Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
459 159 zł
Umowa zawarta
20 kwietnia 2026
Okres realizacji
do 3 czerwca 2026
Oferty w postępowaniu
14 ofertceny: 459 159 zł – 748 592 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Okres udzielonej gwarancji40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Przebudowa drogi wewnętrznej w km od 0+000,00 do km 0+420,00 w miejscowości Jaszczurowa, Gmina Mucharz

Zamawiający Gmina Mucharz (Mucharz, Małopolskie) rozstrzygnął postępowanie „Przebudowa drogi wewnętrznej w km od 0+000,00 do km 0+420,00 w miejscowości Jaszczurowa,…”, wybierając ofertę wykonawcy KKD BUDOWNICTWO Krzysztof Kaczmarczyk. Wartość umowy: 459 159 zł. Złożono 14 ofert.

Zamawiający: Gmina MucharzMucharz, Małopolskie (powiat Wadowicki →)opublikowano 21 kwietnia 2026
Wartość umowy
459 159 zł
Liczba ofert
14 ofert
Konkurencyjność
~4,9 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy KKD BUDOWNICTWO Krzysztof Kaczmarczyk (Zawoja), mikrofirma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 459 159,00 zł (umowę zawarto 20 kwietnia 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 14 ofert; ceny wahały się od 459 159,00 zł do 748 591,84 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    KryteriaPodczas oceny ofert kryterium ceny stanowiło 60%, a kryterium gwarancji 40%.

  • 5

    TerminOkres realizacji umowy: do 3 czerwca 2026 r..

  • 6

    Wykonawcapostępowaniu wpłynęły 3 oferty, z czego oferta wybranego wykonawcy była najkorzystniejsza cenowo.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA MUCHARZ

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 072182083

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

226

1.5.2.)Miejscowość

Mucharz

1.5.3.)Kod pocztowy

34-106

1.5.4.)Województwo

małopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL21A - Oświęcimski

1.5.7.)Numer telefonu

33 8761483

1.5.8.)Numer faksu

33 8739005

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

gmina@mucharz.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.mucharz.ezamawiajacy.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

http://www.mucharz.ezamawiajacy.pl

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Przebudowa drogi wewnętrznej w km od 0+000,00 do km 0+420,00 w miejscowości Jaszczurowa, Gmina Mucharz

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-a96c96c0-979b-4ea3-ab15-c201812826f1

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00207211

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-04-21

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00041229/03/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.3 Przebudowa drogi wewnętrznej w km od 0+000,00 do km 0+420,00 w miejscowości Jaszczurowa, Gmina Mucharz

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00143718

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

OR.271.6.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

573451,00 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiotem zamówienia jest

Przebudowa drogi wewnętrznej w km od 0+000,00 do km 0+420,00 w miejscowości Jaszczurowa, Gmina Mucharz; realizowana zgodnie ze zgłoszeniem robót budowlanych - Przebudowa drogi gminnej wewnętrznej 0001_0043 w km od 0+000,00 do km 0+420,00 w zakresie przebudowy jezdni, przebudowy i remontu poboczy, remontu zjazdów oraz budowy zatoki postojowej w miejscowości Jaszczurowa, Gmina Mucharz z dnia 31.07.2025 r., przyjętym Zaświadczeniem Starosty Wadowickiego NBZ.6743.5.63.2025 z dnia 14.08.2025 r. Zakres robót obejmuje przebudowę jezdni, budowę zatoki postojowej, remont pobocza, przebudowę poboczy i remont zjazdów: 1) Przebudowę jezdni w km od 0+000,00 do km 0+120,00 – polegająca na jej poszerzeniu do 3,0m oraz dostosowaniu nośności do ist. i prognozowanego obciążenia ruchem drogowym, 2) Przebudowę jezdni w km od 0+120,00 do km 0+420,00 – polegająca na jej poszerzeniu do 4,5m oraz dostosowaniu nośności do ist. i prognozowanego obciążenia ruchem drogowym, 3) Budowę zatoki postojowej w km od 0+121,50 do km 0+134,50. Zaprojektowano zatokę na dwa stanowiska postojowe każde o szerokości 2,5m i długości 6,0m, 3) Remont poboczy w km od 0+000,00 do km 0+120,00 (prawa strona) związana z przebudową jezdni, 4) Przebudowę poboczy w km od 0+138,00 do km 0+420,00 związana z przebudową jezdni, 5) Remont zjazdów – polegający na odtworzeniu nawierzchni zjazdów do posesji na długości planowanych robot nawierzchniowych, bez zmian ich charakterystycznych parametrów. 6) Elementy robót objęte zamówieniem: a) Roboty przygotowawcze i rozbiórkowe, b) Roboty ziemne, c) Podbudowy, d) Nawierzchnie, e) Organizacja ruchu i oznakowanie. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty został w załączniku nr 10 – Dokumentacji technicznej, załączniku nr 11 – STWiORB, załączniku nr 12 – Projektcie Organizacji Ruchu, załączniku nr 13 – Przedmiarze robót, a wymagania wyszczególnione w choćby jednym z nich są obowiązujące dla Wykonawcy tak jakby zawarte były w całej dokumentacji.

4.5.3.)Główny kod CPV

45233140-2 - Roboty drogowe

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

14

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

14

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

3

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

459159,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

748591,84 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

459159,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

KKD BUDOWNICTWO Krzysztof Kaczmarczyk

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

552-174-01-33

7.3.3)Ulica

-

7.3.4)Miejscowość

Zawoja

7.3.5)Kod pocztowy

34-222

7.3.6.)Województwo

małopolskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-04-20

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

459159,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2026-06-03

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45233140-2Roboty drogowe
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
754 551 zł
Próbka: 216 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
362 593 zł2 278 094 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 915 502 zł
Źródło próbki
CPV 45233140· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
362 593 zł
Mediana
754 551 zł
Górny kwartyl
2 278 094 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Mucharz prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Mucharz.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 459 159 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45233140-2 (Roboty drogowe). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: KKD BUDOWNICTWO Krzysztof Kaczmarczyk (Zawoja). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 14 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.