Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
224 721 zł
Umowa zawarta
23 marca 2026
Okres realizacji
9 miesiące
Oferty w postępowaniu
1 oferta
Kryteria wyboruDecydowała wyłącznie cena
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Bieżące utrzymanie oznakowania na drogach powiatowych na terenie Powiatu Mikołowskiego

Zamawiający Powiat Mikołowski reprezentowany przez Zarząd Powiatu (Mikołów, Śląskie) rozstrzygnął postępowanie „Bieżące utrzymanie oznakowania na drogach powiatowych na terenie Powiatu Mikołowskiego”, wybierając ofertę wykonawcy Acord Group Sp. z o.o. Wartość umowy: 224 721 zł. Złożono 1 ofertę.

Wartość umowy
224 721 zł
Liczba ofert
1 oferta
Konkurencyjność
~5,2 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    09 lutego 2026

    Termin ofert: 24 lutego 2026 09:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    03 kwietnia 2026

    1 oferta1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Acord Group Sp. z o.o. (Ruda Śląska), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 224 721,00 zł (umowę zawarto 23 marca 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 9 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Powiat Mikołowski reprezentowany przez Zarząd Powiatu

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 276255016

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Żwirki i Wigury 4a

1.5.2.)Miejscowość

Mikołów

1.5.3.)Kod pocztowy

43-190

1.5.4.)Województwo

śląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL22C - Tyski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

kancelaria@mikolowski.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.mikolowski.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://e-zp.mikolowski.pl

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Bieżące utrzymanie oznakowania na drogach powiatowych na terenie Powiatu Mikołowskiego

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-2195ed81-c625-4bd6-bdf6-a7b63387a820

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00185469

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-04-03

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00044380/04/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.1 Bieżące utrzymanie oznakowania dróg powiatowych na terenie Powiatu Mikołowskiego

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00101241

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

INZ.272.4.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

243367,00 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie w pasie dróg powiatowych Powiatu Mikołowskiego robót zgodnie z „Wymaganiami jakościowymi przedmiotu zamówienia” stanowiącymi załącznik nr 2 do SWZ oraz zgodnie z „Przedmiarem robót” stanowiącym załącznik nr 8 do SWZ.
Zakres prac do wykonania w ramach zamówienia, dotyczący oznakowania pionowego;
- wymiana uszkodzonych słupków,
- wymiana uszkodzonych znaków i UBRD,
- oczyszczenie tablic znaków drogowych z naklejek
- uzupełnienie brakującego oznakowania
- usunięcie zbędnego oznakowania
Zakres prac do wykonania w ramach zamówienia, dotyczący oznakowania poziomego;
- odnowienie znaków poziomych „P-10” i „P-14” farbą akrylową z zastosowaniem materiałów odblaskowych,
- odnowienie znaków poziomych „A-17” o pow. 2,56-5,80 m²/szt. farbą akrylową kolorową
z zastosowaniem materiałów odblaskowych w rejonie szkół,
- odnowienie znaków poziomych „linie segregacyjne” farbą akrylową z zastosowaniem materiałów odblaskowych,
- odnowienie innych symboli znaków poziomych farbą akrylową z zastosowaniem materiałów odblaskowych,
- wykonanie znaków poziomych materiałami grubowarstwowymi (chemoutwardzalne strukturalne kolor biały),
- wykonanie znaków poziomych materiałami grubowarstwowymi (chemoutwardzalne strukturalne kolor czerwony),
- wykonanie oznakowania poziomego farbą akrylową kolorową (niebieska) powierzchni stanowisk dla osób niepełnosprawnych,
- wykonanie oznakowania poziomego farbą akrylową kolorową (czerwona) powierzchni przejść dla pieszych,
- montaż punktowych elementów odblaskowych PEO,
- likwidacja oznakowania poziomego w sposób mechaniczny,

4.5.3.)Główny kod CPV

45233221-4 - Malowanie nawierzchi

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45233290-8 - Instalowanie znaków drogowych

34922100-7 - Oznakowanie drogowe

45233292-2 - Instalowanie urządzeń ochronnych

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

224721,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

224721,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

224721,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Acord Group Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

6412557413

7.3.3)Ulica

Wodna 12

7.3.4)Miejscowość

Ruda Śląska

7.3.5)Kod pocztowy

41-710

7.3.6.)Województwo

śląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-03-23

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

224721,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

9 miesiące

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45233221-4Malowanie nawierzchi
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
637 394 zł
Próbka: 861 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
305 200 zł1 626 016 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 320 817 zł
Źródło próbki
CPV 45233· kategoria CPV (5 cyfr)
Dolny kwartyl
305 200 zł
Mediana
637 394 zł
Górny kwartyl
1 626 016 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Powiat Mikołowski reprezentowany przez Zarząd Powiatu prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Mikołów.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 224 721 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45233221-4 (Malowanie nawierzchi). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Acord Group Sp. z o.o. (Ruda Śląska). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 1 ofertę. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.