Postępowanie zakończone — umowy we wszystkich 3 częściach3 części
Łączna wartość wybranych ofert
191 536 zł
Rozstrzygnięcia części
  1. Umowa zawarta
    Cena wybranej oferty
    135 300 zł
    6 ofert
  2. Umowa zawarta
    Część 2
    Usługi Transportowo-Budowlane Michał Kleniewski· Kondrajec Pański
    Cena wybranej oferty
    28 229 zł
    6 ofert
  3. Umowa zawarta
    Część 3
    Witold Piętka Z.U.H. „KOPTRANS”· Ciechanów
    Cena wybranej oferty
    28 007 zł
    4 oferty
Oferty w postępowaniu
16 ofert(łącznie na 3 części)
Kryteria wyboru
Cena80%Termin dostarczenia zamawianej partii materiału20%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Dostawa materiału na remont dróg

Zamawiający Gmina Opinogóra Górna (Opinogóra Górna, Mazowieckie) rozstrzygnął postępowanie „Dostawa materiału na remont dróg”, wybierając 3 wykonawców. Łączna wartość ofert: 191 536 zł. Złożono 16 ofert.

Zamawiający: Gmina Opinogóra GórnaOpinogóra Górna, Mazowieckieopublikowano 3 kwietnia 2026
Łączna wartość ofert
191 536 zł
Liczba ofert
16 ofertłącznie, 3 części
Konkurencyjność
~4,2 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    06 marca 2026

    Termin ofert: 16 marca 2026 10:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcówBieżące

    03 kwietnia 2026

    6 ofert3 wykonawców

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcyWybrano wykonawców: PDG Sp. z o.o. (część 1); Usługi Transportowo-Budowlane Michał Kleniewski (część 2); Witold Piętka Z.U.H. „KOPTRANS” (część 3).

  • 2

    UmowaŁączna wartość wybranych ofert: 191 535,60 zł.

  • 3

    OfertyŁącznie złożono 16 ofert na wszystkie części postępowania.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Opinogóra Górna

1.3.)Oddział zamawiającego

Gmina Opinogóra Górna

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 130378344

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Z. Krasińskiego 4

1.5.2.)Miejscowość

Opinogóra Górna

1.5.3.)Kod pocztowy

06-406

1.5.4.)Województwo

mazowieckie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL922 - Ciechanowski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

ugopinogoragorna@bip.org.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

http://www.ugopinogora.bip.org.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-e4e47f8f-6fb8-4f69-b4b6-a30d48e65e26

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Dostawa materiału na remont dróg

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-e4e47f8f-6fb8-4f69-b4b6-a30d48e65e26

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00185388

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-04-03

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00007316/03/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.2.2 Dostawa materiału na remont dróg

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00143930

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

RIOŚ.Z.271.5.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Tak

4.3.1)Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT)

178861,78 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem tej części zamówienia jest dostawa tłucznia betonowego mielonego o frakcji:
1) 0-31,5 mm (udział frakcji 15-31,5 mm w 1 tonie nie może być mniejszy niż 70 %);
2) 0-63 mm (udział frakcji 31,5 - 63 mm w 1 tonie nie może być mniejszy niż 70 %),
Kruszywo powinno być uzyskane w procesie technologicznym zapewniającym jednorodność frakcji oraz właściwości umożliwiające jego zastosowanie do utwardzania nawierzchni drogowych.
Dopuszcza się tłuczeń betonowy z domieszką destruktu lub kamienia. Nie dopuszcza się obecności cegły.
Minimalna wielkość zamówienia – 1 400 ton
Przyjmuje się, że 80-100% zamówienia stanowić będzie tłuczeń drobny o frakcji 0-31,5 mm i 0-20% zamówienia stanowić będzie tłuczeń gruby o frakcji 0-63 mm w zależności od stanu dróg gminnych. Dokładne proporcje będą uzależnione od potrzeb Zamawiającego wynikających ze stanu dróg gminnych.
Maksymalna wielkość zamówienia będzie wynosić równowartość kwoty 155 000,00 zł brutto.
Zamawiający szacuje, że za kwotę 155 000,00 zł będzie mógł zakupić 1 500 ton tłucznia betonowego o frakcji 0-31,5 mm oraz 400 ton tłucznia betonowego o frakcji 0-63 mm i takie ilości zostały przyjęte do wyceny oferty.
Zamawiający w okresie trwania umowy zobowiązuje się do zakupu 1 400 ton tłucznia betonowego mielonego o frakcji 0-31,5 mm. Pozostała ilość stanowi prawo opcji i będzie zależała od cen jednostkowych zaoferowanych przez Wykonawcę oraz potrzeb Zamawiającego.

