Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
75 200 zł
Umowa zawarta
27 marca 2026
Okres realizacji
19 miesiące
Oferty w postępowaniu
3 ofertyceny: 75 200 zł – 349 812 złodrzucone: 1
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena70%Ilość pobytów30%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Świadczenie usług nadzoru inwestorskiego dla zadania „Przebudowa Stacji Uzdatniania Wody Bocian w gminie Kołbiel”

Zamawiający Gmina Kołbiel (Kołbiel, Mazowieckie) rozstrzygnął postępowanie „Świadczenie usług nadzoru inwestorskiego dla zadania Przebudowa Stacji Uzdatniania Wody…”, wybierając ofertę wykonawcy Biuro Projektów i Realizacji Inwestycji PROSKOL Łukasz Skolimowski. Wartość umowy: 75 200 zł. Złożono 3 oferty.

Zamawiający: Gmina KołbielKołbiel, Mazowieckie (powiat Otwocki →)opublikowano 14 kwietnia 2026
Wartość umowy
75 200 zł
Liczba ofert
3 oferty
Konkurencyjność
~3,9 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    DecyzjaZamawiający wybrał ofertę z najkorzystniejszą relacją ceny do jakości, która była niższa od szacowanej wartości zamówienia. Nie odnotowano odrzucenia ani unieważnienia postępowania.

  • 2

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Biuro Projektów i Realizacji Inwestycji PROSKOL Łukasz Skolimowski (Siedlce).

  • 3

    UmowaWartość umowy: 75 200,00 zł (umowę zawarto 27 marca 2026 r.).

  • 4

    OfertyW postępowaniu złożono 3 oferty; ceny wahały się od 75 200,00 zł do 349 812,00 zł. Odrzucono 1 ofertę.

  • 5

    TerminOkres realizacji umowy: 19 miesiące.

  • 6

    Firma Handlowo-Usługowa "REMBUD" Sp. z o.o.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Kołbiel

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 711582687

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Szkolna 1

1.5.2.)Miejscowość

Kołbiel

1.5.3.)Kod pocztowy

05-340

1.5.4.)Województwo

mazowieckie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL912 - Warszawski wschodni

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowenia.publiczne@kolbiel.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.kolbiel.biuletyn.net

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://kolbiel.logintrade.net/rejestracja/ustawowe.html

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Świadczenie usług nadzoru inwestorskiego
dla zadania
„Przebudowa Stacji Uzdatniania Wody Bocian w gminie Kołbiel”

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-47d62301-39ec-4f8d-945c-47e14a6f09a1

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00197333

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-04-14

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00001043/08/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.1 Świadczenie usług nadzoru inwestorskiego dla zadania „Przebudowa Stacji Uzdatniania Wody Bocian w gminie Kołbiel”

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.12.)Nazwa projektu lub programu

„Poprawa efektywności funkcjonowania systemu dostarczania wody pitnej na terenie Gminy Kołbiel

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Nie

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Termin realizacji usług nadzoru inwestorskiego obejmuje termin od dnia podpisania umowy do dnia zakończenia robót budowlanych dla projektu (30.11.2027 r.). Za dzień zakończenia robót budowlanych uznaje się dzień odbioru ostatecznego tych robót dla projektu.
2. Planowany termin zakończenia prac budowlanych dla zadania inwestycyjnego „Przebudowa Stacji Uzdatniania Wody Bocian w gminie Kołbiel” przypada na dzień 30.11.2027 roku.
3. Wykonawca zobowiązany jest w ramach przedmiotu niniejszego zamówienia także świadczyć usługi w okresie od 01.12.2027 r. do czasu uzyskania decyzji pozwolenia na użytkowanie, lecz nie później niż do dnia upływu okresu gwarancji jakości i rękojmi na realizację robót budowlanych, których przedmiotem jest przebudowa Stacji Uzdatniania Wody Bocian w gminie Kołbiel. Świadczenie usług, o których mowa powyżej, w okresie po 01.12.2027 r. dotyczy wsparcia Zamawiającego w uzyskaniu decyzji pozwolenia na użytkowanie przebudowanej Stacji Uzdatniania Wody Bocian oraz dochodzenia roszczeń w ramach udzielonej przez wykonawcę robót budowlanych gwarancji jakości i rękojmi.

4.5.3.)Główny kod CPV

71247000-1 - Nadzór nad robotami budowlanymi

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

71248000-8 - Nadzór nad projektem i dokumentacją

71520000-9 - Usługi nadzoru budowlanego

71631300-3 - Usługi technicznego nadzoru budowlanego

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

3

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

2

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

75200,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

349812,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

75200,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Biuro Projektów i Realizacji Inwestycji PROSKOL Łukasz Skolimowski

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

8212306699

7.3.3)Ulica

3 maja 36/73

7.3.4)Miejscowość

Siedlce

7.3.5)Kod pocztowy

08-110

7.3.6.)Województwo

mazowieckie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-03-27

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

75200,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

19 miesiące

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

71247000-1Nadzór nad robotami budowlanymi
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
197 000 zł
Próbka: 63 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
73 201 zł418 107 zł
Rozstęp międzykwartylowy
344 906 zł
Źródło próbki
CPV 71247000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
73 201 zł
Mediana
197 000 zł
Górny kwartyl
418 107 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Kołbiel prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Kołbiel.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 75 200 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 71247000-1 (Nadzór nad robotami budowlanymi). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Biuro Projektów i Realizacji Inwestycji PROSKOL Łukasz Skolimowski (Siedlce). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 3 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.