Umowa wykonanaBZPOgłoszenie o wykonaniu umowy
Wykonanie umowy

„Kompleksowa dostawa paliwa gazowego” (powtórzenie unieważnionego zamówienia Sprawa 1/2024)

Zamawiający Zespół Opieki Zdrowotnej w Reszlu (Reszel, Warmińsko-Mazurskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „„Kompleksowa dostawa paliwa gazowego” (powtórzenie unieważnionego zamówienia Sprawa…”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.

Otwórz na BZP
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.
Konkurencyjność
~3,2 oferty
umiarkowana
Umiarkowana liczba firm w takich przetargach.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

3 wpisy
Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie o wykonaniu umowy

Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

Zespół Opieki Zdrowotnej w Reszlu

1.3.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 001338468

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

J. Słowackiego 3

1.4.2.)Miejscowość

Reszel

1.4.3.)Kod pocztowy

11-440

1.4.4.)Województwo

warmińsko-mazurskie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL622 - Olsztyński

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

sekretariat@zozreszel.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://www.zozreszel.pl/

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-f650af59-b9c6-11ee-9897-f6855eb846c0

2.2.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00199521

2.3.)Wersja ogłoszenia

01

2.4.)Data ogłoszenia

2026-04-15

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa

PunktPoleWartość
3.1.)Charakter zamówienia

Zamówienie klasyczne - od 130 000 zł, ale o wartości mniejszej niż progi unijne

3.2.)Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE

Tak

3.2.1.)Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE

2024/BZP 00058763

3.3.)Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

3.5.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

3.6.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

3.7.)Nazwa zamówienia

„Kompleksowa dostawa paliwa gazowego”
(powtórzenie unieważnionego zamówienia Sprawa 1/2024)

3.8.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest kompleksowa dostawa paliwa gazowego: gaz ziemny wysokometanowy (typu E) i obejmuje sprzedaż, dostawę oraz świadczenie usługi dystrybucji.
2. Kompleksowa dostawa paliwa gazowego odbywać się będzie na zasadach określonych w ustawie z dnia 10 kwietnia 1997 roku – Prawo energetyczne (Dz. U. z 2022 r., poz. 1385 z późn. zm.) oraz w wydanych do tej ustawy przepisach wykonawczych, w szczególności ustawy z dnia 26 stycznia 2022r. o szczególnych rozwiązaniach służących ochronie odbiorców paliw gazowych w związku z sytuacją na rynku gazu.
Zamawiający spełnia warunki pozwalające na uznanie go za odbiorcę, o którym mowa w art. 62b ust. 1 pkt 2 lit. d ustawy z dnia 10 kwietnia 1997r., - Prawo energetyczne.
Za jakość paliwa gazowego (parametry jakościowe) odpowiada Wykonawca w porozumieniu z Operatorem Systemu Dystrybucyjnego (OSD) – zgodnie z § 30 rozporządzenia Ministra Gospodarki z dnia 2 lipca 2010r., w sprawie szczegółowych warunków funkcjonowania systemu gazowego.
W przypadku niedotrzymania standardów jakościowych obsługi oraz niedotrzymanie parametrów jakościowych paliw gazowych, Zamawiającemu przysługuje prawo bonifikaty udzielanej zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Energii z dnia 15 marca 2018r. w sprawie szczegółowych zasad kształtowania i kalkulacji taryf oraz rozliczeń w obrocie paliwami gazowymi (Dz. U. z 2021r., poz. 280 ze zm.) lub w każdym później wydanym akcie prawnym określającym te stawki.
Przedmiot zamówienia ma ustalone standardy jakościowe. Cena za paliwo gazowe nie ma wpływu na jakość wykonywanej usługi tj. dostawy paliwa gazowego. Paliwo gazowe nie może być dostosowane do specyficznych wymagań zamawiającego – jest ono znormalizowane i oferowane w powszechnie przyjętych standardach. Parametry jakościowe paliw gazowych, standardy jakościowe obsługi odbiorców zostały szczegółowo opisane w § 38-44 Rozporządzenia Ministra Gospodarki z dn. 02 lipca 2010r., w sprawie szczegółowych warunków funkcjonowania systemu gazowego, które stanowi załącznik do Obwieszczenia Ministra Energii z dn. 16 maja 2018r., w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu rozporządzenia Ministra Gospodarki w sprawie szczegółowych warunków funkcjonowania systemu gazowego. (Dz. U. 2018 poz. 1158 ze zm.).
W związku z powyższym zamawiający jest upoważniony do zastosowania ceny jako jedynego kryterium wyboru oferty najkorzystniejszej lub ceny jako jedynego w kryterium wyboru oferty o znaczeniu ponad 60% zgodnie z art. 246 ust. 2 ustawy Pzp.
Paliwo gazowe będzie nabywane w celach opałowych.
Szczegółowy opis znajduje się w rozdziale III Opis przedmiotu zamówienia SWZ.

3.9.)Główny kod CPV

09120000-6 - Paliwa gazowe

3.10.)Dodatkowy kod CPV

60300000-1 - Usługi przesyłu rurociągami

65200000-5 - Przesył gazu i podobne usługi

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy

2024-02-12

4.2.)Okres realizacji zamówienia

od 2024-04-01 do 2026-03-31

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

PGNiG Obrót Detaliczny Sp. z o. o.

4.3.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

5272706082

4.3.3.)Ulica

ul. Jana Kazimierza 3

4.3.4.)Miejscowość

Warszawa

4.3.5.)Kod pocztowy

01-248

4.3.6.)Województwo

mazowieckie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy

562661,81 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej

2024/BZP 00102821/01

Sekcja 5

Przebieg realizacji umowy

PunktPoleWartość
5.1.)Czy umowa została wykonana

Tak

5.2.)Termin wykonania umowy

2026-03-31

5.3.)Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie

Tak

5.4.)Informacje o zmianach umowy
5.4.1.)Liczba zmian

0

5.5.)Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy

422444,78 PLN

5.6.)Czy umowa została wykonana należycie

Tak

5.7.)Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania

nie dotyczy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

09120000-6Paliwa gazowe
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Brak danych benchmarkowych dla tej kategorii CPV.

W ostatnim roku nie znaleźliśmy wystarczającej liczby podobnych postępowań z podaną wartością szacunkową, żeby policzyć statystyki. Zobacz wszystkie przetargi w tej kategorii →

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Zespół Opieki Zdrowotnej w Reszlu prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Reszel.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 09120000-6 (Paliwa gazowe). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.