Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
1 917 729 zł
Umowa zawarta
2 kwietnia 2026
Okres realizacji
8 miesiące
Oferty w postępowaniu
10 ofertceny: 1 917 729 zł – 1 977 554 złodrzucone: 8wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Okres gwarancji i wydłużenie rękojmi do okresu równego gwarancji jakości40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Termomodernizacja budynku Szkoły Podstawowej w Woli Kamockiej, Gmina Grabica, powiat piotrkowski, woj. łódzkie

Zamawiający Gmina Grabica (Grabica, Łódzkie) rozstrzygnął postępowanie „Termomodernizacja budynku Szkoły Podstawowej w Woli Kamockiej, Gmina Grabica, powiat…”, wybierając ofertę wykonawcy AMTC POLAND SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. Wartość umowy: 1 917 729 zł. Złożono 10 ofert.

Zamawiający: Gmina GrabicaGrabica, Łódzkieopublikowano 7 kwietnia 2026
Wartość umowy
1 917 729 zł
Liczba ofert
10 ofert
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    23 stycznia 2026

    Termin ofert: 11 lutego 2026 10:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    07 kwietnia 2026

    10 ofert1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    DecyzjaNie odrzucono żadnej oferty, postępowanie nie zostało unieważnione.

  • 2

    WykonawcaWybrano ofertę firmy AMTC POLAND SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ (Kraków), mikrofirma.

  • 3

    UmowaWartość umowy: 1 917 728,63 zł (umowę zawarto 2 kwietnia 2026 r.).

  • 4

    OfertyW postępowaniu złożono 10 ofert; ceny wahały się od 1 917 728,63 zł do 1 977 553,94 zł. Odrzucono 8 ofert.

  • 5

    TerminOkres realizacji umowy: 8 miesiące.

  • 6

    Firma Handlowo-Usługowa "BRUK-BUD" Sp. z o.o.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Grabica

1.3.)Oddział zamawiającego

Urząd Gminy w Grabicy

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 590647865

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Grabica 66

1.5.2.)Miejscowość

Grabica

1.5.3.)Kod pocztowy

97-306

1.5.4.)Województwo

łódzkie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL713 - Piotrkowski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

urzadgminy@grabica.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

http://grabica.biuletyn.net/

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-a7428364-7245-495d-ab19-10b638e1788f

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Termomodernizacja budynku Szkoły Podstawowej w Woli Kamockiej, Gmina Grabica, powiat piotrkowski, woj. łódzkie

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-a7428364-7245-495d-ab19-10b638e1788f

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00186320

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-04-07

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00060102/02/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.3 Termomodernizacja budynku SP w Woli Kamockiej

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00064335

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZP.271.1.2.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

1786430,88 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.PRZEDMIOTEM ZAMÓWIENIA JEST termomodernizacja budynku Szkoły Podstawowej w Woli Kamockiej, Gmina Grabica, powiat piotrkowski, woj. łódzkie, polegająca na

