Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
1 755 934 zł
Umowa zawarta
13 kwietnia 2026
Okres realizacji
6 miesiące
Oferty w postępowaniu
6 ofertceny: 1 755 934 zł – 2 238 480 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena80%Okres gwarancji na wykonane roboty20%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Aglomeracyjny system dróg rowerowych na obszarze ZIT MOF Piły – Budowa ścieżki rowerowej łączącej miejscowości Rzadkowo i Byszewice

Zamawiający Miasto i Gmina Kaczory (Kaczory, Wielkopolskie) rozstrzygnął postępowanie „Aglomeracyjny system dróg rowerowych na obszarze ZIT MOF Piły – Budowa ścieżki rowerowej…”, wybierając ofertę wykonawcy Roboty Drogowo-Budowlane. Wartość umowy: 1 755 934 zł. Złożono 6 ofert.

Zamawiający: Miasto i Gmina KaczoryKaczory, Wielkopolskie (powiat Pilski →)opublikowano 14 kwietnia 2026
Wartość umowy
1 755 934 zł
Liczba ofert
6 ofert
Konkurencyjność
~4,4 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    12 marca 2026

    Termin ofert: 27 marca 2026 10:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    14 kwietnia 2026

    6 ofert1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    DecyzjaNie odnotowano odrzucenia żadnej oferty ani unieważnienia postępowania.

  • 2

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Roboty Drogowo-Budowlane (Złotów), mała firma.

  • 3

    UmowaWartość umowy: 1 755 933,71 zł (umowę zawarto 13 kwietnia 2026 r.).

  • 4

    OfertyW postępowaniu złożono 6 ofert; ceny wahały się od 1 755 933,71 zł do 2 238 480,08 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 5

    TerminOkres realizacji umowy: 6 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

MIASTO I GMINA KACZORY

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 570791193

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Pilska 1

1.5.2.)Miejscowość

Kaczory

1.5.3.)Kod pocztowy

64-810

1.5.4.)Województwo

wielkopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL411 - Pilski

1.5.7.)Numer telefonu

67 2842 371

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

sekretariat@kaczory.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

bip.kaczory.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://przetargi.kaczory.pl/

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Aglomeracyjny system dróg rowerowych na obszarze ZIT MOF Piły – Budowa ścieżki rowerowej łączącej miejscowości Rzadkowo i Byszewice

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-02d93a94-cdc1-426d-9284-a0234ef3f125

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00198003

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-04-14

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00031031/01/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.4 Aglomeracyjny system dróg rowerowych na obszarze ZIT MOF Piły - Budowa ścieżki rowerowej łączącej miejscowości Rzadowo i Byszewice

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.12.)Nazwa projektu lub programu

Program Fundusze Europejskie dla Wielkopolski 2021-2027. Priorytet 3. Fundusze europejskie dla zrównoważonej mobilności miejskiej w Wielkopolsce. Działanie 03.02 Rozwój zrównoważonej mobilności miejskiej w ramach ZIT

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00153318

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZP.271.2.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

1500000 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest budowa drogi dla rowerów łączącej miejscowości Rzadkowo i Byszewice.
Stan istniejący terenu:
Obecnie na terenach po których planuje się poprowadzenie drogi nie ma obiektów budowlanych, na całej długości teren ma nawierzchnię naturalną gruntową i obecnie działki nr 21 i 312 stanowią pas drogowy drogi powiatowej a pozostałe działki wykorzystywane są do upraw rolniczych.
Projektowane zagospodarowanie terenu:
Planuje się wykonanie utwardzenia pasa terenu pod jezdnię przez ułożenie nawierzchni bitumicznej na podbudowie tłuczniowej z odpowiednim obramowaniem betonowym obrzeżem, pozostały teren pasa drogowego będzie stanowił teren zielony. Planowane jest wykonanie 6 przepustów.
Zestawienie powierzchni - jezdnia bitumiczna czarna 5 568,30 m2, - jezdnia bitumiczna czerwona 121,00 m2, - pobocze gruntowe (zieleń biologiczna czynna) 2 206,35 m2, - przejazd na pola 61,00 m2.
Dane wyjściowe:
droga dla rowerów – Vp=20 km/h;
jezdnia: - szer. jezdni – 2,50 m, - szer. pobocza – 0,50 m; 0,25 m w trudnych warunkach, - imax. = 6%; 12% w trudnych warunkach, - Rmin. = 25,0 m, - Rpion. = 300 m, - spadek poprzeczny – 2%,
Projektowane parametry:
Jezdnia
Projektuje się nawierzchnię o długości 2 215,90 m z betonu asfaltowego na podbudowie tłuczniowej o szerokości 2,50 m z obramowaniem betonowym obrzeżem.
Roboty ziemne
Z uwagi na umiejscowienie opracowania w istniejącym terenie z rozmieszczeniem szeregu punktów stałych i niezmiennych wysokościowo, jak również z uwagi na niewielkie możliwości terenowo przestrzenne, roboty ziemne polegać będą w większości na niewielkich korektach profilu podłużnego celem uzyskania spadków poza teren parkingu.
Roboty ziemne to w większości wykopy (usunięcie ziemi roślinnej oraz gruntu niebudowlanego) oraz dowóz gruntu (nasypy) w miejsce usuniętej ziemi roślinnej. Uzyskane masy z wykopów należy przeznaczyć na wykonanie niewielkich nasypów oraz uzupełnienie w najbliższym sąsiedztwie projektowanych zieleńców. Po wykonaniu robót ziemnych należy wykonać wyprofilowanie i zagęszczenie podłoża gruntowego do Wz=0,98.
Odwodnienie jezdni i przyległego terenu
Projektowana nawierzchnia zostanie odwodniona powierzchniowo poprzez takie wyprofilowanie jej przekroju poprzecznego i podłużnego, który spowoduje odprowadzenie wód opadowych na przyległy teren i następnie do istniejącego rowu przydrożnego.
Zieleń
W celu uzyskania natychmiastowej poprawy walorów estetycznych projektowanych elementów, planowane jest wykonanie zieleńców, które będą wykonane na poboczach gruntowych. Do zabudowania górnych warstw zieleńców należy przeznaczyć humus w wyniku jego usunięcia z miejsc
projektowanych robót ziemnych. Po rozplantowaniu humusu należy te tereny obsiać dodatkowo trawą.
Wykonawca jest zobowiązany wykonać zadanie zgodnie z warunkami wydanymi przez gestorów sieci oraz Wielkopolskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Poznaniu – Delegatura w Pile.

4.5.3.)Główny kod CPV

45233252-0 - Roboty w zakresie nawierzchni ulic

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

6

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

6

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

1755933,71 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

2238480,08 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

1755933,71 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Roboty Drogowo-Budowlane

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

7671037413

7.3.3)Ulica

Norwida

7.3.4)Miejscowość

Złotów

7.3.5)Kod pocztowy

77-400

7.3.6.)Województwo

wielkopolskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-04-13

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

1755933,71 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

6 miesiące

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45233252-0Roboty w zakresie nawierzchni ulic
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
963 480 zł
Próbka: 20 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
561 831 zł2 599 892 zł
Rozstęp międzykwartylowy
2 038 061 zł
Źródło próbki
CPV 45233252· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
561 831 zł
Mediana
963 480 zł
Górny kwartyl
2 599 892 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Miasto i Gmina Kaczory prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Kaczory.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 1 755 934 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45233252-0 (Roboty w zakresie nawierzchni ulic). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Roboty Drogowo-Budowlane (Złotów). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 6 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.