Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
2 511 154 zł
Umowa zawarta
13 kwietnia 2026
Okres realizacji
150 dni
Oferty w postępowaniu
3 ofertyceny: 2 511 154 zł – 3 254 187 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Gwarancja20%Termin realizacji20%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Remont budynku Sądu Rejonowego Katowice-Wschód w Katowicach przy ul. Francuskiej 70a

Zamawiający Sąd Rejonowy Katowice-Wschód w Katowicach (Katowice, Śląskie) rozstrzygnął postępowanie „Remont budynku Sądu Rejonowego Katowice-Wschód w Katowicach przy ul. Francuskiej 70a”, wybierając ofertę wykonawcy INVEKO Sp. z o.o. Wartość umowy: 2 511 154 zł. Złożono 3 oferty.

Zamawiający: Sąd Rejonowy Katowice-Wschód w KatowicachKatowice, Śląskieopublikowano 13 kwietnia 2026
Wartość umowy
2 511 154 zł
Liczba ofert
3 oferty
Konkurencyjność
~5,2 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy INVEKO Sp. z o.o. (Libiąż), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 2 511 153,73 zł (umowę zawarto 13 kwietnia 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 3 oferty; ceny wahały się od 2 511 153,73 zł do 3 254 187,00 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 150 dni.

  • 5

    KryteriaKryteria oceny nie zostały wyszczególnione w dostarczonych danych.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Sąd Rejonowy Katowice-Wschód w Katowicach

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 240598856

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Lompy 14

1.5.2.)Miejscowość

Katowice

1.5.3.)Kod pocztowy

40-040

1.5.4.)Województwo

śląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL22A - Katowicki

1.5.7.)Numer telefonu

32 60-47-426

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

og@katowice-wschod.sr.gov.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.katowice-wschod.sr.gov.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-c3a78420-6195-455c-b529-6a99b46d301c

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - organ władzy publicznej - organ kontroli państwowej i ochrony prawa oraz sąd i trybunał

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Porządek i bezpieczeństwo publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Remont budynku Sądu Rejonowego Katowice-Wschód w Katowicach przy ul. Francuskiej 70a

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-c3a78420-6195-455c-b529-6a99b46d301c

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00195768

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-04-13

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00108490/01/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.1 Remont budynku Sądu Rejonowego Katowice-Wschód w Katowicach przy ul. Francuskiej 70a

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00132586

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

OG.261.1.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

3941789,54 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Remont budynku Sądu Rejonowego Katowice-Wschód w Katowicach przy ul. Francuskiej 70a w zakresie:
1. Etap 2,
2. Etap 4,
3. Etap 5,
4. Etap 6,
5. Etap 7,
6. Etap 8,
7. Etap 9,
8. Etap 12,
9. Etap 17,
10. Etap 18,
11. Etap 19,
12. Etap 20,
13. Etap 21.

4.5.3.)Główny kod CPV

45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

45410000-4 - Tynkowanie

45430000-0 - Pokrywanie podłóg i ścian

45421131-1 - Instalowanie drzwi

45442100-8 - Roboty malarskie

45432120-1 - Instalowanie nawierzchni podłogowych

45233253-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg dla pieszych

45332000-3 - Roboty instalacyjne wodne i kanalizacyjne

45331220-4 - Instalowanie urządzeń klimatyzacyjnych

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

3

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

3

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

2511153,73 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

3254187,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

2511153,73 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

INVEKO Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

6281939343

7.3.3)Ulica

Paprocia 21

7.3.4)Miejscowość

Libiąż

7.3.5)Kod pocztowy

35-590

7.3.6.)Województwo

małopolskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-04-13

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

2511153,73 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

150 dni

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45311000-0Roboty w zakresie okablowania oraz…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
369 301 zł
Próbka: 26 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
102 500 zł927 633 zł
Rozstęp międzykwartylowy
825 133 zł
Źródło próbki
CPV 45311· kategoria CPV (5 cyfr)
Dolny kwartyl
102 500 zł
Mediana
369 301 zł
Górny kwartyl
927 633 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Sąd Rejonowy Katowice-Wschód w Katowicach prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Katowice.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 2 511 154 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45311000-0 (Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: INVEKO Sp. z o.o. (Libiąż). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 3 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.