a) ociepleniu dachu sali gimnastycznej płytami z wełny mineralnej gr. 15 cm, b) wymianie stolarki okiennej wyposażonej w nawiewniki higrosterowane w budynku starej szkoły, łącznika i sali gimnastycznej, c) wymianie drzwi zewnętrznych, d) wymianie kotła olejowego na 3 pompy ciepła z budową dolnego, gruntowego źródła ciepła, e) montażu 2 szt. zasobników buforowych zładu oraz wymianie podgrzewacza c.w.u. f) wymianie grzejników z dostosowaniem instalacji c.o. dla ogrzewania niskotemperaturowego, g) przebudowie układu zasilania elektrycznego dla obiektu, h) wykonaniu zasilania maszynowni, pomp ciepła, i) budowie instalacji fotowoltaicznej o mocy do 40 kWp j) wymianie opraw oświetleniowych na nowe LED w części pomieszczeń, k) zgodnie z audytem nie przewidziano docieplenia ścian zewnętrznych Szkoły Podstawowej styropianem, a jedynie ich odnowienie przez malowanie. 2. W ramach przebudowy układu zasilania - Wykonawca wykona ułożenie nowego kablowego zasilania WLZ, kablem YAKXs 4x120 mm2 w obrębie działki o długości około 40 mb, od wykonanego w ogrodzeniu działki nowego złącza ZK1+ZP1 do projektowanej rozdzielni RG w wiatrołapie budynku szkoły z wszelkimi robotami towarzyszącymi. 3. Budynek starej szkoły znajduje się w Gminnej Ewidencji Zabytków. 4. Na wykonanie robót uzyskano Zaświadczenie Starosty Powiatowego z dnia 13.08.2025 r. o braku sprzeciwu do dokonanego zgłoszenia oraz uzyskano pozytywną opinię Łódzkiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków z dnia 03.07.2025 r. 5. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia ujęty został w Dokumentacji projektowej: Projekcie budowlano-wykonawczym, Przedmiarach robót oraz Specyfikacji Technicznej Wykonania i Odbioru Robót stanowiących Załączniki do SWZ, przy czym należy mieć na uwadze, że przedmiary robót ze względu na ryczałtową formę wynagrodzenia stanowią jedynie materiał pomocniczy. 6. W RAMACH W/W ROBÓT, WYKONAWCA ZOBOWIĄZANY JEST DO: a) wykonania wszystkich badań potrzebnych dla udokumentowania wymaganej jakości wykonanych robót i wbudowanych materiałów. b) zorganizowania zaplecza budowy, podłączenia mediów we własnym zakresie i na swój koszt oraz pokrycia kosztów ich eksploatacji przez cały okres trwania budowy. c) zabezpieczenia terenu robót na czas ich wykonywania przed osobami postronnymi, a w szczególności do przeciwdziałania wypadkom z udziałem osób trzecich. Wykonawca ponosi pełną odpowiedzialność za wszelkie szkody wyrządzone osobom trzecim w wyniku prowadzonych prac, od dnia przekazania placu budowy, d) prowadzenia prac w sposób zapewniający normalne funkcjonowanie obiektu, w tym zaplanowania wykonywania robót w obiekcie czynnym i użytkowanym przez 5 dni w tygodniu od poniedziałku do piątku. Wykonawca musi uwzględnić wynikające stąd ograniczenia i konieczność wykonania dodatkowych zabezpieczeń. Dokładny termin (dzień, godzinę) robót Wykonawca zobowiązany będzie uzgadniać z Zamawiającym. Zamawiający uprawniony będzie do przerwania wykonywania prac, w sytuacji gdy uzna, iż zakłócają one normalne funkcjonowanie obiektu. e) uzgadniania z Zamawiającym na bieżąco zakresu robót; f) ubezpieczenia terenu budowy na własny koszt oraz od odpowiedzialności cywilnej zgodnie z § 5 ust. 9 projektu umowy, g) dbania o porządek na terenie robót oraz utrzymania terenu robót w należytym stanie i porządku oraz w stanie wolnym od przeszkód komunikacyjnych, h) natychmiastowego usunięcia w sposób docelowy wszelkich szkód i awarii spowodowanych przez wykonawcę w trakcie realizacji robót, i) zabezpieczenie instalacji, urządzeń i obiektów na terenie robót i w jej bezpośrednim otoczeniu, przed ich zniszczeniem lub uszkodzeniem w trakcie wykonywania robót. j) pokrycia kosztów związanych z bieżącą obsługą geodezyjną inwestycji w tym przeniesienia na swój koszt znaków osnowy geodezyjnej w przypadku gdy w/w znaki znajdują się na terenie realizacji robót. k) wykonawca jako wytwórca odpadów w rozumieniu art.3 ust. 1 pkt. 32 ustawy o odpadach ma obowiązek zagospodarowania powstałych podczas realizacji zadania odpadów zgodnie z ustawą o odpadach (tj. Dz. U. z 2023 poz. 1587 z późn. zm.) i ustawą z dnia 27 kwietnia 2001r. Prawo ochrony środowiska (tj. Dz. U. z 2025 poz. 647). l) prowadzenia robót rozbiórkowych, montażowych i budowlanych zgodnie z wymogami rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 6 lutego 2003r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy podczas wykonywania robót budowlanych (Dz. U. z 2003 r. nr 47 poz. 401). m) uporządkowanie terenu budowy po zakończeniu robót, zaplecza budowy, jak również terenów sąsiadujących zajętych lub użytkowanych przez Wykonawcę w tym dokonania na własny koszt odbudowy (renowacji) zniszczonych lub uszkodzonych w wyniku prowadzonych prac obiektów, fragmentów terenu dróg, nawierzchni lub instalacji oraz zieleni; n) sporządzenia i przekazania Zamawiającemu planu bezpieczeństwa i ochrony zdrowia, sporządzonego zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 23 czerwca 2003 r. w sprawie informacji dotyczącej bezpieczeństwa i ochrony zdrowia oraz planu bezpieczeństwa i ochrony zdrowia (Dz. U. z 2003r. Nr 120, poz. 1126). Przekazanie planu BIOZ winno nastąpić w ciągu 14 dni od daty przekazania placu budowy. o) zagospodarowania materiałów pochodzących z rozbiórki, w następujący sposób:  utylizacji na koszt Wykonawcy zdemontowanych okien oraz zbiorników na olej opałowy,  przekazania Zamawiającemu zdemontowanych: kotła, rur, armatury, pompy oraz grzejników, poprzez