Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
1 716 685 zł
Umowa zawarta
1 kwietnia 2026
Okres realizacji
12 miesiące
Oferty w postępowaniu
18 ofertceny: 1 592 495 zł – 9 228 994 złodrzucone: 5wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano ofertę droższą o 7,8% od najtańszej złożonej (część ofert odrzucono)
Kryteria wyboruDecydowała wyłącznie cena
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Termomodernizacja i przebudowa istniejącego budynku remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w miejscowości Kleszczowa

Zamawiający Miasto i Gmina Pilica (Pilica, Śląskie) rozstrzygnął postępowanie „Termomodernizacja i przebudowa istniejącego budynku remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w…”, wybierając ofertę wykonawcy REM-BUD Piotr Kołodziejczyk. Wartość umowy: 1 716 685 zł. Złożono 18 ofert.

Zamawiający: Miasto i Gmina PilicaPilica, Śląskie (powiat Zawierciański →)opublikowano 9 kwietnia 2026
Wartość umowy
1 716 685 zł
Liczba ofert
18 ofert
Konkurencyjność
~5,2 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

4 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy REM-BUD Piotr Kołodziejczyk (Żelisławice 69), mikrofirma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 1 716 685,14 zł (umowę zawarto 1 kwietnia 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 18 ofert; ceny wahały się od 1 592 495,33 zł do 9 228 993,86 zł. Odrzucono 5 ofert.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 12 miesiące.

  • 5

    Firma Handlowo-Usługowa "KOMPLEX" sp. z o.o.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

MIASTO I GMINA PILICA

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 276258836

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Żarnowiecka 46 A

1.5.2.)Miejscowość

Pilica

1.5.3.)Kod pocztowy

42-436

1.5.4.)Województwo

śląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL22B - Sosnowiecki

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

urzad@pilica.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.pilica.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-575ad551-1d10-4df7-b4a0-707a34842470

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Termomodernizacja i przebudowa istniejącego budynku remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w miejscowości Kleszczowa

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-575ad551-1d10-4df7-b4a0-707a34842470

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00191495

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-04-09

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00043659/03/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.2 Termomodernizacja i przebudowa istniejącego budynku remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w m. Kleszczowa

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.12.)Nazwa projektu lub programu

Zamówienie współfinansowane ze środków Funduszy Europejskich dla Śląskiego 2021-2027 Priorytet: FESL.02 „Fundusze Europejskie na zielony rozwój” Działanie FESL.02.02 „Efektywność energetyczna budynków użyteczności publicznej – ZIT”.

