Zmiana umowy · To aktualizacja istniejącego postępowania, nie nowe ogłoszenie
AktywneBZPOgłoszenie o zmianie umowy
Zmiana umowy

„Budowa drogi rowerowej między Mostami Berdychowskimi i skrzyżowaniem ul. Jana Pawła II / Berdychowo / Baraniaka”

Zamawiający Poznańskie Inwestycje Miejskie Sp. z o.o. (Poznań, Wielkopolskie) opublikował zmianę umowy w postępowaniu „Budowa drogi rowerowej między Mostami Berdychowskimi i skrzyżowaniem ul. Jana Pawła II /…”. Dokładny zakres zmian (przed i po) znajdziesz w treści ogłoszenia poniżej.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Poznańskie Inwestycje Miejskie Sp. z o.o.Poznań, Wielkopolskieopublikowano 10 kwietnia 2026
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 470 488 zł
Konkurencyjność
~4,4 oferty
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

5 wpisów
Przejdź do nawigacji sekcji

Zmiana umowy

Pełna treść zmiany dotyczącej istniejącego postępowania lub zawartej umowy.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

Poznańskie Inwestycje Miejskie Sp. z o.o.

1.3)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 302689539

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

pl. Wiosny Ludów 2

1.4.2.)Miejscowość

Poznań

1.4.3.)Kod pocztowy

61-831

1.4.4.)Województwo

wielkopolskie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL415 - Miasto Poznań

1.4.7.)Numer telefonu

+48 519351454

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowienia.publiczne@pim.poznan.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.pim.poznan.pl

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy zmiany

Umowy

2.2.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-d6715e63-dc94-486b-94d4-593bd54b90d7

2.3.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00194119

2.4.)Wersja ogłoszenia

01

2.5.)Data ogłoszenia

2026-04-10

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa/umowa ramowa

PunktPoleWartość
3.1.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

3.1.1.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00192107

3.2.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

3.4.)Tryb udzielenia zamówienia/zawarcia umowy ramowej wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

3.5.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

3.6.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

„Budowa drogi rowerowej między Mostami Berdychowskimi i skrzyżowaniem ul. Jana Pawła II / Berdychowo / Baraniaka”

3.7.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

SWZ:
5.1. Przedmiotem zamówienia jest: „Budowa drogi rowerowej między Mostami Berdychowskimi i skrzyżowaniem ul. Jana Pawła II / Berdychowo / Baraniaka” - postępowanie nr PIM/04/25/ZP24/2016-86.
Całość przedmiotu zamówienia podlega wykonaniu zgodnie z zasadami wiedzy technicznej i sztuki inżynierskiej oraz powszechnie obowiązującymi przepisami prawa.
Dodatkowe informacje dotyczące szczegółowego zakresu zamówienia zawarte zostały we wzorze umowy
– Załączniku nr 1 do SWZ oraz OPZ - Załączniku nr 2 do SWZ.
5.2. Zakres zamówienia obejmuje wykonanie robót budowlanych opisanych wg „Wspólnego słownika zamówień” (CPV):
• 45233222-1 – roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania
• 45111200-0 – roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
• 45233290-8 – instalowanie znaków drogowych
• 45231300-8 roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków
• 45231000-5 – roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznych
• 45310000-3 – roboty w zakresie instalacji elektrycznych
• 45232310-8 – roboty budowlane w zakresie przebudowy sieci telekomunikacyjnej
• 45316110-9 – instalowanie drogowego sprzętu oświetleniowego
• 45400000-1 – roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

3.8.)Główny kod CPV

45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie/umowie ramowej

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy/umowy ramowej

2025-06-09

4.2.)Okres realizacji zamówienia/umowy ramowej

240 dni

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę/umowę ramową
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

INFRAKOM KOŚCIAN SP. Z O.O.