złożenie na placu składowym w Grabicy przy garażach gminnych z dowozem własnym. p) wykonania po robotach sanitarnych oraz po wymianie okien i drzwi kompleksowych robót poprawkowych tynkarsko-malarskich z zachowaniem kolorystyki istniejącego malowania. q) dokonania w imieniu Zamawiającego wszelkich niezbędnych formalności związanych z budową dolnego źródła oraz maszynowni dla potrzeb pomp ciepła. r) Zamawiający dopuszcza użycie dotychczasowych osłon grzejników po ich przystosowaniu do ponownego montażu, a pozostałe grzejniki wyposażyć w nowe osłony na wzór istniejących, s) dostawy i montażu w miejscach skonsultowanych z ornitologiem następujących ilości i rodzajów budek lęgowych: 4 budki lęgowe dla jerzyka 4 budek lęgowych dla wróbla. t) zamontowania w rozdzielni elektrycznej maszynowni podliczników energii elektrycznej zużywanej przez pompy ciepła. u) przekazania Zamawiającemu dokumentacji powykonawczej po sprawdzeniu jej kompletności przez Inspektora Nadzoru, najpóźniej w terminie do dnia podpisania protokołu odbioru końcowego. v) sporządzenia i przekazania geodezyjnej inwentaryzacji powykonawczej, zgodnie z §10 ust. 5 umowy. w) sporządzenia i przekazania geologicznej dokumentacji powykonawczej, x) przedłożenia Zamawiającemu w terminie 14 dni od daty zawarcia umowy kosztorysu ofertowego sporządzonego metodą kalkulacji szczegółowej wraz z zestawieniem materiałów, w przypadku nie dołączenia tożsamego dokumentu do oferty. Zawarte ceny w kosztorysach muszą być zgodne z cenami przedstawionymi w ofercie przetargowej, a kosztorys ma ujawniać wszystkie składniki cenotwórcze. Kosztorys ofertowy będzie miał charakter pomocniczy tj. będzie służył, w szczególności do obliczenia (pomniejszenia lub zwiększenia) należnego wynagrodzenia Wykonawcy w szczególności w przypadkach niewykonania części robót objętych niniejszą umową lub też wykonania robót zamiennych czy dodatkowych zgodnie z § 7 ust. 16 i § 16 ust. 2 lit e i ust. 7 umowy. y) sporządzenia i przekazania certyfikatu energetycznego dla całego budynku, po wykonanych robotach termomodernizacyjnych, z) sporządzenia i przekazania Zamawiającemu harmonogramu rzeczowo – finansowego realizacji robót objętych umową zgodnie z §18 umowy. aa) wykonania następujących obowiązków związanych z budową instalacji fotowoltaicznej:  wykonania badania termowizyjnego po zakończonym montażu instalacji fotowoltaicznej oraz sporządzenia i przekazania Zamawiającemu protokołu z wynikami z tego badania, w terminie do dnia podpisania protokołu odbioru końcowego;  zgłoszenia podłączenia instalacji fotowoltaicznej do OSD,  zgłoszenia instalacji fotowoltaicznej w Państwowej Straży Pożarnej,  opracowania skróconej instrukcji obsługi instalacji w j. polskim,  przeszkolenia osób wskazanych przez Zamawiającego w zakresie obsługi oraz bezpiecznego użytkowania instalacji fotowoltaicznej,  bezpłatnego (1 raz w roku) świadczenia usług konserwacyjnych, sprawdzających i naprawczych w okresie udzielonej gwarancji jakości i rękojmi, bb) udzielenia na przedmiot zamówienia gwarancji jakości na okres wskazany w ofercie i wydłużenia okresu rękojmi za wady fizyczne do okresu równego gwarancji od dnia odbioru końcowego

4.5.3.)Główny kod CPV

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45317000-2 - Inne instalacje elektryczne

45410000-4 - Tynkowanie

45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych

45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania

09331200-0 - Słoneczne moduły fotoelektryczne

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

10

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

10

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

8

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

1917728,63 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

1977553,94 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

1917728,63 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

AMTC POLAND SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

523665507

7.3.3)Ulica

Młodzieży 9D

7.3.4)Miejscowość

Kraków

7.3.5)Kod pocztowy

30-829

7.3.6.)Województwo

małopolskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Tak

7.4.1.)Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani

Część robót budowlanych będzie realizowana przez firmę CONSTRUCT REMONTY Sp. z o.o. ul. Złoty Róg 13/4, 30-095 Kraków

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-04-02

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

1917728,63 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

8 miesiące

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45400000-1Roboty wykończeniowe w zakresie obi…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
328 566 zł
Próbka: 34 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
206 000 zł626 758 zł
Rozstęp międzykwartylowy
420 758 zł
Źródło próbki
CPV 45400000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
206 000 zł
Mediana
328 566 zł
Górny kwartyl
626 758 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Grabica prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Grabica.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 1 917 729 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45400000-1 (Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: AMTC POLAND SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ (Kraków). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 10 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.