Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
789 406 zł
Umowa zawarta
8 kwietnia 2026
Okres realizacji
180 dni
Oferty w postępowaniu
1 oferta
Kryteria wyboruDecydowała wyłącznie cena
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Budowa urządzenia turystycznego-platformy widokowej wraz z elementami małej architektury i zew. instalacją energii elektr. w ramach zadania „Przystań na Żabiej Górze–Przestrzeń dla Turystów i Natury"

Zamawiający Gmina Iwonicz-Zdrój (Iwonicz-Zdrój, Podkarpackie) rozstrzygnął postępowanie „Budowa urządzenia turystycznego-platformy widokowej wraz z elementami małej architektury…”, wybierając ofertę wykonawcy RAF-MAR sp. z o.o. Wartość umowy: 789 406 zł. Złożono 1 ofertę.

Zamawiający: Gmina Iwonicz-ZdrójIwonicz-Zdrój, Podkarpackie (powiat Krośnieński →)opublikowano 8 kwietnia 2026
Wartość umowy
789 406 zł
Liczba ofert
1 oferta
Konkurencyjność
~5,1 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    26 lutego 2026

    Termin ofert: 13 marca 2026 10:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    08 kwietnia 2026

    1 oferta1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy RAF-MAR sp. z o.o. (Lutcza), mała firma.

  • 2

    DecyzjaPrzetarg unieważniono z powodu braku ofert spełniających warunki zamówienia. Szacowana wartość zamówienia wynosiła 789 406,35 zł.

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 180 dni.

  • 5

    Budżet Obywatelski

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Iwonicz-Zdrój

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 370440548

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

al. Słoneczna 28

1.5.2.)Miejscowość

Iwonicz-Zdrój

1.5.3.)Kod pocztowy

38-440

1.5.4.)Województwo

podkarpackie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL821 - Krośnieński

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

sekretariat@iwonicz-zdroj.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.iwonicz-zdroj.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://iwonicz-zdroj.ezamawiajacy.pl

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Budowa urządzenia turystycznego-platformy widokowej wraz z elementami małej architektury i zew. instalacją energii elektr. w ramach zadania „Przystań na Żabiej Górze–Przestrzeń dla Turystów i Natury"

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-c1f7a4ea-d198-4b24-ba30-dfa7f77d23e4

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00189839

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-04-08

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00059307/02/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.7 Przystań na Żabiej Górze - Przestrzeń dla Turystów i Natury.

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.12.)Nazwa projektu lub programu

Zadanie dofinansowane w ramach programu "Poprawa dostępu do małej infrastruktury publicznej w ramach wdrażania LSR LGD „Kraina Nafty” (LEADER/RLKS, PS WPR 2023–2027), przedsięwzięcie 1.1".

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00131072

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

IR.271.3.2026.IZ

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem postępowania jest realizacja zamówienia pn.: "Budowa urządzenia turystycznego - platformy widokowej wraz z elementami małej architektury i zewnętrzną instalacją energii elektrycznej” w ramach zadania pn. „Przystań na Żabiej Górze – Przestrzeń dla Turystów i Natury"
Teren planowanej inwestycji położony jest na działce nr 532 na Żabiej Górze (obręb 0002 Lubatowa, gm. Iwonicz-Zdrój), zlokalizowanej w granicach Wzgórz Rymanowskich w Beskidzie Niskim, na południe od centrum Iwonicza-Zdroju, w paśmie wzgórz rozdzielających doliny Iwonickiego Potoku i Lubatówki. Teren inwestycji nie jest objęty zapisami Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego.
Zadanie obejmuje w szczególności:
- budowę platformy widokowej w konstrukcji drewnianej posadowionej na stopach fundamentowych żelbetowych,
- dostawę i montaż elementów małej architektury,
- wykonanie instalacji oświetlenia zewnętrznego.
Charakterystyczne Dane Obiektu Budowlanego
Powierzchnia zabudowy platformy widokowej: 180,5m2
Wysokość platformy widokowej – 4,02 m,
Długość platformy widokowej – 19,00 m,
Szerokość platformy widokowej – 10,00 m.
Elementy małej architektury:
- Ławka bez oparcia – 4 sztuki,
- Ławka z oparciem – 3 sztuki,
- Ławka poszerzona bez oparcia – 3 sztuki,
- Kosz konstrukcji spawanej z drewnianym dekorem – 3 sztuki,
- Leżak jednoosobowy konstrukcji giętej i spawanej – 2 sztuki,
- Leżak dwuosobowy konstrukcji giętej i spawanej – 2 sztuki,
- Wyświetlacz dwustronny zewnętrzny – 1 sztuka,
- Luneta panoramiczna z mechanizmem wrzutowym – 1 sztuka,
- Hamak drewniany na linach stalowych – 3 sztuki,
- Tablica wg indywidualnego projektu – 1 sztuka,
- Siedzisko schodowe wg indywidualnego projektu – 3 sztuki,
- Siedzisko z ramą w kształcie serca wg indywidualnego projektu – 1 sztuka.
Wyżej wymienione elementy małej architektury pozostają w spójnej formie z projektowaną platformą widokową. Dominującym materiałem wykorzystanym w przedmiotowej inwestycji jest egzotyczne drewno iroko impregnowane i olejowane wraz z towarzyszącymi elementami stali w kolorze ciemnego grafitu RAL 7016.
Niniejsze zadanie obejmuje również wykonanie w szczególności:
- przyłącza na majątku Gminy,
- instalacji wewnętrznej zalicznikowej,
- słupka kablowego SK-1 zabudowanego przy platformie,
- zestawu gniazdowego 400V i 230V zabudowanego na słupku kablowym SK-1
- oraz instalacji elektrycznej platformy.
Szczegółowy zakres prac obejmujący przedmiot zamówienia został określony w załączniku nr 9 – dokumentacja techniczna (dokumentacja projektowa „Budowa urządzenia turystycznego - platformy widokowej wraz z elementami małej architektury i zewnętrzną instalacją energii elektrycznej) – załącznik do pobrania ze strony internetowej prowadzonego postępowania.

4.5.3.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45262310-7 - Zbrojenie

45422000-1 - Roboty ciesielskie

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

789406,35 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

789406,35 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

789406,35 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

RAF-MAR sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

8191666055

7.3.4)Miejscowość

Lutcza

7.3.5)Kod pocztowy

38-112

7.3.6.)Województwo

podkarpackie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-04-08

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

789406,35 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

180 dni

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
551 722 zł
Próbka: 1588 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 256 zł1 828 171 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 594 915 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 256 zł
Mediana
551 722 zł
Górny kwartyl
1 828 171 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Iwonicz-Zdrój prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Iwonicz-Zdrój.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 789 406 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: RAF-MAR sp. z o.o. (Lutcza). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 1 ofertę. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.