ZakończoneBZPOgłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie

Termomodernizacja budynku mieszkalnego wielolokalowego w Szadku ul. Grabowiny 25

Zamawiający Gmina i Miasto Szadek (Szadek, Łódzkie) prowadził postępowanie „Termomodernizacja budynku mieszkalnego wielolokalowego w Szadku ul. Grabowiny 25”. Termin składania ofert minął 6 maja 2026, 15:00. Wadium nie jest wymagane.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Gmina i Miasto SzadekSzadek, Łódzkie (powiat Zduńskowolski →)opublikowano 20 kwietnia 2026
Planowany budżet (wartość szacunkowa)
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 550 250 zł
Wadium
Niewymagane (wg ogłoszenia)
Termin składania ofert
6 maja 2026, 15:00
Zakończone
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Kryteria oceny ofert
Cena60%Gwarancja i rękojmia40%

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. OgłoszenieBieżące

    20 kwietnia 2026

    Termin ofert: 6 maja 2026 15:00
  2. Wynik: wybrano wykonawcę

    24 maja 2026

    6 ofert1 wykonawca
    Otwórz ogłoszenie →

Kluczowe informacje

+ SWZPodsumowanie
  • 1

    ZakresPrzedmiot zamówienia obejmuje kompleksową termomodernizację budynku mieszkalnego przy ul. Grabowiny 25, Szadek. Zakres prac obejmuje wykonanie projektu budowlanego i wykonawczego, uzyskanie pozwoleń, docieplenie ścian zewnętrznych, wymianę stolarki okiennej, modernizację instalacji centralnego ogrzewania (montaż pomp ciepła powietrze-woda, zaworów termostatycznych), wymianę podgrzewaczy CWU oraz prace towarzyszące.

    Źródło: PFU
  • 2

    WarunkiWymagane dokumenty do odbioru obejmują atesty użytych materiałów, dokumentację powykonawczą, oświadczenie kierownika budowy o zgodności wykonania robót, dokumenty potwierdzające wbudowanie wyrobów budowlanych oraz protokoły badań.

    Źródło: SWZ
  • 3

    ZakresPłatność końcowa nastąpi po podpisaniu protokołu odbioru końcowego i wystawieniu faktury VAT. Termin płatności to 30 dni od daty dostarczenia faktury do Zamawiającego.

    Źródło: załącznik 1-4 do SWZ
  • 4

    RyzykoWykonawca musi zapewnić materiały z aktualnymi atestami zgodnymi z Polskimi Normami, dopuszczając materiały równoważne o nie gorszych parametrach. Należy udzielić gwarancji i rękojmi na wykonane roboty na okres co najmniej 60 miesięcy od daty odbioru bez uwag.

    Źródło: SWZ
  • 5

    ZakresZamawiający wymaga zatrudnienia na umowę o pracę wszystkich osób wykonujących prace objęte zakresem zamówienia (pracowników fizycznych, operatorów sprzętu), również w przypadku podwykonawców. Dokumenty potwierdzające zatrudnienie należy złożyć przed rozpoczęciem robót.

    Źródło: SWZ
  • 6

    ZakresWykonawca oświadcza, że proponowane prace i metody realizacji są zgodne z zasadą DNSH, obejmując aspekty takie jak redukcja emisji, ochrona zasobów wodnych, gospodarka o obiegu zamkniętym z min. 70% recyklingu odpadów, kontrola zanieczyszczeń i ochrona bioróżnorodności.

    Źródło: załącznik nr 6 do SWZ

Na podstawie ogłoszenia i dokumentacji SWZ · Zawsze weryfikuj z oryginałem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina i Miasto Szadek

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 730934460

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Warszawska 3

1.5.2.)Miejscowość

Szadek

1.5.3.)Kod pocztowy

98-240

1.5.4.)Województwo

łódzkie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL714 - Sieradzki

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

urzad@ugimszadek.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.szadek.biuletyn.net

1.6.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.7.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Termomodernizacja budynku mieszkalnego wielolokalowego w Szadku ul. Grabowiny 25

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-06169762-c2c2-4fe1-9d9e-7bea138fe820

