Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
7 443 844 zł
Umowa zawarta
9 kwietnia 2026
Okres realizacji
30 miesiące
Oferty w postępowaniu
15 ofertceny: 7 443 844 zł – 9 324 815 złodrzucone: 10
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Okres udzielonej gwarancji40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

„Budowa ogólnopolskiej trasy rowerowej nr 3 „BlueVelo” na terenie Gminy Krzyżanowice”

Zamawiający Gmina Krzyżanowice (Krzyżanowice, Śląskie) rozstrzygnął postępowanie „Budowa ogólnopolskiej trasy rowerowej nr 3 „BlueVelo” na terenie Gminy Krzyżanowice”, wybierając ofertę wykonawcy Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Sp. z o.o. Wartość umowy: 7 443 844 zł. Złożono 15 ofert.

Zamawiający: Gmina KrzyżanowiceKrzyżanowice, Śląskieopublikowano 16 kwietnia 2026
Wartość umowy
7 443 844 zł
Liczba ofert
15 ofert
Konkurencyjność
~5,2 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

4 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Sp. z o.o. (Racibórz), średnia firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 7 443 843,94 zł (umowę zawarto 9 kwietnia 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 15 ofert; ceny wahały się od 7 443 843,94 zł do 9 324 814,56 zł. Odrzucono 10 ofert.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 30 miesiące.

  • 5

    WykonawcaZamawiający (Gmina Krzyżanowice) wybrał najkorzystniejszą ofertę spośród złożonych propozycji.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Krzyżanowice

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 276258440

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Główna 5

1.5.2.)Miejscowość

Krzyżanowice

1.5.3.)Kod pocztowy

47-450

1.5.4.)Województwo

śląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL227 - Rybnicki

1.5.7.)Numer telefonu

(+48)324194050

1.5.8.)Numer faksu

(+48)324194234

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

ug@krzyzanowice.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.krzyzanowice.pl/bip/

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-df044421-b0e3-4b53-95f8-3c7ae8bb0414

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

„Budowa ogólnopolskiej trasy rowerowej nr 3 „BlueVelo” na terenie Gminy Krzyżanowice”

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-df044421-b0e3-4b53-95f8-3c7ae8bb0414

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00201230

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-04-16

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00042542/13/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.12 Budowa ogólnopolskiej trasy rowerowej nr 3 „BlueVelo” na terenie Gminy Krzyżanowice

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.12.)Nazwa projektu lub programu

Realizowane w ramach projektu pn.: „Budowa Krajowej Trasy Rowerowej nr 3 Rudnik – Racibórz – Krzyżanowice – etap 1” o numerze FESL.03.03-IZ.01-0B1G/24 współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021-2027; Priorytet FESL.03 „Fundusze Europejskie dla zrównoważonej mobilności”; Działanie FESL.03.03 „Regionalne Trasy Rowerowe - ZIT”

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00543033

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

Gp-Zp.27101.21.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

12587488,23 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiotem zamówienia jest realizacja inwestycji w formule „zaprojektuj i wybuduj” dla zadania pn

