Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
2 698 634 zł
Umowa zawarta
14 kwietnia 2026
Okres realizacji
do 30 listopada 2026
Oferty w postępowaniu
6 ofertceny: 2 698 634 zł – 5 353 829 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Okres gwarancji40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Rozbudowa składowiska odpadów w Tworkowie – budowa kwatery nr 5.

Zamawiający Przedsiębiorstwo Wodociągowo-kanalizacyjne "górna Odra" Sp. z o.o. (Tworków, Śląskie) rozstrzygnął postępowanie „Rozbudowa składowiska odpadów w Tworkowie – budowa kwatery nr 5”, wybierając ofertę wykonawcy Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych TOMBET Sp. z o.o. Wartość umowy: 2 698 634 zł. Złożono 6 ofert.

Wartość umowy
2 698 634 zł
Liczba ofert
6 ofert
Konkurencyjność
~5,2 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych TOMBET Sp. z o.o. (Sobków).

  • 2

    UmowaWartość umowy: 2 698 633,53 zł (umowę zawarto 14 kwietnia 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 6 ofert; ceny wahały się od 2 698 633,53 zł do 5 353 828,75 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: do 30 listopada 2026 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

PRZEDSIĘBIORSTWO WODOCIĄGOWO-KANALIZACYJNE "GÓRNA ODRA" SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 240807716

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Parkowa 1

1.5.2.)Miejscowość

Tworków

1.5.3.)Kod pocztowy

47-451

1.5.4.)Województwo

śląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL227 - Rybnicki

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

pwk@gornaodra.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.gornaodra.com

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-ad05d00d-de6d-4c3f-9080-8b383fbe317d

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - inne państwowe i samorządowe osoby prawne utworzone na podstawie odrębnych ustaw w celu wykonywania zadań publicznych

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Rozbudowa składowiska odpadów w Tworkowie – budowa kwatery nr 5.

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-ad05d00d-de6d-4c3f-9080-8b383fbe317d

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00197695

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-04-14

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00071720/01/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.1 Rozbudowa składowiska odpadów w Tworkowie - budowa kwatery nr5

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00125609

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

PWK/ZP/1/2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane polegające na budowie kwatery nr 5 na składowisku odpadów komunalnych w Tworkowie, wraz z wykonaniem niezbędnej infrastruktury technicznej oraz robót towarzyszących dla zadania pn. „Rozbudowa składowiska odpadów w Tworkowie – budowa kwatery nr 5”.
Zakres zadania obejmuje:
1) Drenaż podfoliowy,
2) Zbieracz drenaży odcieków poza kwaterą.
3) Zbieracz odcieków w dnie kwatery.
4) Sączki drenażu odcieków.
5) Roboty ziemne.
6) Obwałowania kwatery
7) Uszczelnienie czaszy kwatery
8) Drogi i zjazdy.
9) Ogrodzenie.
10) Studnia odgazowania składowiska.
11) Zieleń ochronna, izolacyjna.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera opis przedmiotu zamówienia - Załącznik nr 9 do SWZ, dokumentacja projektowa, specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych, zwanych dalej „STWiOR”, przedmiar robót. Pozostałe wymagania określono we wzorze umowy stanowiącym Załącznik nr 4 do SWZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45240000-1 - Budowa obiektów inżynierii wodnej

45222110-3 - Roboty budowlane w zakresie składowisk odpadów

45220000-5 - Roboty inżynieryjne i budowlane

45230000-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu

45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

6

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

6

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

2698633,53 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

5353828,75 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

2698633,53 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych TOMBET Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

NIP:6562331478

7.3.3)Ulica

Korytnica 10A

7.3.4)Miejscowość

Sobków

7.3.5)Kod pocztowy

28-305

7.3.6.)Województwo

świętokrzyskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Tak

7.4.1.)Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani

Roboty drogowe i nasadzenia

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-04-14

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

2698633,53 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2026-11-30

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 250 zł
Próbka: 1594 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 134 zł1 828 825 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 595 691 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 134 zł
Mediana
550 250 zł
Górny kwartyl
1 828 825 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Przedsiębiorstwo Wodociągowo-kanalizacyjne "górna Odra" Sp. z o.o. prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Tworków.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 2 698 634 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych TOMBET Sp. z o.o. (Sobków). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 6 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.