia w wodę wodociągu wiejskiego w miejscowości Krośnica oraz w razie potrzeb również pozostałych miejscowości na terenie gminy Izbicko.
Zakres zamówienia obejmuje etap 1 przedsięwzięcia tj.:
- wykonanie dwóch odwiertów zgodnie z projektem prac geologicznych zatwierdzonym decyzją Starosty Strzeleckiego nr GO.6530.5.2025 z dnia 12.09.2025r., a całość prac należy prowadzić pod nadzorem geologicznym zgodnie z obowiązującymi przepisami;
- opracowanie dokumentacji hydrogeologicznej dla nowych otworów studziennych zgodnie z obowiązującymi przepisami i jej zatwierdzenie przez właściwy organ.

Aktualnie obszar działki nr 524/12 stanowi obszar wyznaczonej strefy ochrony bezpośredniej, jest ogrodzony, właściwie oznaczony. Teren w obrębie ogrodzenia jest porośnięty zielenią niską, znajdują się naziemne części studni nr 1 i 2, podziemne rurociągi wodociągowe i kable zasilające i monitorujące prace studni, a także na terenie działki znajduje się budynek stacji wodociągowej i zbiornika wyrównawczy zlokalizowany w nasypie ziemnym. Szczegółowy opis zamówienia zawiera załącznik nr 9 do SWZ (projekt robót geologicznych).

4.5.3.)Główny kod CPV

45262220-9 - Wiercenie studni wodnych

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

821394,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

821394 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

821394 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Studnie-Opole.pl Karol i Agnieszka Rudolf S.C.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

9910477749

7.3.3)Ulica

ul. Rumiankowa 1

7.3.4)Miejscowość

Suchy Bór

7.3.5)Kod pocztowy

46-053

7.3.6.)Województwo

opolskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-04-16

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

821394,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

4 miesiące

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45262220-9Wiercenie studni wodnych
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
512 602 zł
Próbka: 40 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
241 000 zł2 017 520 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 776 520 zł
Źródło próbki
CPV 45262· kategoria CPV (5 cyfr)
Dolny kwartyl
241 000 zł
Mediana
512 602 zł
Górny kwartyl
2 017 520 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Izbicko prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Izbicko.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 821 394 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45262220-9 (Wiercenie studni wodnych). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Studnie-Opole.pl Karol i Agnieszka Rudolf S.C. (Suchy Bór). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 1 ofertę. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.