„Budowa ogólnopolskiej trasy rowerowej nr 3 „BlueVelo” na terenie Gminy Krzyżanowice”, realizowanego w ramach projektu pn.: „Budowa Krajowej Trasy Rowerowej nr 3 Rudnik – Racibórz – Krzyżanowice – etap 1” o numerze FESL.03.03-IZ.01-0B1G/24, który współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021-2027; Priorytet FESL.03 „Fundusze Europejskie dla zrównoważonej mobilności”; Działanie FESL.03.03 „Regionalne Trasy Rowerowe – ZIT” w tym wykonanie wszystkich prac opisanych w Programie Funkcjonalno-Użytkowym (PFU) (wraz z załącznikami), jakie z technicznego punktu widzenia są konieczne do prawidłowego wykonania i oddania do użytkowania przedmiotowego zadania. 2. Zakres zadania obejmuje m.in.: 1) Opracowanie 3 egzemplarzy kompletnego projektu budowlanego (PB) obejmującego: Projekt Zagospodarowania Terenu (PZT), Projekt Architektoniczno – Budowlany (PA-B) oraz Projekt Techniczny (PT), część opisową i rysunkową – sporządzonego zgodnie z obowiązującymi przepisami i normami, dla odcinków trasy rowerowej: a) Odcinek I–K: przebiega wzdłuż lewobrzeżnej zapory Zbiornika Racibórz Dolny, od granicy miasta Racibórz do rejonu drogi wojewódzkiej nr 936. Zakres obejmuje wykonanie nawierzchni bitumicznej (nakładka asfaltowa) na istniejącej drodze serwisowej o nawierzchni tłuczniowej, z miejscowym uzupełnieniem ubytków i profilowaniem podłoża. Długość: ok. 8,2 km. Szerokość: 3,5 m. b) Odcinek II–K: zlokalizowany na koronie lewobrzeżnej zapory Polderu Buków, od granicy działki z drogą wojewódzką nr 936 do rejonu Żwirowni Roszków. Przewiduje się wykonanie drogi rowerowej o szerokości 3,5 m i nawierzchni bitumicznej w śladzie istniejącej drogi serwisowej wykonanej obecnie z płyt betonowych typu JOMB o długości ok. 4,4 km wraz z remontem krótkiego odcinka drogi wewnętrznej (długość: ok. 25 m, szer. ok. 5,5 m). c) Odcinek III–K: rozpoczyna się w rejonie Żwirowni Roszków i przebiega wzdłuż istniejącej drogi serwisowej Polderu Buków do ul. Spacerowej. Przewiduje się budowę drogi dla rowerów o nawierzchni bitumicznej w śladzie istniejącej drogi serwisowej o nawierzchni tłuczniowej (gruntowej w miejscach nieutwardzonych), o szerokości 3,5 m, z poszerzeniem do 4,0 m na końcowym fragmencie. Długość: ok. 1,7 km. d) Pozostała trasa - przebieg istniejący, oznakowanie trasy rowerowej (organizacja ruchu) w ruchu ogólnym na odcinku od ul. Spacerowej do ul. Bogumińskiej (granica z Republiką Czeską) oraz sięgacz do stacji kolejowej Chałupki. Długość ok. 6,2 km. 2) Uzyskanie niezbędnych map sytuacyjno–wysokościowych (mapa do celów projektowych), ewidencyjnych oraz wypisów z rejestru gruntów; 3) Opracowanie przedmiarów oraz kosztorysów inwestorskich wraz z Specyfikacją Techniczną Wykonania i Odbioru Robót; 4) Opracowanie projektu stałej organizacji ruchu dla całego zakresu planowanej trasy oraz czasowej organizacji ruchu na czas prowadzenia robót (odcinek I-K, II-K, III-K), wraz z uzyskaniem zatwierdzenia właściwych organów; 5) Opracowanie koncepcji, dokumentacji projektowej oraz planu zagospodarowania terenu dla Miejsca Obsługi Rowerzystów (MOR) – obejmującej wiatę, elementy małej architektury, oświetlenie solarne, stację naprawy rowerów oraz utwardzenie i uporządkowanie terenu, zgodnie z wymaganiami PFU; 6) Sporządzenie planu bezpieczeństwa i ochrony zdrowia (plan BIOZ); 7) Uzyskanie decyzji o warunkach zabudowy lub decyzji o lokalizacji inwestycji celu publicznego – jeżeli będą wymagane; 8) Uzyskanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach oraz decyzji pozwolenia wodnoprawnego – jeżeli będą wymagane; 9) Uzyskanie decyzji o pozwoleniu na budowę; 10) Uzyskanie wszystkich niezbędnych decyzji administracyjnych, pozwoleń, zezwoleń, uzgodnień, opinii, zgód i warunków od administratorów sieci oraz innych podmiotów wymaganych przepisami prawa dla potrzeb realizacji inwestycji; 11) Uzgodnienie projektu budowlanego i przyjętych rozwiązań technicznych z właściwymi urzędami oraz instytucjami; 12) Poniesienie wszelkich kosztów związanych z uzyskaniem wymaganych uzgodnień, opinii, decyzji i pozwoleń, w tym opłat administracyjnych; 13) Zapewnienie pełnienia nadzoru autorskiego na czas realizacji robót budowlanych zgodnie z projektem; 14) Przygotowanie placu budowy; 15) Realizację robót budowlanych zgodnie z PB (PZT, PT, PA-B) dla wskazanych odcinków trasy rowerowej (odcinek I-K, II-K, III-K), objętych dokumentacją projektową. Roboty budowlane należy prowadzić odcinkowo, w sposób zapewniający utrzymanie stateczności korony wału/zapory oraz drożności urządzeń melioracyjnych. Zakazuje się składowania materiałów budowlanych na koronie i skarpach wałów przeciwpowodziowych; 16) Budowę Miejsc Obsługi Rowerzystów (MOR) – obejmującą wykonanie nawierzchni, montaż wiaty, elementów małej architektury, stacji naprawy rowerów, instalacji fotowoltaicznej oraz oświetlenia solarnego, zgodnie z opracowaną dokumentacją projektową; 17) Montaż licznika rowerowego składającego się z wyświetlacza, połączonego z detekcją magnetyczną zliczającą rowerzystów; 18) Wykonanie i montaż oznakowania trasy rowerowej zgodnie z zatwierdzonym projektem organizacji ruchu; 19) Wykonanie, w razie potrzeby, badań geologiczno–inżynierskich oraz opracowanie geotechnicznych warunków posadowienia obiektów budowlanych, a także ewentualnych badań statyczności gruntu i podłoża konstrukcyjnego; 20) Wykonanie, badania stopnia zagęszczenia istniejącej podbudowy, w tym badanie wskaźnika CBR oraz pomiar płytą dynamiczną, w celu potwierdzenia prawidłowego zagęszczenia i przydatności podbudowy do wykonania nawierzchni asfaltowej, 21) Opracowanie dokumentacji powykonawczej oraz geodezyjnej dokumentacji powykonawczej dla całego zakresu inwestycji wraz z naniesieniem zmian do Państwowego Zasobu Geodezyjnego; 22) Przeprowadzenie niezbędnych prób, badań i pomiarów oraz przygotowanie dokumentów wymaganych do odbioru końcowego i przekazania inwestycji do użytkowania wraz z protokołem odbioru Sanepid-u oraz Państwowej Straży Pożarnej oraz pozwoleniem na użytkowanie- jeżeli wymagane; 23) Przekazanie zrealizowanej inwestycji do użytkowania wraz z kompletną dokumentacją powykonawczą i niezbędnymi protokołami odbioru. Szczegółowy zakres prac projektowych oraz robót budowlanych określa Program Funkcjonalno-Użytkowy (dalej zwany „PFU”) (wraz z załącznikami), który będzie podstawą do wykonania dokumentacji projektowej. Pozostałe wymagania określono w projektowanych postanowieniach do umowy, stanowiącym zał. nr 7 do SWZ. POZOSTAŁE INFORMACJE OKREŚLAJĄ ZAPISY SWZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