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00207000

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-04-20

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00040392/02/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.4 Termomodernizacja budynku mieszkalnego wielorodzinnego w Szadku, ul. Grabowiny 25

2.11.)O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy

Nie

2.14.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.15.)Nazwa projektu lub programu

Zamówienie jest finansowane z KPO

2.16.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 3

Udostępnianie dokumentów zamówienia i komunikacja

PunktPoleWartość
3.1.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-06169762-c2c2-4fe1-9d9e-7bea138fe820

3.2.)Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia

Nie

3.4.)Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej

Tak

3.5.)Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej

www.ezamowienia.gov.pl

3.6.)Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej

Wymagania techniczne i organizacyjne dot. korespondencji elektronicznej określone są w rozdziale XIII SWZ

3.8.)Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne

Nie

3.12.)Oferta - katalog elektroniczny

Nie dotyczy

3.14.)Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu

polski

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.1.1.)Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe

Nie

4.1.2.)Numer referencyjny

RG.271.8.2026

4.1.3.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.1.4.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.1.8.)Możliwe jest składanie ofert częściowych

Nie

4.1.13.)Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia

Nie

4.2.Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest termomodernizacja budynku mieszkalnego wielolokalowego w Szadku, ul. Grabowiny 25. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia jest określony w SWZ

4.2.6.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2026-07-15

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Procentowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

60

4.3.4.)Rodzaj kryterium

inne.

4.3.5.)Nazwa kryterium

Gwarancja i rękojmia

4.3.6.)Waga

40

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

Sekcja 5

Kwalifikacja wykonawców

PunktPoleWartość
5.1.)Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia

Nie

5.3.)Warunki udziału w postępowaniu

Tak

5.4.)Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu

W zakresie zdolności technicznej lub zawodowej
Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeśli Wykonawca wykaże, że nie wcześniej niż w okresie ostatnich 5 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie wykonał co najmniej jedną robotę budowlaną polegającą na termomodernizacji budynku wraz z wymianą źródeł/źródła ciepła, przy czym wartość roboty musi wynosić co najmniej 600 000 zł brutto.

5.5.)Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy

Tak

5.7.)Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu

 Wykaz robót budowlanych, o których mowa w pkt VII.1.4) SWZ (załącznik nr 7 do SWZ), wraz z dowodami określającymi, czy te roboty budowlane zostały wykonane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego roboty budowlane zostały wykonane, a jeżeli wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów - inne odpowiednie dokumenty

5.8.)Wykaz przedmiotowych środków dowodowych
1.Zamawiający żąda następujących przedmiotowych środków dowodowych

Załącznik nr 6 do SWZ- oświadczenie DNSH.

5.9.)Zamawiający przewiduje uzupełnienie przedmiotowych środków dowodowych

Tak

5.10.)Przedmiotowe środki dowodowe podlegające uzupełnieniu po złożeniu oferty

Załącznik nr 6 do SWZ- oświadczenie DNSH.

Sekcja 6

Warunki zamówienia

PunktPoleWartość
6.1.)Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe

Nie

6.3.)Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną

Nie

6.4.)Zamawiający wymaga wadium

Nie

6.5.)Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy

Tak

6.7.)Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane

Nie

Sekcja 7

Projektowane postanowienia umowy

PunktPoleWartość
7.1.)Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek

Nie

7.3.)Zamawiający przewiduje zmiany umowy

Tak

7.4.)Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia

Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunków ich wprowadzenia określony jest w §17 projektowanych postanowień umowy

7.5.)Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia

Tak

7.6.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Sekcja 8

Procedura

PunktPoleWartość
8.1.)Termin składania ofert

2026-05-06 15:00

8.2.)Miejsce składania ofert

www.ezamowienia.gov.pl

8.3.)Termin otwarcia ofert

2026-05-06 15:15

8.4.)Termin związania ofertą

do 2026-06-04

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 250 zł
Próbka: 1592 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 256 zł1 813 668 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 580 412 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 256 zł
Mediana
550 250 zł
Górny kwartyl
1 813 668 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upłynął 06.05.2026, 15:00. Nabór ofert w tym postępowaniu jest już zamknięty.
Gmina i Miasto Szadek prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Szadek.
Nie. Wadium nie jest wymagane w tym postępowaniu.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.