Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
710 531 zł
Umowa zawarta
26 marca 2026
Okres realizacji
170 dni
Oferty w postępowaniu
7 ofertceny: 710 531 zł – 868 083 zł
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Okres gwarancji i rękojmi za wady40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Remont ul. Zachodniej w Drezdenku

Zamawiający Gmina Drezdenko (Drezdenko, Lubuskie) rozstrzygnął postępowanie „Remont ul. Zachodniej w Drezdenku”, wybierając ofertę wykonawcy EUROVIA POLSKA S.A. Wartość umowy: 710 531 zł. Złożono 7 ofert.

Zamawiający: Gmina DrezdenkoDrezdenko, Lubuskie (powiat Strzelecko-drezdenecki →)opublikowano 8 kwietnia 2026
Wartość umowy
710 531 zł
Liczba ofert
7 ofert
Konkurencyjność
~4,2 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    16 lutego 2026

    Termin ofert: 5 marca 2026 12:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    08 kwietnia 2026

    7 ofert1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy EUROVIA POLSKA S.A. (Bielany Wrocławskie).

  • 2

    UmowaWartość umowy: 710 531,36 zł (umowę zawarto 26 marca 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 7 ofert; ceny wahały się od 710 531,36 zł do 868 082,73 zł.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 170 dni.

  • 5

    Zamawiający wybrał ofertę firmy "DROGMAX" spośród trzech złożonych.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Drezdenko

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 210966757

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Warszawska 1

1.5.2.)Miejscowość

Drezdenko

1.5.3.)Kod pocztowy

66-530

1.5.4.)Województwo

lubuskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL431 - Gorzowski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

przetargi@drezdenko.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://www.bip.drezdenko.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/pn/drezdenko

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Remont ul. Zachodniej w Drezdenku

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-dfc06959-30c3-4fe5-ae7d-af2dd4788ce7

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00189626

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-04-08

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00043615/03/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.1 Remont ul. Zachodniej w Drezdenku

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00112230

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

RP.271.1.5.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

936047,36 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane polegające na remoncie drogi ul. Zachodniej w Drezdenku.
2. Przedmiot zamówienia obejmuje pełen zakres prac objęty dokumentacją projektową, w tym:
1) rozbiórkę istniejącej nawierzchni jezdni,
2) frezowanie korekcyjne istniejącej nawierzchni,
3) rozbiórkę istniejących zjazdów na przylegające posesje,
4) wykonanie korytowania do projektowanych rzędnych spodu konstrukcji,
5) ustawienie nowych krawężników,
6) wykonanie nowej konstrukcji jezdni,
7) wykonanie dodatkowych warstw bitumicznych,
8) wykonanie pobocza z kruszywa łamanego stabilizowanego mechanicznie,
9) humusowanie i obsianie trawą obszarów pasa drogowego nieprzeznaczonych do zabudowy,
10) wywóz i utylizacja materiałów porozbiórkowych, urobku.
3. Szczegółowy zakres robót budowlanych przewidzianych do wykonania w ramach niniejszego zamówienia określa SWZ wraz załącznikami - dokumentacją techniczną: projekt wraz z rysunkami, specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót, projekt stałej organizacji ruchu.

4.5.3.)Główny kod CPV

45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

7

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

6

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

710531,36 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

868082,73 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

710531,36 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

EUROVIA POLSKA S.A.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

NIP: 6350000127

7.3.4)Miejscowość

Bielany Wrocławskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Tak

7.4.1.)Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani

Wykonawca w ofercie zdeklarował powierzenie podwykonawcy:
roboty przygotowawcze, roboty ziemne, profilowanie i zagęszczanie koryta, podbudowa z kruszywa, nawierzchnie z kostki, roboty wykończeniowe, urządzenia bezpieczeństwa ruchu, elementy ulic

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-03-26

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

710531,36 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

170 dni

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45233120-6Roboty w zakresie budowy dróg
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
802 566 zł
Próbka: 186 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
330 614 zł1 607 161 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 276 548 zł
Źródło próbki
CPV 45233120· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
330 614 zł
Mediana
802 566 zł
Górny kwartyl
1 607 161 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Drezdenko prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Drezdenko.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 710 531 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45233120-6 (Roboty w zakresie budowy dróg). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: EUROVIA POLSKA S.A. (Bielany Wrocławskie). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 7 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.