4.3.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 361837391

4.3.3.)Ulica

ul. Feliksa Nowowiejskiego

4.3.4.)Miejscowość

Kościan

4.3.5.)Kod pocztowy

64-000

4.3.6.)Województwo

wielkopolskie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy/umowy ramowej

4547512,56 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania w BZP

2025/BZP 00285746/01

Sekcja 5

Zmiana umowy/umowy ramowej

PunktPoleWartość
5.1.)Data zmiany umowy/umowy ramowej)

2026-04-09

5.2.)Podstawa prawna zmiany umowy/umowy ramowej

art. 455 ust. 1 pkt 3 ustawy

5.3.)Przyczyny dokonania zmian umowy/umowy ramowej

W trakcie realizacji Umowy zaistniała konieczność zmiany zakresu przedmiotu Umowy polegająca na realizacji zamiennych prac względem postępowania przetargowego i dokumentacji projektowej w zakresie branży elektroenergetycznej, usunięcie kolizji elektroenergetycznych w ul. Berdychowo – kolizja nr 1 (Kolizje linii kablowych SN i nN ENEA Operator Sp. z o.o.).
Wykonawcy z tytułu przedmiotowej zmiany zostanie umniejszone o kwotę 21 537,29 zł netto, tj.: 26 490,87 zł brutto.
W trakcie realizacji Umowy, w związku z poczynionymi ustaleniami z Aquanet S.A. zaistniała konieczność zmiany zakresu przedmiotu Umowy polegająca na rezygnacji w branży sanitarnej z przełożenia hydrantu. Zgodnie z kosztorysem stanowiącym załącznik do Umowy wartość umniejszenia wynosi 20 958,50 zł netto, tj.: 25 778,96 zł brutto.
W trakcie realizacji Umowy zaistniała konieczność zmiany zakresu przedmiotu Umowy polegająca na wymianie nawierzchni chodnika i drogi rowerowej w ciągu ul. Jana Pawła II.

5.4.)Krótki opis zmiany umowy/umowy ramowej

W trakcie realizacji Umowy zaistniała konieczność zmiany zakresu przedmiotu Umowy polegająca na realizacji elementów prefabrykowanych typu L. Wykonawca wystąpił do Zamawiającego z wnioskiem o zwiększenie zakresu realizacji za Wystąpieniem nr 3 z dnia 8 stycznia 2026 roku za wynagrodzeniem 21 548,28 zł netto, tj.: 26 504,38 zł brutto.
Dnia 11 stycznia 2026 roku Inżynier Kontraktu przekazał opinię do powyższego Wystąpienia Wykonawcy. W przedmiotowej opinii potwierdzono konieczność wykonania powyższych prac, pozytywnie zaopiniowano szacunkową wartość robót przedstawioną przez Wykonawcę oraz potwierdzono możliwość zlecenia robót.
Dodatkowo zmianie uległy terminy realizacji.

5.5.)Wartość zmiany umowy
5.5.1.)Wartość zmiany

21912,13

5.5.2.)Kod waluty

PLN

5.5.3.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Tak

5.6.)Wcześniejsze zmiany umowy/umowy ramowej, obligujące do zamieszczenia ogłoszenia o zmianie umowy

Tak

5.7.)Numer ogłoszenia w BZP o zmianie umowy

2025/BZP 00459258/01

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45233222-1Roboty budowlane w zakresie układan…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
470 488 zł
Próbka: 32 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
287 876 zł821 572 zł
Rozstęp międzykwartylowy
533 697 zł
Źródło próbki
CPV 45233222· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
287 876 zł
Mediana
470 488 zł
Górny kwartyl
821 572 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Poznańskie Inwestycje Miejskie Sp. z o.o. prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Poznań.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45233222-1 (Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.
Ta strona prezentuje zmianę (sprostowanie lub modyfikację) istniejącego postępowania. Zakres zmian — np. nowy termin, zmiana SWZ, korekta warunków — opisano w treści ogłoszenia. Właściwe postępowanie oraz oryginalne ogłoszenie są dostępne pod linkiem źródłowym.