Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
638 370 zł
Umowa zawarta
14 kwietnia 2026
Okres realizacji
2 miesiące
Oferty w postępowaniu
4 ofertyceny: 638 370 zł – 759 255 zł
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Dodatkowy okres gwarancji40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Modernizacja ulic i chodników: ul. Połczyńska w Koszalinie na odcinku od Ronda L. Żyły do ul. Legnickiej

Zamawiający Zarząd Dróg i Transportu w Koszalinie (Koszalin, Zachodniopomorskie) rozstrzygnął postępowanie „Modernizacja ulic i chodników: ul. Połczyńska w Koszalinie na odcinku od Ronda L. Żyły do…”, wybierając ofertę wykonawcy DOMAR Kazimierz Domaracki. Wartość umowy: 638 370 zł. Złożono 4 oferty.

Zamawiający: Zarząd Dróg i Transportu w KoszalinieKoszalin, Zachodniopomorskieopublikowano 14 kwietnia 2026
Wartość umowy
638 370 zł
Liczba ofert
4 oferty
Konkurencyjność
~3,8 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy DOMAR Kazimierz Domaracki (Biesiekierz), średnia firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 638 370,00 zł (umowę zawarto 14 kwietnia 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 4 oferty; ceny wahały się od 638 370,00 zł do 759 254,76 zł.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 2 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Zarząd Dróg i Transportu w Koszalinie

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 330002466

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Połczyńska

1.5.2.)Miejscowość

Koszalin

1.5.3.)Kod pocztowy

75-815

1.5.4.)Województwo

zachodniopomorskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL426 - Koszaliński

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

sekretariat@zdit-koszalin.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.zdit-koszalin.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-e8b76b99-3a25-4855-b6d0-508c70fa25ea

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Modernizacja ulic i chodników: ul. Połczyńska w Koszalinie na odcinku od Ronda L. Żyły do ul. Legnickiej

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-e8b76b99-3a25-4855-b6d0-508c70fa25ea

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00197247

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-04-14

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00046850/04/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.11 Modernizacja ulic i chodników - nawierzchnia jezdni ul. Połczyńskiej w Koszalinie na odcinku od Ronda L. Żyły do ul. Legnickiej

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00139714

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

TZP.221.8.2026.DSz

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Zadanie obejmuje modernizację nawierzchni jezdni ul. Połczyńskiej na odcinku około 300,00 m od Ronda L. Żyły do ul Legnickiej na podstawie opracowanego projektu technicznego przez firmę Prekursor Biuro
Inżynierii Kacper Kłączyński, Wałdowo 17/1, 77-200 Miastko.
Zakres robót budowlanych związanych z wykonaniem nawierzchni bitumicznej obejmuje w swym zakresie:
• frezowanie istniejącej nawierzchni jezdni,
• wykonanie nowych warstw nawierzchni bitumicznej,
• regulację wysokościową oraz wymianę zwieńczeń studni i wpustów,
• odtworzenie ścieku przykrawężnikowego,
• wzmocnienie geokratą,
• odtworzenie oznakowania poziomego.
2. Zakres realizacji zadania inwestycyjnego szczegółowo opisany został w projekcie technicznym jw., SST oraz WPR.
3. Zamawiający informuje, że realizacja przedmiotu zamówienia polega ograniczeniom czasowym. Roboty drogowe nawierzchniowe mają być prowadzone w porze nocnej (w godz. 22:00-5:00). Ograniczenie to stanowi element opisu przedmiotu zamówienia i jest wiążące dla Wykonawców biorących udział w postępowaniu. W związku z powyższym Wykonawca zobowiązany jest do prowadzenia robót w godzinach wieczornych i nocnych (22:00 – 5:00). Prowadzenie robót w innym okresie czasowym, ich zakres wymaga każdorazowo zgody Zamawiającego. Wykonawca ma obowiązek zapewnienia sprawnego oświetlenia ostrzegawczego i robocze na placu budowy, umożliwiające bezpieczne prowadzenie robót i ich nadzór w porze nocnej.

4.5.3.)Główny kod CPV

45233140-2 - Roboty drogowe

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

4

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

2

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

638370,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

759254,76 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

638370,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Średni przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

DOMAR Kazimierz Domaracki

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

330995705

7.3.3)Ulica

Tatów 3

7.3.4)Miejscowość

Biesiekierz

7.3.5)Kod pocztowy

76-039

7.3.6.)Województwo

zachodniopomorskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-04-14

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

638370,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

2 miesiące

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45233140-2Roboty drogowe
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
761 443 zł
Próbka: 217 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
363 017 zł2 154 700 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 791 683 zł
Źródło próbki
CPV 45233140· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
363 017 zł
Mediana
761 443 zł
Górny kwartyl
2 154 700 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Zarząd Dróg i Transportu w Koszalinie prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Koszalin.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 638 370 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45233140-2 (Roboty drogowe). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: DOMAR Kazimierz Domaracki (Biesiekierz). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 4 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.