Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
2 690 699 zł
Umowa zawarta
7 kwietnia 2026
Okres realizacji
6 miesiące
Oferty w postępowaniu
6 ofertceny: 2 690 699 zł – 3 438 139 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Gwarancja40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Budowa ul. Słonecznej na odcinku od ul. Prostej do ul. Zbożowej oraz budowa ul. Barwnej na odcinku od ul. Słonecznej do ul. Spokojnej w Solcu Kujawskim

Zamawiający Gmina Solec Kujawski (Solec Kujawski, Kujawsko-Pomorskie) rozstrzygnął postępowanie „Budowa ul. Słonecznej na odcinku od ul. Prostej do ul. Zbożowej oraz budowa ul. Barwnej…”, wybierając ofertę wykonawcy DROMAKS Sp. z o.o. Wartość umowy: 2 690 699 zł. Złożono 6 ofert.

Zamawiający: Gmina Solec KujawskiSolec Kujawski, Kujawsko-Pomorskie (powiat Bydgoski →)opublikowano 8 kwietnia 2026
Wartość umowy
2 690 699 zł
Liczba ofert
6 ofert
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    11 lutego 2026

    Termin ofert: 26 lutego 2026 09:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    08 kwietnia 2026

    6 ofert1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    DecyzjaZamówienie zostało udzielone w trybie podstawowym. Szczegóły dotyczące odrzuceń lub unieważnienia nie są dostępne w dostarczonych danych.

  • 2

    WykonawcaWybrano ofertę firmy DROMAKS Sp. z o.o. (Lisi Ogon), mała firma.

  • 3

    UmowaWartość umowy: 2 690 699,48 zł (umowę zawarto 7 kwietnia 2026 r.).

  • 4

    OfertyW postępowaniu złożono 6 ofert; ceny wahały się od 2 690 699,48 zł do 3 438 138,61 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 5

    TerminOkres realizacji umowy: 6 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Solec Kujawski

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 092350702

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

23 Stycznia 7

1.5.2.)Miejscowość

Solec Kujawski

1.5.3.)Kod pocztowy

86-050

1.5.4.)Województwo

kujawsko-pomorskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL613 - Bydgosko-toruński

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

n.sieracka@soleckujawski.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://mst-solec-kujawski.rbip.mojregion.info

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/pn/soleckujawski

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Budowa ul. Słonecznej na odcinku od ul. Prostej do ul. Zbożowej oraz budowa ul. Barwnej na odcinku od ul. Słonecznej do ul. Spokojnej w Solcu Kujawskim

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-3d9f3682-bb95-4428-8cbc-c29ecbe91982

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00188213

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-04-08

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00035423/01/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.6 Budowa odcinków dróg gminnych ul. Barwna, Słoneczna, Tęczowa, Wiejska w Solcu Kujawskim (II etap) (w zakresie budowy ul. Słonecznej i Barwnej)

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00106638

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

BZP.271.4.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
6.Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych polegających na

- budowie ul. Słonecznej (droga gminna nr 051068C) na odcinku od ul. Prostej do ul. Zbożowej o nawierzchni z betonu asfaltowego wraz z infrastrukturą towarzyszącą; - budowie ul. Barwnej (droga gminna nr 051004C) na odcinku od ul. Słonecznej do ul. Spokojnej o nawierzchni z kostki betonowej wraz z infrastrukturą towarzyszącą; - budowie kanalizacji deszczowej z podejściami i wpustami deszczowymi dla odwodnienia nawierzchni ww. ulic; - zabezpieczeniu istniejących sieci elektroenergetycznych i teletechnicznych; - budowę kanału technologicznego; - wykonaniu wycinki drzew i krzewów w pasach drogowych; - wykonaniu oznakowania poziomego i pionowego dróg.

4.5.3.)Główny kod CPV

45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

6

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

6

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

2690699,48 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

3438138,61 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

2690699,48 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

DROMAKS Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

5542988476

7.3.3)Ulica

Wyczynowa 4

7.3.4)Miejscowość

Lisi Ogon

7.3.5)Kod pocztowy

86-065

7.3.6.)Województwo

kujawsko-pomorskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Tak

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-04-07

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

2690699,48 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

6 miesiące

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45233120-6Roboty w zakresie budowy dróg
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
792 122 zł
Próbka: 189 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
330 000 zł1 603 669 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 273 669 zł
Źródło próbki
CPV 45233120· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
330 000 zł
Mediana
792 122 zł
Górny kwartyl
1 603 669 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Solec Kujawski prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Solec Kujawski.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 2 690 699 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45233120-6 (Roboty w zakresie budowy dróg). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: DROMAKS Sp. z o.o. (Lisi Ogon). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 6 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.