Modernizacja kompleksu sportowego przy ul. Zwycięstwa w Kątach Wrocławskich poleg na przebudowie stadionu gminnego w Kątach Wrocławskich – etap modernizacji i rozbudowy o dyscypliny lekkoatletyczne
Zamawiający Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Kątach Wrocławskich (Kąty Wrocławskie, Dolnośląskie) opublikował zmianę ogłoszenia w postępowaniu „Modernizacja kompleksu sportowego przy ul. Zwycięstwa w Kątach Wrocławskich poleg na…”. Dokładny zakres zmian (przed i po) znajdziesz w treści ogłoszenia poniżej.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 722 634 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=6781, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~4,0 ofertywysokaW takich przetargach zwykle startuje sporo firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
5 wpisów- Ogłoszenie
20 marca 2026
Termin ofert: 20 kwietnia 2026 16:30Otwórz ogłoszenie → - Zmiana ogłoszenia
07 kwietnia 2026
Otwórz ogłoszenie → - Zmiana ogłoszenia
09 kwietnia 2026
Otwórz ogłoszenie → - Zmiana ogłoszeniaBieżące
13 kwietnia 2026
- Wynik: wybrano wykonawcę
28 sierpnia 2026
2 oferty1 wykonawcaOtwórz ogłoszenie →
Zmiana ogłoszenia
Pełna treść zmiany dotyczącej istniejącego postępowania lub zawartej umowy.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Kątach Wrocławskich |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | NIP 8961203814 |
| 1.4.) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | Zwycięstwa 23 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Kąty Wrocławskie |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 55-080 |
| 1.4.4.) | Województwo | dolnośląskie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL518 - Wrocławski |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | zp@gokiskwr.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | https://www.gokiskwr.pl |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - państwowe i samorządowe instytucje kultury |
| 1.6.) | Przedmiot działalności zamawiającego | Rekreacja, kultura i religia |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Numer ogłoszenia | 2026/BZP 00196157 |
| 2.2.) | Data ogłoszenia | 2026-04-13 |
Zmiana ogłoszenia
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Nazwa zmienianego ogłoszenia | Ogłoszenie o zamówieniu |
| 3.2.) | Numer zmienianego ogłoszenia w BZP | 2026/BZP 00165618 |
| 3.3.) | Identyfikator ostatniej wersji zmienianego ogłoszenia | 01 |
| 3.4.) | Identyfikator sekcji zmienianego ogłoszenia | SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 5.4. | Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu Przed zmianą | 1. O udzielenie niniejszego zamówienia publicznego ubiegać się mogą Wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu z postępowania o udzielenie zamówienia oraz spełniają warunki udziału w postępowaniu w zakresie: 1) zdolności technicznej lub zawodowej. Zamawiający stwierdzi, iż Wykonawca spełnił warunek udziału w postępowaniu w zakresie zdolności technicznej lub zawodowej, jeśli wykaże on, że: a) w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, zrealizował (zakończył) z należytą starannością, co najmniej: - dwa zadania polegające na budowie* lub przebudowie, lub remoncie obiektów sportowych w ramach których wykonano nawierzchnię poliuretanową typu natrysk o powierzchni min. 400 m2 w ramach każdego zadania, - jedno zadanie polegające na wykonaniu ciągów komunikacyjnych z kostki betonowej, każdy o pow. min. 500 m2, *w rozumieniu ustawy Prawo budowlane b) dysponuje /będzie dysponował co najmniej jedną osobą na stanowisko kierownika budowy, posiadającą uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń w specjalności konstrukcyjno – budowlanej lub w specjalności drogowej, określone przepisami ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (t.j. Dz.U z 2025 poz. 418) oraz rozporządzenia Rozporządzenie Ministra Inwestycji i Rozwoju z dnia 29 kwietnia 2019 r. w sprawie przygotowania zawodowego do wykonywania samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie (Dz. U. z 2019 r. poz. 831) lub odpowiadające im uprawnienia budowlane wydane w oparciu o wcześniej obowiązujące przepisy prawa. Zamawiający dopuszcza uprawnienia wydane za granicą zgodnie z przepisami o uznawaniu kwalifikacji zawodowych. Zamawiający wymaga, aby osoba wskazana na stanowisko kierownika budowy posiadała doświadczenie w okresie ostatnich 3 lat liczonych wstecz od upływu terminu składania ofert polegające na pełnieniu funkcji kierownika budowy lub kierownika robót przy co najmniej dwóch zadaniach obejmujących swoim zakresem wykonanie w obiekcie sportowym nawierzchni poliuretanowej typu natrysk o łącznej powierzchni min. 700 m2. Ocena spełnienia wymogów określonych powyżej w zakresie dotyczącym posiadanych uprawnień zostanie dokonana z uwzględnieniem ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane – art. 104. Osoby, które przed dniem wejścia w życie ww. ustawy, uzyskały uprawnienia budowlane lub stwierdzenie posiadania przygotowania zawodowego do pełnienia samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie, zachowują uprawnienia do pełnienia tych funkcji w dotychczasowym zakresie. Zakres uprawnień budowlanych należy odczytywać zgodnie z treścią decyzji o ich nadaniu i w oparciu o przepisy będące podstawą ich nadania. Ponadto, zgodnie z art. 12a ustawy Prawo budowlane samodzielne funkcje techniczne w budownictwie, określone w art. 12 ust. 1 ustawy Prawo budowlane, mogą również wykonywać osoby, których odpowiednie kwalifikacje zawodowe zostały uznane na zasadach określonych w przepisach odrębnych – ustawie z dnia 22 grudnia 2015 r. o zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej (Dz.U. z 2023, poz. 334 ze zm.). 2) sytuacji ekonomicznej lub finansowej: 2) sytuacji ekonomicznej lub finansowej: Warunek ten zostanie spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej** w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na sumę gwarancyjną w wysokości nie mniejszej niż 1 000 000,00 złotych (słownie złotych: jeden milion). ** jeżeli ze złożonych przez wykonawcę dokumentów wynikać będzie powiązanie powstania ochrony ubezpieczeniowej z momentem uiszczenia składki ubezpieczeniowej, Zamawiający będzie uprawniony do żądania złożenia dokumentów ten fakt potwierdzających. Jeśli zgodnie z postanowieniami umowy ubezpieczyciel będzie ponosił odpowiedzialność jeszcze przed zapłaceniem składki, a polisa ubezpieczeniowa (inny dokument potwierdzający ubezpieczenia) zostanie wystawiona/y z odroczonym terminem płatności składki i na dzień dokonywania przez Zamawiającego oceny spełnienia warunku udziału w postępowaniu z art. 112 ust. 2 pkt 3 ustawy Pzp termin ten nie upłynie, należy przyjąć, że potwierdzeniem posiadania ubezpieczenia będzie polisa ubezpieczeniowa (lub inny dokument potwierdzający posiadanie ubezpieczenia). Jeżeli jednak Wykonawca przedłoży polisę (inny dokument), w której termin płatności składki (lub termin płatności raty składki) upłynął, to sam dokument nieopłaconej polisy (innego dokumentu ubezpieczeniowego) nie jest wystarczający dla potwierdzania posiadania przez Wykonawcę wymaganego ubezpieczenia. Po zmianie: 1. O udzielenie niniejszego zamówienia publicznego ubiegać się mogą Wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu z postępowania o udzielenie zamówienia oraz spełniają warunki udziału w postępowaniu w zakresie: 1) zdolności technicznej lub zawodowej. Zamawiający stwierdzi, iż Wykonawca spełnił warunek udziału w postępowaniu w zakresie zdolności technicznej lub zawodowej, jeśli wykaże on, że: a) w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, zrealizował (zakończył) z należytą starannością, co najmniej: - dwa zadania polegające na budowie* lub przebudowie, lub remoncie obiektów sportowych w ramach których wykonano nawierzchnię poliuretanową typu natrysk o powierzchni min. 400 m2 w ramach każdego zadania, - jedno zadanie polegające na wykonaniu ciągów komunikacyjnych z kostki betonowej, każdy o pow. min. 500 m2, *w rozumieniu ustawy Prawo budowlane b) dysponuje /będzie dysponował