Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
593 275 zł
Umowa zawarta
13 kwietnia 2026
Okres realizacji
3 miesiące
Oferty w postępowaniu
3 ofertyceny: 593 275 zł – 629 695 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Koszt40%Okres gwarancji40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Przebudowa ul. Ks. F. Śmigockiego w km 0+212-0+359

Zamawiający Miasto i Gmina Górzno (Górzno, Kujawsko-Pomorskie) rozstrzygnął postępowanie „Przebudowa ul. Ks. F. Śmigockiego w km 0+212-0+359”, wybierając ofertę wykonawcy ALBUD sp. zo.o. Wartość umowy: 593 275 zł. Złożono 3 oferty.

Zamawiający: Miasto i Gmina GórznoGórzno, Kujawsko-Pomorskie (powiat Brodnicki →)opublikowano 14 kwietnia 2026
Wartość umowy
593 275 zł
Liczba ofert
3 oferty
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy ALBUD sp. zo.o. (Brodnica), mikrofirma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 593 274,99 zł (umowę zawarto 13 kwietnia 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 3 oferty; ceny wahały się od 593 274,99 zł do 629 694,93 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 3 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

MIASTO I GMINA GÓRZNO

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 871118419

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Rynek 1

1.5.2.)Miejscowość

Górzno

1.5.3.)Kod pocztowy

87-320

1.5.4.)Województwo

kujawsko-pomorskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL616 - Grudziądzki

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

urzad@gorzno.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://gorzno.pl/

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://josephine.proebiz.com/pl/tender/74702/summary

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Przebudowa ul. Ks. F. Śmigockiego w km 0+212-0+359

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-90bed85b-9d49-461d-b86d-b1c088f45038

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00198219

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-04-14

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00052879/04/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.3 Przebudowa dróg gminnych na terenie Miasta i Gminy Górzno – ul. Śmigockiego

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00132448

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

IG.271.5.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem umowy są roboty budowlane polegające na przebudowie drogi gm. w m. Górzno w obszarze ulic: Przebudowa pasa drogowego drogi gminnej wraz z odwodnieniem - ul. Kś. Śmigockiego (dr nr 080318C) - na dł. 0,147km
1.1 Zakres robót
Zakres robót obejmuje w szczególności roboty budowlane polegające na przebudowie drogi gminnej wraz z robotami towarzyszącymi. Szczegóły zakresu i rozwiązań znajdują się w załączonej dokumentacji technicznej. Wykonawca zrealizuje przedmiot umowy w zakresie i w sposób określony w dokumentacji projektowej, w tym zgodnie z Specyfikacją Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych, Specyfikacji Warunków Zamówienia oraz warunkami wynikającymi z obowiązujących norm, przepisów technicznych i prawa budowlanego.
1.1.1 Zaleca się, aby Wykonawca dokonał wizji lokalnej w celu zapoznania się z miejscem realizacji prac oraz zakresem, a także zdobył na własną odpowiedzialność i ryzyko, wszelkie dodatkowe informacje, które mogą być konieczne do przygotowania oferty oraz zawarcia umowy i wykonania zamówienia. Koszty dokonania wizji poniesie Wykonawca. Nie jest to kryterium obligatoryjne, wykluczające z postepowania przetargowego.
1.1.2 Dokumentacja projektowa stanowi zał. nr 8 SWZ - do wglądu na stronie internetowej.
1.1.3 Przedmiary robót, (zał. nr 9.SWZ) należy zweryfikować i traktować, jako materiały pomocnicze do określenia wynagrodzenia ryczałtowego oraz sporządzenia kosztorysów ofertowych. W przypadku zaistnienia sytuacji braku w przedmiarze niezbędnych pozycji do prawidłowego zrealizowania zadania, Wykonawca na etapie trwania postępowania przetargowego powinien wystąpić z pytaniem do Zamawiającego o rozstrzygnięcie jakichkolwiek wątpliwości dotyczących zakresu, wielkości lub rodzaju robót. Wykonawca powinien być świadomy, że cena ryczałtowa zawiera w sobie wszystkie składniki niezbędne do prawidłowego zrealizowania inwestycji.

4.5.3.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

3

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

3

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

593274,99 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

629694,93 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

593274,99 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

ALBUD sp. zo.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

8741807622

7.3.3)Ulica

Sienkiewicza 25

7.3.4)Miejscowość

Brodnica

7.3.5)Kod pocztowy

87-300

7.3.6.)Województwo

kujawsko-pomorskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-04-13

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

593274,99 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

3 miesiące

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 500 zł
Próbka: 1591 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 195 zł1 803 654 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 570 459 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 195 zł
Mediana
550 500 zł
Górny kwartyl
1 803 654 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Miasto i Gmina Górzno prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Górzno.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 593 275 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: ALBUD sp. zo.o. (Brodnica). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 3 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.