Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
793 778 zł
Umowa zawarta
10 kwietnia 2026
Okres realizacji
5 miesiące
Oferty w postępowaniu
7 ofertceny: 793 778 zł – 1 522 061 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena90%Długość gwarancji (za wykonany przedmiot zamówienia)10%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Remont drogi powiatowej DP nr 1051 S w m. Aleksandria, dł. 730m, gmina Konopiska.

Zamawiający Powiatowy Zarząd Dróg w Częstochowie (Częstochowa, Śląskie) rozstrzygnął postępowanie „Remont drogi powiatowej DP nr 1051 S w m. Aleksandria, dł. 730m, gmina Konopiska”, wybierając ofertę wykonawcy Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe „LARIX” Sp. z o.o. Wartość umowy: 793 778 zł. Złożono 7 ofert.

Zamawiający: Powiatowy Zarząd Dróg w CzęstochowieCzęstochowa, Śląskieopublikowano 14 kwietnia 2026
Wartość umowy
793 778 zł
Liczba ofert
7 ofert
Konkurencyjność
~5,2 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

4 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe „LARIX” Sp. z o.o. (Lubliniec).

  • 2

    UmowaWartość umowy: 793 778,04 zł (umowę zawarto 10 kwietnia 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 7 ofert; ceny wahały się od 793 778,04 zł do 1 522 061,41 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 5 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Powiatowy Zarząd Dróg w Częstochowie

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 151406009

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Jana III Sobieskiego 9

1.5.2.)Miejscowość

Częstochowa

1.5.3.)Kod pocztowy

42-217

1.5.4.)Województwo

śląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL224 - Częstochowski

1.5.7.)Numer telefonu

34/3229221

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

pzd.przetargi@czestochowa.powiat.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

http://www.pzdczestochowa.4bip.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://pzdczestochowa.ezamawiajacy.pl/pn/PZDCZESTO/demand/269859/notice/public/details

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Remont drogi powiatowej DP nr 1051 S w m. Aleksandria, dł. 730m, gmina Konopiska.

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-ffe970ad-27e6-4d81-a62b-a11283c8b9f0

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00196322

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-04-14

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00046543/01/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.7 Bieżące remonty dróg powiatowych na terenie Powiatu Częstochowskiego