44400000-4 - Różne produkty gotowe i elementy z nimi związane

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu

45112000-5 - Roboty w zakresie usuwania gleby

45112100-6 - Roboty w zakresie kopania rowów

45112730-1 - Roboty w zakresie kształtowania dróg i autostrad

45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

45220000-5 - Roboty inżynieryjne i budowlane

45240000-1 - Budowa obiektów inżynierii wodnej

45223100-7 - Montaż konstrukcji metalowych

45223110-0 - Instalowanie konstrukcji metalowych

45223200-8 - Roboty konstrukcyjne

45230000-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu

45232400-6 - Roboty budowlane w zakresie kanałów ściekowych

45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg

45111250-5 - Badanie gruntu

45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

45233140-2 - Roboty drogowe

45233150-5 - Roboty w zakresie regulacji ruchu

45233162-2 - Roboty budowlane w zakresie ścieżek rowerowych

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

45233221-4 - Malowanie nawierzchi

45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania

45233250-6 - Roboty w zakresie nawierzchni, z wyjątkiem dróg

45233253-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg dla pieszych

45233290-8 - Instalowanie znaków drogowych

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

34922100-7 - Oznakowanie drogowe

45236000-0 - Wyrównywanie terenu

45320000-6 - Roboty izolacyjne

71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne

71300000-1 - Usługi inżynieryjne

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

71322000-1 - Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

15

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

13

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

10

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

5

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

7443843,94 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

9324814,56 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

7443843,94 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Średni przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

NIP: 6391005245

7.3.3)Ulica

Adamczyka 12

7.3.4)Miejscowość

Racibórz

7.3.5)Kod pocztowy

47-400

7.3.6.)Województwo

śląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Tak

7.4.1.)Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani

roboty ziemne, brukarskie, elektryczne - na tym etapie nazwy podwykonawców nie są jeszcze znane

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-04-09

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

7443843,94 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

30 miesiące

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

obejmujące, zgodnie z art. 96 ustawy: - aspekty srodowiskowe

Sekcja 9

Informacje dodatkowe

1. Zadanie dofinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach programu Fundusze Europejskich dla Śląskiego 2021- 2027 - Europejski Funduszu Rozwoju Regionalnego Realizowane w ramach projektu pn.: „Budowa Krajowej Trasy Rowerowej nr 3 Rudnik – Racibórz – Krzyżanowice – etap 1” o numerze FESL.03.03-IZ.01-0B1G/24 współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021-2027;
Priorytet FESL.03 „Fundusze Europejskie dla zrównoważonej mobilności”;
Działanie FESL.03.03 „Regionalne Trasy Rowerowe - ZIT”.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 000 zł
Próbka: 1599 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 063 zł1 803 654 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 570 591 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 063 zł
Mediana
550 000 zł
Górny kwartyl
1 803 654 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Krzyżanowice prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Krzyżanowice.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 7 443 844 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Sp. z o.o. (Racibórz). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 15 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.