Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
2 815 165 zł
Umowa zawarta
14 kwietnia 2026
Okres realizacji
210 dni
Oferty w postępowaniu
6 ofertceny: 2 815 165 zł – 5 563 134 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Długość gwarancji40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Przebudowa z rozbudową ulicy Magazynowej w Lwówku

Zamawiający Gmina Lwówek (Lwówek, Wielkopolskie) rozstrzygnął postępowanie „Przebudowa z rozbudową ulicy Magazynowej w Lwówku”, wybierając ofertę wykonawcy INFRAKOM KOŚCIAN SP. Z O.O. Wartość umowy: 2 815 165 zł. Złożono 6 ofert.

Zamawiający: Gmina LwówekLwówek, Wielkopolskie (powiat Nowotomyski →)opublikowano 14 kwietnia 2026
Wartość umowy
2 815 165 zł
Liczba ofert
6 ofert
Konkurencyjność
~4,4 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    10 marca 2026

    Termin ofert: 26 marca 2026 10:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    14 kwietnia 2026

    6 ofert1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy INFRAKOM KOŚCIAN SP. Z O.O. (Kościan), średnia firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 2 815 165,08 zł (umowę zawarto 14 kwietnia 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 6 ofert; ceny wahały się od 2 815 165,08 zł do 5 563 133,99 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    KryteriaKryteria oceny ofert nie zostały przedstawione w ogłoszeniu o wyniku.

  • 5

    TerminOkres realizacji umowy: 210 dni.

  • 6

    Zamówienie zostało udzielone w trybie podstawowym.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA LWÓWEK

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 631258879

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Ratuszowa 2

1.5.2.)Miejscowość

Lwówek

1.5.3.)Kod pocztowy

64-310

1.5.4.)Województwo

wielkopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL417 - Leszczyński

1.5.7.)Numer telefonu

61 44 14024

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

urzad@lwowek.com.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.bip.lwowek.com.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/pn/lwowek

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Przebudowa z rozbudową ulicy Magazynowej w Lwówku

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-23fe8f01-08ec-4fad-9e9d-1c54f4f8f463

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00196749

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-04-14

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00023547/03/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.1 Przebudowa z rozbudową ulicy Magazynowej w Lwówku

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00148058

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

RG.271.03.00.2026.ZJ

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

2815165,08 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

) Przedmiotem zamówienia podstawowego jest wykonanie robót budowlanych związanych z przebudową oraz rozbudową ulicy Magazynowej w Lwówku będącej drogą gminną o dł. około 808,50 mb i szer. jezdni 6,00 mb.
Przebudowa z rozbudową ulicy Magazynowej o nawierzchni bitumicznej na podbudowie z kruszywa łamanego oraz stabilizacji cementem wiąże się z poprawą parametrów technicznych w zakresie przekroju i konstrukcji jezdni do przenoszenia obciążeń od pojazdów uczestniczących w ruchu oraz przebudowę istniejących zjazdów z budową drogi dla pieszych i rowerzystów. Całość zamierzenia ma na celu przebudowę jezdni, poprawę warunków poruszania się pojazdom kołowym osobowym i ciężarowym oraz poruszania się pieszych i rowerzystów.
Zakres przedmiotowej inwestycji obejmuje:
- wykonanie rozbiórek nawierzchni i elementów drogowych,
- wykonanie konstrukcji jezdni, zjazdów, skrzyżowań, drogi dla pieszych i rowerzystów oraz poboczy,
- wykonanie elementów stałej organizacji ruchu,
- budowę sieci kanalizacji deszczowej,
- budowę kanału technologicznego w postaci kanalizacji do przyszłościowego montażu instalacji teletechnicznych.
Przedmiotowa inwestycja w zakresie układu drogowego winna być wykonana w całości, nie przewiduje się etapowania robót w rozumieniu funkcjonalności obiektu, etapowanie robót może jedynie wystąpić w rozumieniu postępu prac budowlanych.

2) Charakterystyczne parametry projektowanej przebudowy z rozbudową:
- klasa funkcjonalno-techniczna drogi — L (lokalna),
- przekrój poprzeczny jezdni — droga dwupasowa dwukierunkowa (1x2),
- spadek poprzeczny jezdni — 2,0% daszkowy na odcinku prostym, jednostronny zmienny na łukach poziomych,
- szerokość pasa ruchu — 3,00 m,
- szerokość jezdni — 6,00 m,
- szerokość poboczy — 1x1,00 m,
- spadek poprzeczny poboczy — 8,0%,
- szerokość drogi dla pieszych i rowerzystów — 2,50 m,
- spadek poprzeczny drogi dla pieszych i rowerzystów — 2,0% jednostronny w kierunku jezdni,
- zjazdy zwykłe — szerokość min. 3,0 m, max. 6,00 m.

3) zestawienie powierzchni przebudowy i rozbudowy drogi gminnej – ulicy:
- jezdnia drogi gminnej – ulica Magazynowa: 4 641,50m2
- zjazdy zwykłe, skrzyżowania: 556,20m2
- droga pieszo-rowerowa: 1735,00m2
- pobocza: 749,40m2