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00134062

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

PZD.262.8.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

813677,5 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Remont drogi powiatowej DP nr 1051 S w m. Aleksandria, dł. 730m, gmina Konopiska.
Przedmiotem zamówienia jest remont drogi powiatowej DP nr 1051 S w m. Aleksandria, dł. 730m, gmina Konopiska polegająca na odbudowie stanu pierwotnego jezdni.
Przeznaczeniem obiektu jest prowadzenie ruchu kołowego poruszającego się lokalnie. Przedmiotowa droga jest obiektem liniowym o nawierzchni z mieszanki mineralno - bitumicznej. Droga jest obiektem ogólnodostępnym pełniącym funkcje komunikacyjne.
Podstawowe parametry techniczne inwestycji:
DP1051S szerokość jezdni: 5,80 m (2 x 2,90m):
Klasa drogi: Z1/2,
Kategoria obciążenia ruchem KR 3
przekrój: jedno-jezdniowa dwukierunkowa
Szerokość jezdni na prostej: 5,80m
Pochylenie poprzeczne jednostronne 2% do 4%
Pochylenie poprzeczne daszkowe 2%
Nawierzchnia: AC
Zakres prac do wykonania:
- Rozebranie nawierzchni bitumicznej frezarką - średnia grubość 12 cm z odwozem na plac składowy na odległość do 5 km i przekruszeniem . Destrukt własność PZD (50 % pozyskanego destruktu przeznaczone do utwardzenia poboczy) – 4234,00m2;
- Mechaniczne ścięcie zawyżonego pobocza grubości 10 cm z odwozem urobku na odległośc do 2 km (wraz z utylizacją) - jednostronnie 1 m – 730,00m2;
- Mechaniczne wykonanie koryta pod warstwy konstrukcyjne na głębokość 25 cm z odwozem urobku na odległość do 5 km (wraz z utylizacją) – 4599,00m2;
- Stabilizacja istniejącego podłoża spoiwem hydraulicznym przy użyciu zespołu do stabilizacji Rm=2,5 Mpa grubość warstwy 20 cm po zagęszczeniu ( możliwe doziarnienie pospółka średnia gr. warstwy 10 cm ) celem doprowadzenia do nośności E2 ≥ 120 Mpa – 4599,00m2;
- Podbudowa z kruszywa łamanego 31,5/63 - warstwa dolna gr. 15 cm po zagęszczeniu – 4599,00m2;
- Mechaniczne czyszczenie nawierzchni drogowej ulepszonej – 8873,00m2;
- Skropienie nawierzchni drogowej ulepszonej emulsją asfaltową – 8873,00m2;
- Podbudowa z kruszywa łamanego 0/31,5 - warstwa górna gr.5 cm cm po zagęszczeniu – 4526,00m2;
- Regulacja pionowa wpustów ściekowych ulicznych na istniejących studzienkach ściekowych – 12,00szt.;
- Regulacja pionowa wpustów ściekowych ulicznych na istniejących studzienkach ściekowych wraz z montażem płyty pośredniej i pierścienia odciążającego ( wpust nowy klasa D 400 ) – 3,00szt.;
- Podbudowa z mieszanki mineralno - bitumicznej grysowej AC 16 P 35/50 KR 3-4; grubość po zagęszczeniu 9 cm – 4453,00m2;
- Nawierzchnia z mieszanek mineralno - bitumicznych grysowych /warstwa ścieralna/ AC 11 S 50/70 KR 3-4; grubość po zagęszczeniu 4 cm – 4420,00m2;
Pobocza i rowy
- Rozebranie nawierzchni zjazdów i chodników z kostki brukowej i jej ponowne ułożenie z uzupełnieniem podbudowy z kruszywa łamanego. Zjazdy obramowane od jezdni krawężnikiem betonowym ( zjazdy 110 m2 + chodnik 5 m2 ) – 115,00m2;
- Regulacja pionowa zasuw wodociągowych na pierścieniach betonowych – 10,00szt.;
- Renowacja rowu z wyprofilowaniem dna i skarp ( 30 % zamulenia ) z odwozem urobku na odległość do 2 km – 600,00m;
- Utwardzenie poboczy i zjazdów destruktem asfaltowym - warstwa dolna; grubość 10 cm po zagęszczeniu (jednostronnie 1,0 m ) – 700,00m2;
- Utwardzenie poboczy i zjazdów destruktem asfaltowym po przekruszeniu - warstwa górna grubość 4 cm po zagęszczeniu (jednostronnie 1,0 m ) – 750,00m2;
Zamawiający przewiduje udzielenie zamówienia "jeśli budżet pozwoli", o którym mowa w art. 441 Pzp, czyli tzw. prawo opcji.
Zamawiający zastrzega sobie prawo do skorzystania z opcji w terminie do 5 miesięcy od zawarcia umowy.
Zakres robót uzupełniających opisuje przedmiar robót - roboty opcjonalne.

4.5.3.)Główny kod CPV

45233140-2 - Roboty drogowe

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45233140-2 - Roboty drogowe

45233141-9 - Roboty w zakresie konserwacji dróg

45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

7

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

7

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

793778,04 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

1522061,41 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

793778,04 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe „LARIX” Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

NIP: 5751839378

7.3.3)Ulica

Klonowa 11

7.3.4)Miejscowość

Lubliniec

7.3.5)Kod pocztowy

42-700

7.3.6.)Województwo

śląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-04-10

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

793778,04 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

5 miesiące

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45233140-2Roboty drogowe
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
761 443 zł
Próbka: 217 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
363 017 zł2 249 489 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 886 472 zł
Źródło próbki
CPV 45233140· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
363 017 zł
Mediana
761 443 zł
Górny kwartyl
2 249 489 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Powiązane lokalnie

Aktywne w tym samym rynku lokalnym

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Powiatowy Zarząd Dróg w Częstochowie prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Częstochowa.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 793 778 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45233140-2 (Roboty drogowe). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe „LARIX” Sp. z o.o. (Lubliniec). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 7 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.