co najmniej jedną osobą na stanowisko kierownika budowy, posiadającą uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń w specjalności konstrukcyjno – budowlanej lub w specjalności drogowej, określone przepisami ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (t.j. Dz.U z 2025 poz. 418) oraz rozporządzenia Rozporządzenie Ministra Inwestycji i Rozwoju z dnia 29 kwietnia 2019 r. w sprawie przygotowania zawodowego do wykonywania samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie (Dz. U. z 2019 r. poz. 831) lub odpowiadające im uprawnienia budowlane wydane w oparciu o wcześniej obowiązujące przepisy prawa. Zamawiający dopuszcza uprawnienia wydane za granicą zgodnie z przepisami o uznawaniu kwalifikacji zawodowych. Zamawiający wymaga, aby osoba wskazana na stanowisko kierownika budowy posiadała doświadczenie w okresie ostatnich 3 lat liczonych wstecz od upływu terminu składania ofert polegające na pełnieniu funkcji kierownika budowy lub kierownika robót przy co najmniej jednym zadaniu obejmujących swoim zakresem wykonanie w obiekcie sportowym nawierzchni poliuretanowej typu natrysk o powierzchni min. 300 m2 każda Ocena spełnienia wymogów określonych powyżej w zakresie dotyczącym posiadanych uprawnień zostanie dokonana z uwzględnieniem ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane – art. 104. Osoby, które przed dniem wejścia w życie ww. ustawy, uzyskały uprawnienia budowlane lub stwierdzenie posiadania przygotowania zawodowego do pełnienia samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie, zachowują uprawnienia do pełnienia tych funkcji w dotychczasowym zakresie. Zakres uprawnień budowlanych należy odczytywać zgodnie z treścią decyzji o ich nadaniu i w oparciu o przepisy będące podstawą ich nadania. Ponadto, zgodnie z art. 12a ustawy Prawo budowlane samodzielne funkcje techniczne w budownictwie, określone w art. 12 ust. 1 ustawy Prawo budowlane, mogą również wykonywać osoby, których odpowiednie kwalifikacje zawodowe zostały uznane na zasadach określonych w przepisach odrębnych – ustawie z dnia 22 grudnia 2015 r. o zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej (Dz.U. z 2023, poz. 334 ze zm.). 2) sytuacji ekonomicznej lub finansowej: 2) sytuacji ekonomicznej lub finansowej: Warunek ten zostanie spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej** w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na sumę gwarancyjną w wysokości nie mniejszej niż 1 000 000,00 złotych (słownie złotych: jeden milion). ** jeżeli ze złożonych przez wykonawcę dokumentów wynikać będzie powiązanie powstania ochrony ubezpieczeniowej z momentem uiszczenia składki ubezpieczeniowej, Zamawiający będzie uprawniony do żądania złożenia dokumentów ten fakt potwierdzających. Jeśli zgodnie z postanowieniami umowy ubezpieczyciel będzie ponosił odpowiedzialność jeszcze przed zapłaceniem składki, a polisa ubezpieczeniowa (inny dokument potwierdzający ubezpieczenia) zostanie wystawiona/y z odroczonym terminem płatności składki i na dzień dokonywania przez Zamawiającego oceny spełnienia warunku udziału w postępowaniu z art. 112 ust. 2 pkt 3 ustawy Pzp termin ten nie upłynie, należy przyjąć, że potwierdzeniem posiadania ubezpieczenia będzie polisa ubezpieczeniowa (lub inny dokument potwierdzający posiadanie ubezpieczenia). Jeżeli jednak Wykonawca przedłoży polisę (inny dokument), w której termin płatności składki (lub termin płatności raty składki) upłynął, to sam dokument nieopłaconej polisy (innego dokumentu ubezpieczeniowego) nie jest wystarczający dla potwierdzania posiadania przez Wykonawcę wymaganego ubezpieczenia. |
| 3.4.) | Identyfikator sekcji zmienianego ogłoszenia | SEKCJA VIII - PROCEDURA |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 8.1. | Termin składania ofert Przed zmianą | 2026-04-17 16:00 Po zmianie: 2026-04-20 16:30 |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 8.3. | Termin otwarcia ofert Przed zmianą | 2026-04-17 16:15 Po zmianie: 2026-04-20 16:45 |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.