4) Zamawiający przedstawia szczegółowo przedmiot zamówienia i wszystkie elementy robót budowlanych w wykonanych na tę okoliczność dokumentacjach projektowych będących załącznikami do niniejszej SWZ. Wszystkie roboty budowlane należy wykonać zgodnie z przedstawionymi w załącznikach do SWZ dokumentacjami projektowymi – w zakresie branży drogowej, projekcie architektoniczno-budowlanym oraz w zakresie branży instalacyjnej – kanalizacji deszczowej oraz branży telekomunikacyjnej – kanale technologicznym.
Na okoliczność wykonania przedmiotowych robót zostały wydane przez Starostę Nowotomyskiego:
- Decyzja Nr 2/2024 z dn. 15.05.2024r. o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (nr spr.: BA.7012.7.2023.JG)
- Zaświadczenie o braku podstaw do wniesienia sprzeciwu z dn. 12.08.2024 r. dotyczące budowy sieci kanalizacji
deszczowej (nr sprawy: BA.6743.1.162.2024.AW),
- Zaświadczenie o braku podstaw do wniesienia sprzeciwu z dn. 12.12.2024 r. w sprawie zgłoszenia budowy kanału
technologicznego w pasie drogowym w ramach przebudowy drogi (nr sprawy: BA.6743.352.2024.GS),

Przedmiot zamówienia został także przedstawiony w przygotowanych na tę okoliczność specyfikacjach technicznych wykonania i odbioru robót (stwior) dla branży drogowej oraz branży instalacyjnej – bud. sieci kanalizacji deszczowej.
Do dokumentacji projektowej Zamawiający dołącza przedmiary robót do wykonania, z zastrzeżeniem że stanowią one jedynie podstawę informacyjną, nie są obligatoryjne dla wykonawcy, mają jedynie znaczenie pomocnicze w określeniu przedmiotu zamówienia.

5) Uwagi do wykonania robót budowlanych:
- planowane roboty budowlane drogowe należy wykonać przy użyciu materiałów takich jak kruszywo kamienne, asfalt, emulsja asfaltowa, materiałów które są zgodne z Polskimi Normami (zastosowane materiały muszą posiadać certyfikaty, atesty dopuszczające je do użycia w budownictwie drogowym),
- obszar oddziaływania planowanej budowy obejmuje obręb ewidencyjny miasta Lwówek: 301502_4, nr działek objęte zamierzeniem inwestycyjnym zostały przedstawione w przywołanych wyżej dokumentach administracyjnych wydanych na okoliczności wykonania przedmiotowych robót,
- rzędne projektowanej przebudowy i rozbudowy ulicy Magazynowej w Lwówku należy dowiązać do już istniejących rzędnych utwardzeń oraz nawierzchni łączących się z projektowaną przebudową.

Generalny Wykonawca
1) Zamawiający informuje potencjalnych Wykonawców, że oczekuje kompleksowej realizacji robót z przedmiotu zamówienia w systemie Generalnego Wykonawstwa, w realizacji przedmiotowego zadania, co Wykonawca przystępujący do postępowania musi zaakceptować i uwzględnić w swojej ofercie.
2) Obowiązki Generalnego Wykonawcy:
a) Wykonawca synchronizuje wszystkie działania i odpowiada za koordynację wszystkich prac budowlanych dla całej inwestycji w całym okresie jej trwania,
b) Wykonawca, podnajmujący do pracy podwykonawców odpowiada za ich pracę tak samo jak za swoje działanie,
c) Wykonawca zabezpiecza teren budowy, odpowiada za szkody, które mogą tam ewentualnie powstać z jego winy,
d) oddaje inwestorowi przedmiot zamówienia do użytku zgodnie z ustaleniami zawartymi w umowie.

3. Zamawiający informuje potencjalnych wykonawców, że oddzielną procedurą zamierza udzielić zamówienia wykonawcy ENEA Oświetlenie Sp. z o.o. wykonanie sieci elektrycznej oświetlenia drogowego nN-0,4kV w zakresie dokumentacji projektowej i wykonania robót budowlanych wraz z montażem słupów oświetlenia drogowego w pasie drogowym ulicy Modrakowej (i częściowo w gruntach prywatnych) w Lwówku. Wykonawca wybrany do realizacji zamówienia przebudowy z rozbudową ulicy Magazynowej w Lwówku będzie zobowiązany do współdziałania z ENEA Oświetlenie Sp. z o.o. w sprawie zgodnej realizacji swoich robót wraz z budową sieci oświetlenia drogowego i montażem słupów i opraw oświetlenia drogowego. Zamawiający przedstawi wykonawcy wybranemu do realizacji zamówienia kontakty z osobami odpowiedzialnymi ze strony ENEA Oświetlenie Sp. z o.o. (w załączeniu SWZ wskazanie projektowanej linii oświetlenia nN-0,4kV).

4.5.3.)Główny kod CPV

45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45233140-2 - Roboty drogowe

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania

45233300-2 - Fundamentowanie autostrad, dróg, ulic i ścieżek ruchu pieszego

45112100-6 - Roboty w zakresie kopania rowów

45232130-2 - Roboty budowlane w zakresie rurociągów do odprowadzania wody burzowej

45231000-5 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznych

45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

6

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

6

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

2815165,08 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

5563133,99 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

2815165,08 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Średni przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

INFRAKOM KOŚCIAN SP. Z O.O.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

6981838791

7.3.3)Ulica

Feliksa Nowowiejskiego 4

7.3.4)Miejscowość

Kościan

7.3.5)Kod pocztowy

64-000

7.3.6.)Województwo

wielkopolskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-04-14

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

2815165,08 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

210 dni

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45233120-6Roboty w zakresie budowy dróg
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
802 566 zł
Próbka: 186 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
330 614 zł1 607 161 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 276 548 zł
Źródło próbki
CPV 45233120· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
330 614 zł
Mediana
802 566 zł
Górny kwartyl
1 607 161 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Lwówek prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Lwówek.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 2 815 165 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45233120-6 (Roboty w zakresie budowy dróg). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: INFRAKOM KOŚCIAN SP. Z O.O. (Kościan). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 6 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.