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00504298

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

IPPiOŚ.271.4.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

1390966,87 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiot zamówienia obejmuje termomodernizację i przebudowę budynku remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Kleszczowej oraz zewnętrzną infrastrukturą techniczną i towarzyszącą, w tym przebudowę wewnętrznych instalacji.
Projekt zakłada rozbiórkę poszczególnych elementów istniejącego budynku – schody zewnętrzne od strony wschodniej i zachodniej, parapety betonowe, wszystkie zadaszenia betonowe nad wejściami i bramami, płyta betonowa spocznikowa przed wejściem, obróbka blacharska attyki do demontażu i wymiany, elementy wieży, tj. barierka, antena i syrena alarmowa do demontażu, odświeżenia i ponownego montażu. Drzwiczki szafki przyłącza energetycznego nowe i oprawy oświetleniowe zewnętrzne. Demontaż obróbki blacharskiej trzonów kominowych, tarasu wejściowego wraz z barierką, studzienki okienne piwniczne do demontażu i wymiany, likwidacja wejścia do piwnicy z zewnątrz schodami. Oświetlenie zewnętrzne na budynku do wymiany, docieplenie kominów. Roboty budowlane obejmować będą przebudowę istniejących pomieszczeń: w piwnicy wydzielenia klatki schodowej pod kątem przepisów przeciwpożarowych, na strychu wydzielenie ściankami klatki schodowej (zamknięcie strefy ogrzewanej), w parterze poszerzenie otworów drzwiowych w celu dostosowania do bieżących przepisów a także dostosowanie budynku dla potrzeb osób niepełnosprawnych poprzez zaprojektowanie łazienki dla osób niepełnosprawnych wraz z montażem podnośnika zewnętrznego, wyposażenie obiektu w schodołaz gąsienicowy, oraz wybicie otworów w ścianie nośnej wewnątrz w celu skomunikowania z przedmiotową toaletą. Na piętrze zmiana aranżacji istniejących pomieszczeń zaplecza kuchennego poprzez wydzielenie ściankami działowymi. Wewnątrz roboty remontowe pomieszczeń: piwnica (tynki i malowanie oraz montaż ogrzewania elektrycznego), parter (montaż ogrzewania elektrycznego, malowanie i naprawa fragmentów ścian po montażu instalacji elektrycznej w pomieszczeniach strażaków oraz remont łazienki z montażem armatury dla osób niepełnosprawnych, a także skucie i montaż nowych płytek podłogowych i ściennych.
Piętro: remont pomieszczeń zaplecza kuchennego z wymianą płytek, reszta pomieszczeń do malowania i odświeżenia, parkiet ze sceną do renowacji, kasetony do demontażu oraz wymiana okien i drzwi.
Wszystkie prace nie wymienione są zawarte na rysunkach (należy rozpatrywać łącznie).
Założenia projektowe: kompleksowa termomodernizacja budynku, wraz z wymianą istniejącego pokrycia dachu na wieży wraz z wydłużeniem okapu, malowanie pokrycia dachu. Roboty dociepleniowe obejmują docieplenie stropu wewnątrz (zamknięcie strefy ogrzewanej) na poziomie sufitu i stropu nad parterem wraz z wymianą elementów drewnianych konstrukcji i likwidacją konstrukcji podwieszonej (kasetony).
Przedmiotowa inwestycja nie wymaga zmian istniejącego przyłącza wodociągowego, wod.-kan bądź elektrycznego - bez zmian.
Projekt nie zakłada wykonania utwardzeń w postaci ciągów pieszo – jezdnych oraz chodników, opaska żwirowa wokół budynku oraz fragment chodnika (nawierzchni utwardzonej).
Zaprojektowano wydzielone i oznaczone miejsce parkingowe dla osób niepełnosprawnych o wymiarach 3,6x5,0m z nawierzchnią utwardzoną z kostki betonowej na istniejącym parkingu.
Działki nr ew. 1249/1, 1250, 241607_5 Pilica , 0009 Kleszczowa, m. Kleszczowa, gm.42-436 Pilica], m. Kleszczowa, 42-436 Pilica na których przewidziana jest inwestycja stanowią własność Zamawiającego, który posiada prawo do dysponowania nieruchomościami na cele budowlane.
2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określa dokumentacja projektowa, specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych oraz przedmiar robót, które stanowią załączniki do specyfikacji warunków zamówienia (dalej SWZ).
3. Ponadto obowiązki Wykonawcy związane z realizacją zamówienia określają specyfikacja warunków zamówienia z załącznikami oraz warunki określone w umowie.
4. Sporządzona oferta musi być zgodna z przedmiotem zamówienia, dokumentacją projektową oraz specyfikacją techniczną wykonania i odbioru robót.
5. Tam, gdzie w SWZ w tym dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót lub innych dokumentach zamówienia został wskazany znak towarowy (marka), producent, dostawca, patent, pochodzenie, źródło lub szczególny proces, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczone przez konkretnego Wykonawcę lub nastąpiło wskazanie norm, europejskich ocen technicznych, wspólnych specyfikacji technicznych lub innych odniesień, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 lub ust. 3 ustawy, pzp Zamawiający zgodnie z art. 99 ust. 5 ustawy Pzp dopuszcza złożenie oferty równoważnej lub zgodnie z art. 101 ust. 4 ustawy Pzp zaoferowanie rozwiązań „równoważnych” w stosunku do wskazanych w dokumentacji pod warunkiem, że zapewnią uzyskanie parametrów technicznych nie gorszych od założonych w dokumentacji oraz będą zgodne pod względem:
a) gabarytów i konstrukcji (wielkość, rodzaj, właściwości fizyczne, liczba elementów składowych),
b) charakteru użytkowego (tożsamość funkcji),
c) charakterystyki materiałowej (rodzaj i jakość materiałów),
d) parametrów technicznych (wytrzymałość, trwałość, dane techniczne, konstrukcja),
e) parametrów bezpieczeństwa użytkowania.
6. W przypadku zastosowania materiałów, urządzeń, wyrobów lub rozwiązań równoważnych w rozumieniu art. 99 ust. 5 lub art. 101 ust. 4 ustawy Pzp, Wykonawca zobowiązany jest do ich wskazania w ofercie oraz do złożenia wraz z ofertą kart technicznych lub innych dokumentów potwierdzających, że oferowana oferta/rozwiązania równoważne spełniają wymagania Zamawiającego opisane w przedmiocie zamówienia.
Jeżeli Wykonawca nie złoży ww. dokumentów lub złożone dokumenty będą niekompletne (nie potwierdzając w ten sposób równoważności oferty w zakresie opisanym w opisie przedmiotu zamówienia, Zamawiający nie będzie wzywał do ich złożenia/uzupełnienia).
7. W przypadku wymagania w dokumentacji projektowej, STWiORB lub innych dokumentach zamówienia etykiet lub certyfikatów, Zamawiający akceptuje wszystkie etykiety potwierdzające, że dane roboty budowlane, dostawy lub usługi spełniają równoważne wymagania określonej przez zamawiającego etykiety oraz certyfikaty wydane przez równoważne jednostki oceniające zgodność.
8. Wykonawca na każde żądanie Zamawiającego zobowiązany jest do okazania w stosunku do wskazanych materiałów znaków bezpieczeństwa, deklaracji zgodności lub aprobaty technicznej lub certyfikatu zgodności z Polską Normą przenoszącą normy europejskie lub normą państw członkowskich Europejskiego Obszaru Gospodarczego przenoszącą tę normę lub Polską Normą w przypadku braku Polskiej Normy przenoszącej europejskie.
(…)
9. Wykonawca przed wbudowaniem materiałów przedłoży ich wzory, karty techniczne, aprobaty lub certyfikaty do akceptacji inspektorowi nadzoru potwierdzającej zgodność parametrów technicznych z dokumentacją projektową.

