Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
256 662 zł
Umowa zawarta
18 marca 2026
Okres realizacji
36 miesiące
Oferty w postępowaniu
2 ofertyceny: 256 662 zł – 299 630 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Termin dostawy jednostkowej40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Dostawa odczynników wraz z dzierżawą analizatora dla SP ZOZ w Międzyrzecu Podlaskim

Zamawiający Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Międzyrzecu Podlaskim (Międzyrzec Podlaski, Lubelskie) rozstrzygnął postępowanie „Dostawa odczynników wraz z dzierżawą analizatora dla SP ZOZ w Międzyrzecu Podlaskim”, wybierając ofertę wykonawcy PZ Cormay S.A. Wartość umowy: 256 662 zł. Złożono 2 oferty.

Wartość umowy
256 662 zł
Liczba ofert
2 oferty
Konkurencyjność
~3,5 oferty
ograniczona
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    19 lutego 2026

    Termin ofert: 27 lutego 2026 11:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    13 kwietnia 2026

    2 oferty1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy PZ Cormay S.A. (Łomianki), średnia firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 256 662,00 zł (umowę zawarto 18 marca 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 2 oferty; ceny wahały się od 256 662,00 zł do 299 630,37 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    KryteriaKryteria oceny oferty nie zostały wyszczególnione w treści ogłoszenia.

  • 5

    TerminOkres realizacji umowy: 36 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

SAMODZIELNY PUBLICZNY ZAKŁAD OPIEKI ZDROWOTNEJ W MIĘDZYRZECU PODLASKIM

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 000584484

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Warszawska 2-4

1.5.2.)Miejscowość

Międzyrzec Podlaski

1.5.3.)Kod pocztowy

21-560

1.5.4.)Województwo

lubelskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL811 - Bialski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowienia@spzozmc.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.spzozmc.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-1c05c273-885e-482e-a8a7-4372ee8bc6d8

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Zdrowie

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Dostawa odczynników wraz z dzierżawą analizatora
dla SP ZOZ w Międzyrzecu Podlaskim

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-1c05c273-885e-482e-a8a7-4372ee8bc6d8

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00195535

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-04-13

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00073740/06/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.2.2 Dostawa odczynników wraz z dzierżawą analizatora dla SP ZOZ w Międzyrzecu Podlaskim

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00119712

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

8/2026/TP

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

235500 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa odczynników, diluentu, płynu płuczącego, materiałów kalibracyjnych, materiałów kontrolnych do Zakładu Diagnostyki Laboratoryjnej SP ZOZ w Międzyrzecu Podlaskim. Zamówienie obejmuje także dzierżawę analizatora oraz podłączenie do informatycznego systemu laboratoryjnego wymagane dla wykonywania badań określonych w zamówieniu. Obejmuje dostawy według asortymentu i w ilościach wskazanych w formularzu asortymentowo-cenowym, stanowiącym załącznik do SWZ, w okresie 36 miesięcy.

4.5.3.)Główny kod CPV

33696500-0 - Odczynniki laboratoryjne

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

2

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

256662,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

299630,37 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

256662,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Średni przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

PZ Cormay S.A.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

140777556

7.3.3)Ulica

Wiosenna 22

7.3.4)Miejscowość

Łomianki

7.3.5)Kod pocztowy

05-092

7.3.6.)Województwo

mazowieckie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-03-18

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

256662,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

36 miesiące

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

33696500-0Odczynniki laboratoryjne
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
606 465 zł
Próbka: 168 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
281 801 zł1 287 974 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 006 172 zł
Źródło próbki
CPV 33696500· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
281 801 zł
Mediana
606 465 zł
Górny kwartyl
1 287 974 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.