4.5.3.)Główny kod CPV

14210000-6 - Żwir, piasek, kamień kruszony i kruszywa

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

14212200-2 - Kruszywo

4.5.5.)Wartość części

126016,26 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem tej części zamówienia jest:
1) dostawa mieszanki optymalnej w ilości min. 40 ton. Maksymalna wielkość zamówienia będzie wynosić równowartość kwoty 30 000,00 zł brutto pomniejszoną o wartość dostarczonej pospółki. Zamawiający w okresie trwania umowy zobowiązuje się do zakupu 40 ton mieszanki optymalnej. Pozostała ilość stanowi prawo opcji i będzie zależała od cen jednostkowych zaoferowanych przez Wykonawcę oraz potrzeb Zamawiającego;
2) dostawa pospółki drogowej o frakcji do 63 mm.
Minimalna wielkość zamówienia 250 ton.
Zawartość ziaren frakcji:
a) powyżej 2 mm – od 20 do 50%
b) mniejszej niż 0,1 mm – poniżej 15%
Maksymalna wielkość zamówienia będzie wynosić równowartość kwoty 30 000,00 zł brutto pomniejszoną o wartość dostarczonej mieszanki optymalnej.
Zamawiający w okresie trwania umowy zobowiązuje się do zakupu 250 ton pospółki drogowej. Pozostała ilość stanowi prawo opcji i będzie zależała od cen jednostkowych zaoferowanych przez Wykonawcę oraz potrzeb Zamawiającego.
Zamawiający szacuje, że za kwotę 30 000,00 zł będzie mógł zakupić 100 ton mieszanki optymalnej oraz 350 ton pospółki drogowej i takie ilości zostały przyjęte do wyceny oferty.

4.5.3.)Główny kod CPV

14210000-6 - Żwir, piasek, kamień kruszony i kruszywa

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

14212200-2 - Kruszywo

4.5.5.)Wartość części

24390,24 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem tej części zamówienia jest sukcesywna dostawa destruktu asfaltowego (frezowiny asfaltowej) pochodzącego z recyklingu nawierzchni bitumicznych, przeznaczonego do utwardzania dróg gminnych.
Minimalna wielkość zamówienia: 150 ton.
Maksymalna wartość zamówienia: do 35 000,00 zł brutto.
Zamawiający w okresie trwania umowy zobowiązuje się do zakupu destruktu asfaltowego w ilości 150 ton. Pozostała ilość stanowi prawo opcji i będzie zależała od cen jednostkowych zaoferowanych przez Wykonawcę oraz potrzeb Zamawiającego.
Zamawiający szacuje, że za kwotę 35 000,00 zł będzie mógł zakupić 230 ton destruktu i taka ilość została przyjęta do wyceny oferty.
Destrukt asfaltowy powinien:
1) pochodzić z frezowania nawierzchni bitumicznych (beton asfaltowy);
2) być wolny od zanieczyszczeń obcych (ziemia, gruz budowlany, odpady komunalne, metal, drewno, tworzywa sztuczne);
3) nie zawierać odpadów niebezpiecznych;
4) posiadać jednorodną frakcję (zalecana frakcja 0–31,5 mm lub zbliżona), umożliwiającą zagęszczenie mechaniczne;
5) nadawać się do wbudowania i zagęszczenia walcem drogowym;
6) spełniać wymagania określone w obowiązujących przepisach prawa, w szczególności w zakresie gospodarki odpadami oraz dopuszczenia do obrotu i stosowania w budownictwie drogowym.

4.5.3.)Główny kod CPV

14210000-6 - Żwir, piasek, kamień kruszony i kruszywa

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

44113620-7 - Asfalt

4.5.5.)Wartość części

28455,28 PLN

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

Część 1

Sekcja 6

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 7

OFERTY (dla części 1)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

6

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

6

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

135300,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

178326,63 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

135300,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 8

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

PDG Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

Regon 386427363

7.3.4)Miejscowość

Jesionka

7.3.5)Kod pocztowy

09-130

7.3.6.)Województwo

mazowieckie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 9

UMOWA (dla części 1)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-03-30

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

155000 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

240 dni

Sekcja 10

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 11

OFERTY (dla części 2)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

6

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

6

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

28228,50 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

29187,90 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

28228,50 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 12

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Usługi Transportowo-Budowlane Michał Kleniewski

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 367462259

7.3.4)Miejscowość

Kondrajec Pański

7.3.5)Kod pocztowy

06-450

7.3.6.)Województwo

mazowieckie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 13

UMOWA (dla części 2)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-03-27

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

30000 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

240 dni

Sekcja 14

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 3)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 15

OFERTY (dla części 3)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

4

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

4

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

28007,10 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

40454,70 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

28007,10 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 16

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 3)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Witold Piętka Z.U.H. „KOPTRANS”

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

Regon 130033711

7.3.3)Ulica

Mazowiecka 9a

7.3.4)Miejscowość

Ciechanów

7.3.5)Kod pocztowy

06-400

7.3.6.)Województwo

mazowieckie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 17

UMOWA (dla części 3)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-03-30

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

35000 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

240 dni

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

14210000-6Żwir, piasek, kamień kruszony i kru…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
375 000 zł
Próbka: 15 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
173 731 zł567 869 zł
Rozstęp międzykwartylowy
394 138 zł
Źródło próbki
CPV 14210000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
173 731 zł
Mediana
375 000 zł
Górny kwartyl
567 869 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Opinogóra Górna prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Opinogóra Górna.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 191 536 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 14210000-6 (Żwir. CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: PDG Sp. z o.o. (Jesionka). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 6 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.