10. Wykonawca zobowiązany jest zapewnić wykonanie i kierowanie robotami będącymi przedmiotem zamówienia przez osoby posiadające stosowne kwalifikacje zawodowe i uprawienia budowlane, zgodnie z obowiązującym prawem.

11. Za wykonanie przedmiotu niniejszej umowy Zamawiający zapłaci Wykonawcy wynagrodzenie ryczałtowo-ilościowe tj. kosztorysowe wynikające z rzeczywiście wykonanych ilości robót oraz cen jednostkowych podanych w kosztorysie ofertowym. Zasady oraz sposób rozliczania zawarto w umowie.

12. Wykonawca jest zobowiązany udzielić gwarancji na przedmiot umowy na okres min. 36 miesięcy od podpisania protokołu końcowego odbioru.

13. Wykonawca jest zobowiązany udzielić rękojmi za wady na okres min. 36 miesięcy od podpisania protokołu końcowego odbioru robót.

14. Obowiązek zatrudnienia na podstawie umowy o pracę:
Celem wykonania obowiązków określonych w art. 95 ustawy Pzp Zamawiający wymaga, aby w ramach realizacji umowy czynności bezpośrednio związane z przedmiotem umowy wchodzące w tzw. koszty bezpośrednie wynikające z przedmiaru robót
(tj. roboty budowlane zewnętrzne – dach, elewacje oraz nawierzchnie przy budynku oraz roboty budowlane wewnątrz budynku) były wykonywane przez osoby zatrudnione na umowę o pracę niezależnie od tego, czy prace te będzie wykonywał Wykonawca, podwykonawca lub dalszy podwykonawca (tzw. pracownicy fizyczni).
Wymóg ten nie dotyczy między innymi: kierujących budową, wykonujących usługi transportowe, wykonujących obsługę geodezyjną, dostawców materiałów budowlanych, sprzętu, urządzeń, osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą, urzędujących członków organów zarządzających lub nadzorczych Wykonawcy, wspólników spółki jawnej lub partnerskiej w zakresie, w jakim będą wykonywać osobiście roboty na rzecz Zamawiającego bądź Wykonawcy
Wymagania dotyczące sposobu dokumentowania zatrudnienia osób na umowę o pracę, uprawnienia kontrolne Zamawiającego oraz sankcje z tytułu braku zatrudniania osób na umowę o pracę zostały szczegółowo określone w projektowanych postanowieniach umowy stanowiącymi załącznik nr 4 do SWZ.
15. Dokumentacja projektowa na realizację przedmiotu zamówienia uwzględnienia wymagania w zakresie dostępności dla osób niepełnosprawnych. Budynek będzie dostosowany dla potrzeb osób niepełnosprawnych poprzez zaprojektowanie łazienki dla osób niepełnosprawnych wraz z montażem podnośnika zewnętrznego, wyposażenie obiektu w schodołaz gąsienicowy, oraz wybicie otworów w ścianie nośnej wewnątrz w celu skomunikowania z przedmiotową toaletą. Dodatkowo zaprojektowano wydzielone i oznaczone miejsce parkingowe dla osób niepełnosprawnych o wymiarach 3,6x5,0m z nawierzchnią utwardzoną z kostki betonowej na istniejącym parkingu.

16. Zamówienie współfinansowane ze środków Funduszy Europejskich dla Śląskiego 2021-2027 Priorytet: FESL.02 „Fundusze Europejskie na zielony rozwój” Działanie FESL.02.02 „Efektywność energetyczna budynków użyteczności publicznej – ZIT”.

4.5.3.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45320000-6 - Roboty izolacyjne

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45410000-4 - Tynkowanie

45420000-7 - Roboty w zakresie zakładania stolarki budowlanej oraz roboty ciesielskie

45430000-0 - Pokrywanie podłóg i ścian

45440000-3 - Roboty malarskie i szklarskie

45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

18

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

18

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

5

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

1592495,33 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

9228993,86 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

1716685,14 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

REM-BUD Piotr Kołodziejczyk

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

9491731886

7.3.3)Ulica

Secemin

7.3.4)Miejscowość

Żelisławice 69

7.3.5)Kod pocztowy

29-145

7.3.6.)Województwo

świętokrzyskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-04-01

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

1716685,14 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

12 miesiące

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 000 zł
Próbka: 1599 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 063 zł1 803 654 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 570 591 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 063 zł
Mediana
550 000 zł
Górny kwartyl
1 803 654 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Miasto i Gmina Pilica prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Pilica.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 1 716 685 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: REM-BUD Piotr Kołodziejczyk (Żelisławice 69). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 18 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.