Postępowanie unieważnione — nie wybrano wykonawcy

To ogłoszenie jest wynikiem postępowania bez wyboru wykonawcy. Szczegóły formalne znajdziesz w treści ogłoszenia.

Podstawa: art. 255 pkt 2 ustawy

Oferty w postępowaniu
2 ofertyodrzucone: 2wszystkie od małych i średnich firm
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Dostawa sprzętu informatycznego związana z realizacją projektu w ramach grantu „Cyberbezpieczny Samorząd”

Zamawiający Gmina Ulhówek (Ulhówek, Lubelskie) opublikował wynik postępowania „Dostawa sprzętu informatycznego związana z realizacją projektu w ramach grantu…”. Złożono 2 oferty.

Zamawiający: Gmina UlhówekUlhówek, Lubelskie (powiat Tomaszowski →)opublikowano 14 kwietnia 2026
Wartość całego ogłoszenia wynikowego
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 627 214 zł
Liczba ofert
2 oferty
Konkurencyjność
~1,9 oferty
ograniczona
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    DecyzjaPostępowanie unieważniono bez wyboru wykonawcy. Podstawa: art. 255 pkt 2 ustawy.

  • 2

    OfertyZamówienie zostało udzielone firmie ITX Polska S.A. Złożono 5 ofert, z czego 2 odrzucono.

  • 3

    Firma ITX Polska S.A.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Ulhówek

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 950369072

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Kościelna 1/1

1.5.2.)Miejscowość

Ulhówek

1.5.3.)Kod pocztowy

22-678

1.5.4.)Województwo

lubelskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL812 - Chełmsko-zamojski

1.5.7.)Numer telefonu

84 66 16 004

1.5.8.)Numer faksu

84 66 16 004

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

przetargi@ulhowek.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.ulhowek.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://pzp.ulhowek.pl

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Dostawa sprzętu informatycznego związana z realizacją projektu w ramach grantu „Cyberbezpieczny Samorząd”

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-b5335a72-b623-4d73-b6eb-5679fab85228

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00196658

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-04-14

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00050312/05/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.2.2 Rozwój cyberbezpieczeństwa w Gminie Ulhówek

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.12.)Nazwa projektu lub programu

Fundusze Europejskie na Rozwój Cyfrowy (FERC)

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00103785

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

IZP.271.5.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Tak

4.3.1)Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT)

134707,32 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiot zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest dostawa sprzętu informatycznego i oprogramowania do siedziby Zamawiającego obejmująca:
Dostawa sprzętu komputerowego oraz urządzeń sieciowych. CZĘŚĆ 1
Szczegółowy zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia został określony w dokumencie pn. „Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia” stanowiącym załącznik nr 6 do SWZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

48820000-2 - Serwery

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

30233000-1 - Urządzenia do przechowywania i odczytu danych

31682520-1 - Awaryjne urządzenia wyłączeniowe

31682530-4 - Awaryjne urządzenia energetyczne

48517000-5 - Pakiety oprogramowania informatycznego

32420000-3 - Urządzenia sieciowe

48900000-7 - Różne pakiety oprogramowania i systemy komputerowe

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.)Podstawa prawna unieważnienia postępowania

art. 255 pkt 2 ustawy

5.2.1.)Przyczyna unieważnienia postępowania

Zamawiający działając zgodnie z art. 253 ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 11 września 2019r. – Prawo zamówień publicznych (Dz.U. 2024 r., poz. 1320, z późn. zm., dalej „Pzp”), zwanej dalej „ustawą Pzp”, zawiadamia o odrzuceniu oferty złożonej w ramach postępowania o udzielenie zamówienia przez:
1) A4 COPY S.C. A.BIELUGA, M.CZECHOWSKA-BIELUGA, ul. Wojciechowska 20, 20-704 Lublin.
Uzasadnienie prawne: Podstawą prawną odrzucenia oferty jest art. 226 ust. 1 pkt 5 Pzp, który stanowi, że Zamawiający odrzuca ofertę, jeżeli jej treść jest niezgodna z warunkami zamówienia.
Uzasadnienie faktyczne:
Wykonawca w wyjaśnieniach nie potwierdził spełniania przez zaoferowany przełącznik standardu określonego w SWZ i załącznikach do SWZ.
Standard IEEE 802.3ah (Ethernet in the First Mile – EFM OAM) został zaprojektowany do monitorowania pojedynczego łącza fizycznego pomiędzy dwoma bezpośrednio połączonymi urządzeniami. Jego funkcjonalność koncentruje się na wykrywaniu problemów warstwy fizycznej oraz sygnalizowaniu błędów na poziomie point-to-point (np. utrata sygnału, błędy
PHY, brak odpowiedzi sąsiada). Mechanizmy te nie obejmują jednak monitorowania usług ani diagnostyki w skali całej domeny sieciowej.

2) NEXTDATA Sp. z o.o. , ul. Konwaliowa 7, 03-194 Warszawa
Uzasadnienie prawne: Podstawą prawną odrzucenia oferty jest art. 226 ust. 1 pkt 3 Pzp w zw.z treścią art. 118 ust. 2 Pzp. Art. 226 ust. 1 pkt 3 Pzp stanowi, że Zamawiający odrzuca ofertę, jeżeli jest niezgodna z przepisami ustawy. Zgodnie natomiast z treścią art. 118 ust. 2 Pzp, w odniesieniu do warunków dotyczących wykształcenia, kwalifikacji zawodowych lub doświadczenia wykonawcy mogą polegać na zdolnościach podmiotów udostępniających zasoby, jeśli podmioty te wykonają roboty budowlane lub usługi, do realizacji których te zdolności są
wymagane.
Uzasadnienie faktyczne:
Jak wynika z treści art. 118 ust. 1 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2024 r. poz.1320, z późn. zm., dalej: „Pzp”), Wykonawca może w celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu lub kryteriów selekcji, w stosownych sytuacjach oraz w odniesieniu do konkretnego zamówienia lub jego części, polegać na zdolnościach technicznych lub zawodowych lub sytuacji finansowej lub
ekonomicznej podmiotów udostępniających zasoby, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków prawnych.

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

2

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

2

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

222818,19 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

230871,00 PLN

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

48820000-2Serwery
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
627 214 zł
Próbka: 62 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
328 375 zł2 248 213 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 919 838 zł
Źródło próbki
CPV 48820000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
328 375 zł
Mediana
627 214 zł
Górny kwartyl
2 248 213 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Ulhówek prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Ulhówek.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 48820000-2 (Serwery). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
W postępowaniu złożono 2 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.